Tarptautiniame kino festivalyje Lietuvai atstovaus filmas „Barzakh"

„Be galo džiugu, kad filmą pamatys ir Danijos žiūrovai. Nors tai ir nedidele šalis, bet tiek Europos kinematografijoje, tiek humanitarinėse misijose karštuose pasaulio taškuose Danijos indėlis yra didžiulis. Tai manau, kad filmas atras auditoriją ir auditorija atras filmą“, – sako filmo „Barzakh“ kūrėjas M. Kvedaravičius.

M. Kvedaravičiaus „Barzakh” – vienas tituluočiausių lietuviškų  filmų, pasakojantis apie karo nusiaubtą Čečėniją, čia tvyrančią valdžios savivalę, vidury baltos dienos gatvėje grobiamus žmones, koncentracijos stovyklas ir žiaurius kankinimo metodus. Filmo herojai – tai  metaforos žmonių, gyvenančių bet kuriame pasaulio krašte ir kenčiančių dėl artimųjų netekties, dėl valdžios patyčių, bet surandančių savyje jėgų neprarasti žmogiškojo orumo ir savigarbos.

Filmas per itin trumpą laiką filmas apkeliavo garsiausius filmų festivalius Šveicarijoje, Serbijoje, Ispanijoje, Lenkijoje, Italijoje, Pietų Korėjoje. „Barzakh“ pelnė prestižinius apdovanojimus Taline vykusiame tarptautiniame kino festivalyje „Tallinn Black Nights Film Festival“, Berlyno kino festivalyje „Berlialė“, atidarė tarptautinį Helsinkio dokumentinių filmų festivalį „DocPoints“ Suomijoje. Filmą įvertino ir Lietuvos kino profesionalai – 2011 m. jis apdovanotas „Sidabrine gerve“ už geriausią metų dokumentinį filmą, festivalyje „Kino pavasaris“ buvo  išrinktas geriausiu debiutiniu filmu, o Vilniaus dokumentinių filmų festivalio žiuri išrinko jį geriausiu Baltijos šalių dokumentiniu filmu. Už šį filmą Mantas Kvedaravičius apdovanotas valstybine Suomijos kino meistrystės premija.

„Į festivalio programą Barzakh” įtraukiau, nes tai labai įdomus ir profesionalus dokumentinis filmas, atskleidžiantis dabartinę situaciją Čečėnijoje ir paliečiantis bendražmogiškas aktualias temas. Šis filmas papildo Lietuvos režisierių kuriamų puikių dokumentinių filmų sąrašą“, –  sako J.Andersonas.

Iki spalio 21 dienos vyksiančiame festivalyje bus pristatyti pastaraisiais metais Centrinėje ir Rytų Europoje sukurti vaidybiniai ir dokumentiniai filmai iš 13 Centrinės ir Rytų Europos šalių. Tikimasi, kad šis festivalis taps kasmetiniu renginiu, kuriame bus galima išvysti visus geriausius Centrinės ir Rytų Europos šalių kino režisierių sukurtus darbus.

Festivalio lankytojų laukia platus filmų asortimentas – nuo sukrečiančios dramos „Juodasis ketvirtadienis“  apie sukilimą Gdynėje 1970 m. – iki dokumentinio filmo „Berniukas, kuris buvo karaliumi“,  kuris pasakoja apie charizmatišką bulgarų karalių Simeoną, 2001 m. sugrįžtantį į savo tėvynę. Festivalio programoje žiūrovai turės galimybę pamatyti ir naują kroatų filmą „Vegetaras kanibalas­“, sukurtą tikros istorijos apie ambicingą ir amoralų ginekologą pagrindu.

Festivalį rengia Danijos nacionalinis kino institutas, jo programą sudarė festivalio meno vadovai Jesperis Andersonas ir Alanas Sørensenas. M. Kvedaravičiaus filmo „Barzakh“ pristatymai festivalyje „East by Southeast“ rengiami bendradarbiaujant Lietuvos kino centrui, Danijos nacionaliniam kino institutui ir LR ambasadai Kopenhagoje, remiant LR kultūros ministerijai.

M. Kvedaravičiaus filmas bus pristatytas Danijos nacionalinio kino instituto „Kinematekos“ kino salėje spalio 7 ir 20 dienomis.


Šiame straipsnyje: kinaskultūra

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių