Speciali „Chorų karų“ laida – V. Šapranauskui atminti

Sekmadienio vakarą dvidešimtmetį mininčios televizijos TV3 muzikinio projekto „Chorų karai“ laida buvo ypatinga. Tiesioginiame eteryje specialioje „Chorų karų“ laidoje, skirtoje mylimam TV3 laidų vedėjui, aktoriui, maestro Vytautui Šapranauskui atminti savo dainas, gražiausius prisiminimus ir jautriausias dedikacijas dovanojo projekto chorai, laidų vedėjai, žymiausi šalies dainininkai, tie, kuriems V. Šapranauskas buvo artimas kolega, draugas ir įkvėpėjas.

Šį vakarą „Chorų karuose“ dainingos kariaunos nekilo į muzikinę kovą – TV3 projekto dalyviai savižudybių prevencijos laidoje kvietė susimąstyti ir skatino kiekvieną akimirką vertinti tuos, kurie yra šalia mūsų. Priminė visiems, jog savižudybė – ne išeitis.

Ypatingą vakarą pradėjo laidų vedėja Jurgita Jurkutė, kuri ne vienerius metus buvo V. Šapranausko kolegė, vedė daugelį projektų: „Šoks su manimi", „Chorų karai“, skirdama jam dainą apie gyvenimą.

Projekto vedėjai Ingai Jankauskaitei sekmadienį tiesioginiame TV3 eteryje talkino Mindaugas Stasiulis, kuris priminė mums, kaip svarbu šlovinti gyvenimą, jį mylėti.

„Jeigu nėra artimo žmogaus, kuris galėtų jums ištiesti ranką, ją gali ištiesti nepažįstamas žmogus. Pagalba yra šalia jūsų", – tiesioginiame eteryje sakė I. Jankauskaitė.

Šis vakaras buvo skirtas ne tik prisiminti V. Šapranauską, bet ir padėti tiems, kam reikia mūsų visų pagalbos, žmonėms, kurie stovi ant bedugnės krašto. Visi galėjo aukoti pinigus pagalboms linijoms, skambindami trumpuoju telefonu 1418, skirdami 10 litų.

Gražiausias dainas aktoriui skyrė Birutė Dambrauskaitė, Linas Adomaitis, Irena Starošaitė su Žilvinu Žvaguliu, grupės „Rondo“ lyderis Aleksandras Ivanauskas-Fara kartu su choru „Božolė", projekto „X faktorius“ dalyvis Martynas Kavaliauskas, lyrišką šokį dovanojo Deividas Meškauskas ir Ineta Stasiulytė. Maestro Stasys Povilaitis prisiminė dar tuos laikus, kuomet su Vytautu kartu koncertuodavo su grupe „Nerija“.

„Ne kartą raginau Vytautą mažinti „apsukas", nes visų darbų juk nenudirbsi“, – prisipažino maestro S. Povilaitis. L. Adomaitis visus, kuriuos ištinka nelaimė, apninka blogos mintys stiprybės siūlė ieškoti maldoje arba tiesiog paprašyti draugų pagalbos.

Įpusėjus laidai gyventojai jau buvo paaukoję 160 tūkst. litų – pagalbos linijoms tai milžiniška suma, kurios valdžia nesugeba rasti pusmetį.

Nors trys stipriausi „Chorų karų“ chorai – Panevėžio Indigo choras su Vytautu Matuzu, Kauno Studentiškasis choras su „16 Hz“ ir Vilniaus mieste gyvenančių žmonių Šachmatinis choras – šįkart nesivaržė dėl geriausiųjų vardo, tačiau savo dainas ir visas širdys skyrė V. Šapranauskui.

Vilniaus Šachmatinis choras, kuriam vadovauja V. Šapranausko mylimoji Ieva Stasiulevičiūtė, prieš savo pasirodymą parodė parengtą filmuotą medžiagą apie Vytautą, apie savižudybes, pateikė kraupius skaičius.

Išskirtinį pasirodymą surengė grupės „Rondo“ lyderis Aleksandras Ivanauskas-Fara kartu su choru „Božolė".

„Tai mūsų nauja daina, kurią norėjau, kad pristatytų Vytautas, deja, šiandien šią dainą reikėjo skirti jam. Daina apie draugystę", – užsiminė Fara.

Tarsi simboliškai operos solistai Edmundas Seilius ir Kristina Zmailaitė Anapilin išėjusiam aktoriui dedikavo kūrinį „Time to say goodbye„ (liet. „Laikas tarti sudie“). Šiais dainos žodžiais su Vytautu atsisveikino visa Lietuva.

Liūdną, bet kupiną vilties vakarą vainikavo I. Jankauskaitės ir V. Šapranausko kartu atlikta daina, tik šį kartą buvo girdėti kažkada įrašytas Vytauto balsas.

Laidos pabaigoje paaiškėjo, jog gyventojai per tris valandas trukusią projekto „Chorų karai" transliaciją suaukojo 220 tūkst. litų, kurie atiteks visoms pagalbos linijoms.NAUJAUSI KOMENTARAI

Ieva

Ieva portretas
Labas vakaras, galėjote padaryti trumpa atskira šią nelaiminga temą liečiančia laida. Ir per visa laidos eteri Jus mynėte ant sažinės amžinatelsi V.Šapranauskui kai turėjote jį suprasti,kai jam buvo sunku jis viską laikė savyje, neištvėres visko jis pasirinko lengviausia kelia sau.Choru karų 04.21 tema atminti V.Šapranauska turėjo būti ne Choru karai vadintis, o apskritai turėjo būti laida skirta šiam žmogui pagerbti o ne šmeižti.

jei

jei portretas
Sapras nebutu pasirinkes avepizos sarkos,butu tikrai buves gyvas dabar,dar vaidina gedincia,taigi pati palikai ji viena,patepei slides,o db pirmose gretose su palydovem sarkom ejai?Zmona Sapro,jo vaiku mama ir tai buvo nuosaly,nors turejo didesnes teises,nei tu baisi juoda sarka,demesio stoka?nesubrendele,nugramzdinai zmogu i nebuti :(

aaa

aaa portretas
TV3 - tripevizija.
VISI KOMENTARAI 23
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių