Skandalingasis E.Ostapenko žurnalistę kaltina terorizavimu (papildyta)

Nuolat į skandalus pakliūnantis dainininkas Eugenijus Ostapenko prašo prokurorų patraukti baudžiamojon atsakomybėn esą jį terorizuojančią laidos „Nuodėmių dešimtukas“ žurnalistę Ligitą Žakevičienę. Pasak E.Ostapenko, jam žurnalistė keršija, jog jis atsisakė jos, kaip vadybininkės paslaugų.

Parašė skundą prokuratūrai

Vilniaus miesto apylinkės prokuratūrai E.Ostapenko išsiuntė pareiškimą, kuriuo prašo L.Žakevičienės atžvilgiu pradėti ikiteisminį tyrimą dėl terorizavimo.

E.Ostapenko teigimu, sistemingi ir tendencingi reportažai prieš jį TV3 laidoje „Nuodėmių dešimtukas“ prasidėjo daugiau nei prieš keturis mėnesius - nuo 2009 m. spalio 14-osios. Tada pasirodė pirmieji laidos anonsai ir reportažai, kuriuose parodytas tinklapyje www.youtube.com neteisėtai patalpintas vaizdo įrašas, pavadintas „Ostapenko myža girtas“.

„Toks dažnas, sistemingas ir tendencingas neigiamų reportažų rodymas TV3 anonsuose ir laidose „Nuodėmių dešimtukas“ kuris tęsiasi daugiau nei keturis mėnesius, labai įtakoja mano reputaciją ir ženkliai veikia mano dainininko karjerą, ne tik tiesiogiai veikiant klausytojų skaičių, bet ir bloginant mano sveikatos būklę“, - skunde prokuratūrai rašo E.Ostapenko.

Jis teigia esąs įsitikinęs, jog neigiamus reportažus šioje laidoje pradėjo rodyti žurnalistė L.Žakevičienė, nuo 2009 m. spalio tapusi laidos „Nuodėmių dešimtukas“ redaktore.

Nutraukė sutartį

E.Ostapenko nuomone, tai yra žurnalistės kerštas jam dėl nutrauktos sutarties.

„Priežastis, dėl kurios žurnalistė pradėjo rodyti neigiamus reportažus apie mane, yra ta, kad aš nustojau mokėti pinigus už jos neva teikiamas vadybininkės paslaugas pagal 2008-01-16 agento susitarimą. Mūsų santykiai pagal šią sutartį kaip agento ir paslaugų gavėjo nutrūko dar 2008 m. rugsėjo 26 d., kada sumokėjau likutį pinigų ir pareiškiau, kad daugiau nebemokėsiu, kadangi žurnalistė L. Žakevičienė neteikė to susitarimo pagrindu jokių paslaugų“, - priežastį įvardija atlikėjas.

Po sutarties nutraukimo, E.Ostapenko teigimu, L.Žakevičienė jam pareiškė, jos jei jis nemokės jai pinigų, ji sužlugdysianti jo karjerą ir rodys neigiamus reportažus.

Nežiūrint grasinimų, sutartis buvo nutraukta. E.Ostapenko teigia, jog savo vadybininkei už jos darbą iš viso sumokėjo 7000 litų.

Tiesa, pirmąjį neigiamą reportažą apie dainininką L.Žakevičienė parodė dar iki sutarties nutraukimo, vos tik tarp jų kilo konfliktas. Lietuvos ryto televizijos laidoje „Super LT“ 2008 spalio 16 d. kita ne mažiau skandalinga atlikėja Erika Lisauskienė, iš kurios interviu ėmė L.Žakevičienė, prakalbo apie E.Ostapenko netradicinę lytinę orientaciją.

Po šios laidos E.Ostapenko kreipėsi į teismą dėl šmeižto ir ją laimėjo - Vilniaus 3-iasis apylinkės teismas pripažino E.Lisauskienę kalta apšmeižus atlikėją.

Šmeižto kampanija

L.Žakevičienei perėjus dirbti į TV3, E.Ostapenko teigimu, šmeižto kompanija tęsėsi. Nuo 2009 m. spalio 14 iki spalio 18 d. buvo rodomi laidos anonsai, kurioje, kaip rašo E.Ostapenko, „buvau pateiktas kaip klounas, didžiausias keistuolis, skandalistas“.

Atlikėjas teigia, jog spalio 23 d. UAB „TELE-3“ jis išsiuntė prašymą dėl paneigimo paskelbimo, tačiau tai padaryti atsisakyta, tik pati laida „Nuodėmių dešimtukas“ spalio 25 d. paskelbė savo turinio atsiprašymą, tačiau jis E.Ostapenko netenkino.

Šmeižto kompanija, anot dainininko tęsėsi toliau. E.Ostapenka teigia, jog jis buvo įžeidinėjamas laidose bei jos anonsuose ir lapkričio 12, lapkričio 19 dienomis, taip pat šių metų sausio 7, 14, 21 dienomis.

Šie reportažai, kaip savo pareiškime rašo E.Ostapenko, yra tendencingi, jo pavardė ir atvaizdas naudojami dainininko profesiją žeminančiame kontekste.

„Praktiškai kiekvienoje laidoje ir laidų anonsuose kartojamas iš internetinio tinklapio www.youtube.com paimtas video įrašas „Ostapenko myža girtas“, iš kurio žiūrovai gali susidaryti įspūdį, jog aš atlikau asmenybę žeminančius ir viešąją tvarką pažeidžiančius veiksmus. Visos šios laidos ir anonsai pateikiami tokia forma, jog yra menkinama mano reputacija, žeminama garbė ir orumas, šmeižiamas mano vardas bei tiesiog žeidžiamas mano asmuo“, - teigiama Vilniaus miesto apylinkės prokuratūrai adresuotame pareiškime.

Pasak E.Ostapenko, tiek pačios TV3 televizijos, tiek laidos „Nuodėmių dešimtukas“ kūrėjų jis ne kartą prašęs ir reikalavęs be jo sutikimo nerodyti jo laidose, tačiau į šiuos reikalavimus reakcijos nesulaukta.

Atvirkščiai, po sausio 7 d. laidos anonsų, kuriuose buvo teigiama, jog E.Ostapenko greitai atsidurs už grotų, interneto portaluose Delfi.lt ir Alfa.lt pasirodė straipsniai perteikiantys jo paties sausio 5 d. rašyto rašto turinį. Šiame rašte E.Ostapenko draudė platinti dezinformaciją apie jį ir rodyti su juo reportažus.

Teigia nukentėjęs

Tada, E.Ostapenko teigimu, L.Žakevičienė perėjo į puolimą. Sausio 14 d. rodytoje laidoje ji pareiškė, kad atlikėjas grasina ją nužudyti, o netrukus „Lietuvos žinių“ priede „LŽ gidas“ pasirodė straipsnis, kuriame žurnalistė prisipažįsta buvusi E.Ostapenko vadybininke ir dainininką išvadina alkoholiku.

„Po tokių nuolatinių reportažų, laidų ir neigiamo įvaizdžio formavimo ir reputacijos menkinimo, sutriko sveikata ne tik man, bet ir mano šeimos nariams; atsirado neigiamų replikų mano atžvilgiu ne tik internete, bet ir gatvėje iš eilinių praeivių; ženkliai sumažėjo užsakymų dėl koncertų bei klausytojų koncertų metu“, - skundžiasi E.Ostapenko.

Toks žurnalistės L.Žakevičienės elgesys, anot dainininko, yra neteisėtas ir prieštarauja ne tik žurnalistų etikos normoms, bet ir viešajam interesui. Jį E.Ostapenko įvertina, kaip akivaizdų psichologinį persekiojimaą, turint tikslą įbauginti, sužlugdyti jį ne tik kaip dainininką, bet ir, kaip fizinį asmenį, priversti mokėti jai pinigus už teigiamus reportažus.

"Nei viena televizijos laida nėra tokia tendencinga kaip TV3 kanalo laida „Nuodėmių dešimtukas“ ir neteko matyti tiek daug neigiamų reportažų rodomų apie vieną asmenį vienoje laidoje. Todėl akivaizdu, kad toks žurnalistės L.Žakevičienės elgesys yra nusikalstama veika“, - rašoma pareiškime.

Papildyta: L.Žakevičienė teigia E.Ostapenko vadybininku buvusi dar pačioje jo karjeros pradžioje, kai jis nesirodydavo nei televizijos ekranuose, nebūdavo ir jo koncertų.

„Užsiėmiau jo reklama, pasirūpinau, kad jis sudalyvautų kai kuriose muzikinėse laidose, bet po to paaiškėjo, kad jis yra žmogus turintis labia didelių problemų su alkoholiu ir neprognozuojamo elgesio. Darbas tapo nebeįmanomas“, - pasakojo žurnalistė.

Jų keliai išsiskyrė, L.Žakevičienė teigia, jog po to stengėsi laikytis nuo E.Ostapenko atokiau, tačiau šiam pradėjo rodytis, kad laidos, kuriose ji dirba, nerodo to, ko jis norėtų, o tik suvedinėja su juo sąskaitas.

Nors, L.Žakevičienės teigimu, E.Ostapenko jai vis dar yra skolingas, ji bandė pamiršti ir skolą, ir visus atlikėjo šantažus. Kantrybė trūko tada, kai klaipėdietis Minedas jai paskambinęs pranešė, jog iš E.Ostapenko Skypu gavo laišką, kuriame rašė: jei aš nužudysiu TV3 žurnalistę L.Žakevičienę, tai žinok kad ji mane prie to privedė.

Po šios „naujienos“ L.Žakevičienė kreipėsi į teisėsaugos institucijas, E.Ostapenko atžvilgiu Klaipėdoje buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. „Jis griebėsi kitokios taktikos ir savo šmeižtu bando įrodyti savo nekaltumą“, - įsitikinusi žurnalistė.


Šiame straipsnyje: OstapenkoŽakevičienė

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių