„Švyturio menų doke“ – teatras ir muzika

Uostamiestyje neseniai įsikūręs „Švyturio menų dokas“ antrąjį gegužės savaitgalį vilios iš Vilniaus atkeliavusiu teatro menu ir magiška muzika iš Rytų.

Ironišku žvilgsniu - į save ir kitus

Ketvirtadienį ir penktadienį „Švyturio menų doke“ su klaipėdiečiais dviem spektakliais šnekučiuosis „Cezario grupė“. Bus parodytos komedijos „Drąsi šalis“ ir „Viskas arba nieko“.

Į antidepresantišką kelionę po lietuviškos savimonės užkaborius ketvirtadienį pakvies „Drąsi šalis“ (ankstesnis spektaklio pavadinimas - „Lietuvos diena“).

Ironiškame dviejų dalių spektaklyje, pasitelkdami šmaikščias situacijas ir saikingą humorą, „Cezario grupės” aktoriai siekia išreikšti tai, ko spalvingame šiandienos lietuvių teatro pasaulyje stinga -  asmeninį santykį su dabartine Lietuvos realybe.

Apie ką svajoja statistinis jaunas žmogus Lietuvoje? Kokią praktinę filosofiją jis renkasi, pradėdamas sąmoningai kurti savo gyvenimą? Ar jis konfliktuoja su aplinka? Ar jis didžiuojasi savo visuomene? O gal jis turi motyvų gėdytis to, kad joje gyvena? Nesibaigiantys aktorių bandymai atsakyti į šiuos ir kitus universalius šiandienos klausimus tampa iš kojų verčiančia ir stereotipus peržengiančia komedija, kviečiančia žiūrovą netylėti ir prisijungti prie kūrybos proceso.

Pasak spektaklio režisieriaus Cezario Graužinio, „Drąsi šalis“ - tai reakcija į ažiotažą keliančią diskusiją apie Lietuvos įvaizdį bei dirbtinai aktualizuojamas tautinio identiteto paieškas.

Spektaklis „Drąsi šalis“ - ketvirtadienį 20 val., bilietai - po 15 litų, studentams ir moksleiviams - po 10 litų.

Šiuolaikinės pasakos terapija

Penktadienį liūdno atspalvio komedijoje „Viskas arba nieko“ aktoriai siūlys kitokį pasivaikščiojimą. Šįkart - sielos labirintais, kuriuose galima visą gyvenimą gyventi su žmogumi jo nematant, lipti į stiklo kalną ir ten sutikti laimingą numirėlį, pareikalausiantį vieno arba kito, visko arba nieko.

Meistriškai žongliruojant šiuolaikinėmis realijomis ir pasąmonės klodais, spektaklyje sekama šiuolaikinė pasaka. Veiksmas primena grupinės terapijos seansą, kuriame aktorių lūpomis atvirai kalbama apie kiekvieno mūsų baimes, džiaugsmus, santykius su priešinga lytimi, apatiją ir nerimą.

Scenoje nuolat vyksta „gyva“ kaita, valdanti ne tik detales ir aplinkybes, bet ir aktorių tarpusavio santykius, keičianti jų ir žiūrovų bendravimą. Pastarieji, įtraukti į spektaklio veiksmą, tampa sąmokslo dalyviais - nelieka nei fizinių, nei psichologinių sienų, skiriančių aktorius ir publiką.

Režisierius C.Graužinis - vienas garsiausių lietuvių teatro menininkų, puikiai žinomas ne tik Lietuvos, bet ir užsienio scenose, dažnai ten ir kuriantis. 2007 m jis apdovanotas prestižine Graikijos teatro ir muzikos kritikų sąjungos premija už geriausią režisūrą.

Nuo 2003-iųjų C.Graužinis vadovauja neformaliam jaunų teatro menininkų junginiui „Cezario grupė”, kartu sukūrė spektaklius „Arabiška naktis“, „Už geresnį pasaulį", „Pasikėsinimai". 2004-aisiais „Cezario grupė“ apdovanota „Auksiniu scenos kryžiumi“ už geriausią debiutą.

Spektaklis „Viskas arba nieko” - penktadienį 19 val., bilietai - po 15 litų, studentams ir moksleiviams - po 10 litų.

Šamanizmo seansas iš Rusijos

Penktadienį „Švyturio menų dokas“ kviečia ir į magiškos muzikos valandas su pirmaisiais svečiais iš Rytų, Maskvos grupe „Rada & Ternovnik“, o šeštadienio saulėlydį pasitikti - su „Nostalgiškosios Bossa Novos“ improvizacijomis.

Kolektyvas „Rada & Ternovnik“, „Švyturio menų doką“ savo garsais užliesiantis penktadienį nuo 21 val., muzikinį kelią pradėjo dar 1990 m. - kaip viena tamsiausių ir įdomiausių Rusijos „indie“ roko grupių. Šiandien, išleidusi daugiau nei 15 albumų, grupė tebėra Maskvos psichodelinės muzikos scenos fenomenas, bene labiausiai garsinama šamaniško vokalistės Rados balso, kurio diapazonas siekia net 3,5 oktavos.

Savo pirmąjį albumą „Graphics” grupė krikštijo 1991 m. - keistą, painų, tačiau itin stiprų ir nepanašų į nieką kitą. Prabėgus keleriems metams, kolektyvas „mutavo“ į roko grupę, taip dar labiau išryškindamas virtuozišką Rados vokalą, dažnai lyginamą su Diamanda Galas ar Elisabeth Frazer balsais.

Būtent dėl jo ir nepaprastos grupės atliekamos muzikos samplaikos „Rada & Ternovnik” klausytojai neretai prisipažįsta koncertuose išgyvenantys sunkiai paaiškinamas patirtis, keistai veikiančias kūnus ir protus, ar net  trumpam panaikinančias gravitacijos jėgų trauką.

Gyvo garso grupės koncertai - tai nepamirštamas nardymas po elektronikos lankas, skambant psichodeliniam gitaros solo ir žemų bosų mišiniui.

Penktadieninis „Rada & Ternovnik“ koncertas „Švyturio menų doke“ prasidės 21 val., bilietai - po 10 litų.

Panardins į egzotišką melancholiją

Kitokią, tačiau ne mažiau žavią programą „Švyturio menų dokas“ pasiūlys šeštadienį. Nuo 21 val. į savo glėbį kvies „Nostalgiškoji Bossa Nova“.

Bossa nova - tai milijonus klausytojų visame pasaulyje kerinčių brazilų sambos ritmų ir džiazinės išmonės susiliejimas. Šį stilių išradę Antonio Carlos Jobim, Vinicius de Moraes ir Joao Gilberto, suprato, kad nauja jų sambos traktuotė yra kur kas daugiau nei brazilų muzika. Ir nors bossa novos epocha truko vos keletą metų, per trumpą savo blyksnį amžiams pakerėjo klausytojus nauju ritmu, švelniomis melodijomis, jaukiu skambesiu ir subtiliomis improvizacijomis.

Koncerte „Nostalgiškoji Bossa Nova“ charizmatiškoji vokalistė Giedrė Kilčiauskienė („Empti“, „Pieno lazeriai“) kartu su jaunosiomis džiazo žvaigždėmis, atskleis paprastą, šiltą brazilų dainų grožį, susidedantį iš svaiginamo minkštumo ir neišsakomos pietietiškosios melancholijos, džiazo spontaniškumo ir klasikos darnos, filosofinės ramybės ir stiprių išgyvenimų.

Koncerte dalyvaus G.Kilčiauskienė (vokalas), Andrej Polevikov (klavišiniai), Vytis Nivinskas (kontrabosas), Darius Rudis (mušamieji, perkusija), Pavel Žeimotinž (perkusija).

 „Nostalgiškosios Bossa Novos“ vakaras - šeštadienį nuo 21 val., bilietai - po 20 litų, studentams ir moksleiviams - po 15 litų.

Laisvę ir demokratiją visoms kultūros ir meno išraiškoms deklaruojantis „Švyturio menų dokas“ įsikūręs Klaipėdos centre, „Memelio miesto“ teritorijoje (Naujoji Uosto g. 3), įėjimas - iš Šiaurės rago.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių