Sidnėjuje apsigyvenęs D. Polskis: jei atvirai, Lietuva atrodo įdomiai

Iš televizijos ir įvairių lietuviškų leidinių puslapių daugeliui puikiai pažįstamas Danielius Polskis jau mėnesį gyvena Sidnėjuje. Vaikinas emigravo į Australiją ir ketina pasinaudoti jos teikiamomis galimybėmis. Danielius šiuo metu tobulina anglų kalbos įgūdžius vienoje brangiausių mokyklų ir sako norintis apsiprasti su jį supančia aplinka. Vėliau, padedamas studijosaustralijoje.lt lietuvis rinksis studijų programą universitete.  D. Polskis be užuolankų pasakoja apie tikslus, kurių sieks tolimoje šalyje, apie apsisprendimą gyventi svetur, australų bendravimo būdą ir įspūdžius po savo pirmojo mėnesio Sidnėjuje.

- Kodėl gyvenimui ir studijoms pasirinkai Australiją?

- Susidėliojau prioritetus. Į Ameriką nelabai norėjau, o Kanadoje man per šalta. Europoje gyventi ir mokytis nenorėjau, nes ji jau seniai nuvalkiota. Čia siaučia krizė, daug nežinomybės. Australija susitvarkė su pirmąja krizės banga, čia mažai nedirbančių žmonių. Australijoje viskas labai gerai, o dar ir oras puikus.

- Kaip veikia žinojimas, jog esi toli nuo gimtosios šalies?

- Tai, kad nuo Australijos iki Lietuvos didžiulis atstumas, mane džiugina. Čia visuomet tik geras oras, daug pozityvumo ir neribotos galimybės.

- Kodėl nusprendei emigruoti, kam tau to prireikė?

- Man tai galimybė pakeisti gyvenimą, pradėti veikti kažką naujo ir visai kito nei veikiau iki šiol Lietuvoje.

- Kiek laiko gyveni Australijoje? Kuo esi užsiėmęs?

- Įsikūriau čia prieš mėnesį. Norėjosi pagerinti anglų kalbos žinias, įgyti patirties, pamatyti kitokį pasaulį. Noriu studijuoti, tačiau taip pat labai mėgstu keliauti, o Australija – didelė. Šalia yra ir Naujoji Zelandija, netoli ir Azija. Man, mėgstančiam keliauti, viskas labai gražiai susidėliojo, atsirado galimybių.

- Ką ketini studijuoti?

- Kol kas studijuoju anglų kalbą. Įgūdžius tobulinsiu tris mėnesius, o paskui rinksiuosi, ką studijuoti universitete. Bendrauju su studijosaustralijoje.lt, man prireiks jų pagalbos besirenkant studijų programą, analizuojant sistemą bei kaip ji veikia. Nenusprendžiau, ką studijuosiu. Dairausi į sporto, turizmo arba renginių vadybą. Daug ko nežinau, noriu ilgiau čia pabūti, kad galėčiau nuspręsti, pasikonsultuoti su patyrusiais žmonėmis.

- Kokiame mieste įsikūrei?

- Gyvenu Sidnėjuje, susidariau labai gerą įspūdį apie šį miestą. Mokykloje, kurioje mokausi anglų, labai daug įvairių žmonių iš viso pasaulio. Netaupiau pinigų ir išsirinkau vieną brangiausių mokyklų. Čia daug azijiečių, italų, šveicarų, čekų, slovakų, prancūzų, daug brazilų, japonai, korėjiečiai. Mano anglų grupė internacionalinė, dėstytojai labai šiuolaikiški. Man labai patinka bendrauti su skirtingų kultūrų žmonėmis.

- Kokį įspūdį susidarei apie australus, kokie jie žmonės?

- Kiek buvau klubuose ir baruose, sutikau vien labai draugiškus ir šiltus žmones. Čia visi nusiteikę optimistiškai, čia viskas labai gražu. Sidnėjuje gyvena daugybė žmonių, čia milžiniški atstumai. Nuo žmonių čia sklinda pozityvumas. Pagrindinis jų posakis yra „nesijaudink, bičiuli“, vietiniai jį labai dažnai kartoja, beveik kaip „Ačiū“. Australai labai atsipalaidavę, bendraujantys. Iš pradžių man buvo keista, kai bare ne tik merginos, bet ir vaikinai pagiria, pasako, jog mano akiniai gražūs, graži šukuosena ar liemenė. Jie tiesiog prieina be jokių ketinimų, kažką pasako. Jie atsipalaidavę, nieko nelaiko savyje, išsako, ką galvoja.

Australijoje gyvena daug žmonių, turinčių darbo ar atostogų vizas. Jie žino, jog šioje šalyje apsistojo laikinai, todėl čia gyvena taip tarsi leistų geriausią savo gyvenimo laiką – atsipalaidavę. Čia nėra jokios įtampos. Šalis tikrai puiki.

- Ar per pirmąjį mėnesį jau teko pakeliauti?

- Pačioje Australijoje dar nespėjau, nors čia tikrai yra ką pamatyti. Iš Sidnėjaus nebuvau išvažiavęs, tačiau gruodžio mėnesiui turiu bilietus į Naująją Zelandiją, vėliau žadu aplankyti Bali. Mėgaujuosi laiku Australijoje. Man prireikė laiko adaptacijai, turėjau susivokti, kur esu ir ką veikiu. Iki paskutinės akimirkos prieš išvykimą Lietuvoje teko nudirbti daug darbų, tačiau išvykus visa tai baigėsi.

- Kaip vertini Lietuvą stebėdamas įvykius joje per atstumą?

- Nesistengiu visko sekti, bet tai, kas kiekvieną rudenį Lietuvoje pradeda vykti, kur ir aš pats dalyvavau, iš šalies man atrodo, švelniai tariant, įdomiai.NAUJAUSI KOMENTARAI

vakaru europos emigrantas

vakaru europos emigrantas portretas
Marozas sako: Europoje gyventi ir mokytis nenorėjau, nes ji jau seniai nuvalkiota. Is sio pasisakymo aisku,kad jis buvo,yra ir liks tupas lietuviskas marozas,bandantis dantimis kabintis i gyvenima Australijoje.

rokas

rokas portretas
Manau tyciotis lengviausias darjas. Daugeliui tam nepakanka drasos tai raso 6 klases lygio komentarus ir taip jauciasi geriau...

Australas

Australas portretas
Tai ten ne tik uzsidirbti galima dar kazkas ir naudingo studijos anglu... Tik brangoka jauciu.
VISI KOMENTARAI 12
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių