Susirgusią N. Venckienę tiesioginėje laidoje keičia... transseksualė

„Drąsos kelio“ vedlė Neringa Venckienė žadėjo, kad trečiadienį tiesioginėje LNK laidoje „Diagnozė: valdžia“  atsakys į nepatogius L.Stankūnaitės advokato G.Černiausko ir valstybės saugomo liudytojo M.Žalimo klausimus. 

Tačiau po Seimo sprendimo atimti teisinę neliečiamybę buvusi teisėja per savo atstovus perdavė, kad laidoje nedalyvaus, priežastis – netikėta liga. „Tai buvo galima ir prognozuoti, kad netekusi imuniteto, Venckienė susirgs ir galbūt sirgs ilgai“, - nesistebi L.Stankūnaitės advokatas.

Laidos vedėja Rasa Tapinienė sako besitikinti, kad pasveikusi parlamentarė N.Veckienė laikysis duoto žodžio ir atvyks į tiesioginę laidą.

Todėl laidos autoriai skubiai keičia laidos temą. Į LNK studiją atvyks lyties keitimo legalizavimo šalininkai ir priešininkai, taip pat lytį užsienyje pasikeitę lietuviai.

Aušra gimė vyru, turėjo šeimą, susilaukė dviejų vaikų. Tačiau nuo pat paauglystės jautėsi moterimi, įkalinta vyro kūne. Ilgą laiką bandė save nugalėti, gyveno tradicinį vyro gyvenimą ir vylėsi, kad santuoka pagydys. Tačiau po kelerių metų santuokos ryžosi lyties keitimo operacijai užsienyje. Iš valstybės prisiteisė keliasdešimties tūkstančių litų kompensaciją.  Pinigų iš valstybės prisiteisė ir kita laidos dalyvė Eva. Lyties keitimo operaciją jai atliko Ekvadoro medikai.  LNK laida „Diagnozė: valdžia“ politikų ir medikų klaus: „Neįteisintas lyties keitimas – kiek mums kainuoja valdžios užsispyrimas?“. Lietuvos valstybė 2007 m. pralaimėjo bylą Žmogaus teisių teisme Strasbūre, transseksualams solidžias kompensacijas priteisia ir Lietuvos teismai.

Konservatorius Antanas Matulas žada Seime daryti viską, kad lyties keitimo operacijos nebūtų įteisintos Lietuvoje. „Šiandien žmonės miršta negalėdami gauti brangių vaistų nuo vėžio, kitų sunkių ligų, kodėl valstybė turi skirti pinigus lyties keitimo operacijoms, tai būtų amoralu“, - savo argumentus dėstys A.Matulas. Seimo narys kartu su kolege Marija Čigriejiene siūlė visai išbraukti iš Civilinio kodekso nuostatą, kad lyties keitimo operacijos Lietuvoje leidžiamos. Esą pataisius Civilinį kodeksą nereikės mokėti baudų dėl valdžios vis dar nepriimto specialaus įstatymo.

„Politikai neturi spręsti medicininių problemų“, -  transseksualė Aušra piktinsis politikų elgesiu.

„Šie žmonės be operacijos nenumirs, reikėtų labiau rūpintis sergančiais vaikais ir sunkiais ligoniais, tegul transseksualai operacijas darosi užsienyje, o mes galime tik palengvinti dokumentų keitimą“, - sako A. Matulas.

Žymus plastikos chirurgas Vygintas Kaikaris mįslingai prasitarė, kad užsieniečiai atvažiuoja į Lietuvą ir čia tampa moterimis.  Ar Lietuvoje iš tiesų atliekamos lyties keitimo operacijos?

Laidoje taip pat dalyvaus Seimo narė Marija Aušrinė Pavilionienė, buvęs Seimo narys Algimantas Matulevičius, psichiatras, buvęs sveikatos ministro patarėjas Martynas MarcinkevičiusNAUJAUSI KOMENTARAI

Nėra

Nėra portretas
ką ir sakyti... Trūksta žodžių...

as

as portretas
kad susirgo pries atemima jau, ka ji neturi teises sirgti?

Bomža

Bomža portretas
Kai trūksta lėšų sunkiai sergantiems vaikams, tai lyties keitimo operacijos kainuojančius didelius pinigus yra aukščiausio laipsnio amoralumas. Be to traumuojami vaikai augantis tokiose šeimose, kai tėtis tampa mama, arba mama tėčiu. Pagalvokime, kas išaugs iš tų vaikučių, tikriausiai ir jie panorės užaugę būti tokiais. O be to suformavę iš mėsos gabalo lytinį vyrišką organą ar išgręžę skylę moteriškam lyties organui suformuoti ir įsiuvę silikonines krūtis jau tampama moterim ar vyru? Farsas, komedija
VISI KOMENTARAI 40
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių