„Sidabrinėse gervėse“ – filmo „Miegančių drugelių tvirtovė" triumfas

Sekmadienį Lietuvos nacionaliniame dramos teatre Vilniuje geriausi praėjusių metų lietuviško kino kūrėjams įteikti „Sidabrinės gervės“ apdovanojimai.

Metų geriausiu ilgametražiu dokumentiniu kino filmu tapo Mindaugo Survilos „Stebuklų laukas“. Į nominaciją dar pretendavo Audriaus Stonio „Raminas“,  ir Giedrės Žičkytės „Kaip mes žaidėme revoliuciją“.

Metų trumpametražiu dokumentiniu kino filmu tapo Miko Žukausko ir Gintarės Valevičiūtės „ Dievas sukūrė viską, išskyrus kilimą“. Į apdovanojimą predendavo ir Giedrės Beinoriūtės „Specialistė“.

Metų geriausiu trumpametražio vaidybinio kino filmu tapo Andriaus Blaževičiaus „Dešimt priežasčių“. Taip nominuoti režisierės Jūratės Samulionytės „Laikinai“, Deimanto Narkevičiaus „Draudžiami jausmai“.

Metų geriausiu televizijos filmu tapo  Justino Lingio „Ledo vaikai“. Taip pat nominuoti Raimundo Banionio, Alvydo Šlepiko ir Marinos Kulumbegašvili „Vyno kelias“, Lino Augučio „Vienintelis, nepakartojamas ir paskutinis“.

Metų geriausiu animaciniu filmu tapo Urtės Budinaitės „Nepriklausomybės diena“. Taip pat nominuoti Antano Skučo „Puntuko akmuo“ bei Gretos Stančiauskaitės „Vienos dalies fantazija“.

„Sidabrinis kiaušinis“ už geriausią studento darbą" atiteko Jurgio Matulevičiaus „Anima Animus“. Taip pat nominuoti Džiugo Škėmos „Jo silikoninei sielai“ ir Giedriaus Tamoševičiaus „Sugrįžtant“ juostoms.

Metų geriausio profesinės meistrystės darbo kategorijoje nugalėjo Žilvinas Naujokas „už sėkmingiausio ir žiūrimiausio lietuviško filmo „Tadas Blinda. Pradžia" prodiusavimą“. Taip pat nominuoti Linas Dabriška ir Jonas Sunkloda, postprodukcijos bendrovės Madstone„ atstovai, už “profesionalius postprodukcijos darbus „Laikinai“, „Dešimt priežasčių“, „Paskutinė medaus mėnesio diena“, „Kaip mes žaidėme revoliuciją“ ir „Našlaitynas“, bei Mindaugas Survila, filmo „Stebuklų laukas“ kūrėjas, „už profesinį pasiaukojimą“.

Metų geriausios epizodinės aktorės apdovanojimą gavo aktorių ansamblis iš „Miegančių drugelių tvirtovės“ - Elzė Gudavičiūtė, Giedrė Giedraitytė, Miglė Polikevičiūtė. Taip pat nominuoti Asmik Grigorian („Narcizas“), Severija Bielskytė („Laikinai), epizodinio aktoriaus - Donatas Banionis (“Tadas Blinda. Pradžia„), aktorių ansamblis iš “Miegančių drugelių tvirtovės„ - Arūnas Storpirštis ir Adolfas Večerskis, bei Vidas Petkevičius (“Tadas Blinda. Pradžia").

Metų geriausiu epizodiniu aktoriumi tapo Vidas Petkevičius, (“Tadas Blinda. Pradžia”). Taip pat nominuoti Donatas Banionis (“Tadas Blinda. Pradžia”), aktorių duetas Arūnas Storpirštis ir Adolfas Večerskis filme (“Miegančių drugelių tvirtovė”).

Metų geriausiu kompozitoriumi tapo Kipras Mašanauskas („Tadas Blinda. Pradžia“). Taip pat nominuoti Giedrius Puskunigis („Narcizas“),  ir Titas Petrikis („Ub Lama“).

Metų geriausia aktore tapo Janina Lapinskaitė (“Miegančių drugelių tvirtovė”). Taip pat nominuotos Miglė Polikevičiūtė (“Paskutinė medaus mėnesio diena”), Vaiva Mainelytė („Giminės. Po dvidešimties metų“).

Metų geriausiu aktoriumi tapo Marius Repšys („Dešimt priežasčių“). Taip pat nominuoti Mantas Jankavičius („Tadas Blinda. Pradžia“) bei Vainius Sodeika („Paskutinė medaus mėnesio diena“).

Metų geriausiu operatoriumi tapo Ramūnas Greičius („Tadas Blinda. Pradžia“). Taip pat nominuoti Audrius Kemežys („Raminas“) ir Feliksas Abrukauskas („Ryba“).

Metų geriausiu režisieriumi tapo Algimantas Puipa už „Miegančių drugelių tvirtovę“.Taip pat nominuoti Audrius Stonys už „Raminą“ bei Mindaugas Survila už „Stebuklų lauką“.

Metų geriausiu ilgametražiu vaidybiniu kino filmu tapo  Algimanto Puipos sukurta „Miegančių drugelių tvirtovė“. Taip pat nominuoti Donato Ulvydo režisuotas „Tadas Blinda. Pradžia“,bei Dovilės Gasiūnaitės režisuotas „Narcizas“.

Auksinė gervė už viso gyvenimo nuopelnus įteikta aktorei Vaivai Mainelytei.

Šiemet nominacijose nebuvo geriausio scenarijaus kategorijos. „Komisija siunčia signalą, kad scenarijus buvo ir lieka pagrindine mūsų filmų problema ir kad komisija šiemet neskiria “Sidabrinės gervės„ už geriausią scenarijų“, - teigia Atrankos komisijos, sudariusios trejetukus, vadovė Gražina Arlickaitė.

Pati komisija nusprendė šiek tiek pažeisti taisykles ir leisti nominantų sąraše atsirasti „Narcizui“, nors jis atitiko ne visus reikalavimus. Be to, dėl dokumentinių filmų gausos buvo sukurtos trumpametražio ir ilgametražio dokumentinių filmų nominacijos.

Komisijos vertinimui buvo pateikti iš viso 56 filmai.Per pastaruosius penkerius metus lietuviško kino profesionalus pasiekė 56 „Sidabrinės gervės“ statulėlės, už viso gyvenimo nuopelnus buvo įteiktos šešios „Auksinės gervės“, o jaunieji menininkai paskatinti trimis „Sidabrinės gervės kiaušiniais“.

Praėjusiais metais apdovanojimuose triumfavo Kristijono Vildžiūno filmas „Kai apkabinsiu tave“, kuriam iš viso atiteko aštuoni apdovanojimai, tarp jų ne tik geriausio filmo, bet ir geriausio režisieriaus, geriausių aktoriaus ir aktorės nominacijose.

„Sidabrinės gervės 2010“ apdovanojimuose nugalėjo Šarūno Barto filmas „Eurazijos aborigenas“, 2009-aisiais geriausiu pilnametražiu lietuvišku kino filmu buvo pripažintas Igno Miškinio „Artimos šviesos“. 2008 metais pirmą kartą vykusiuose apdovanojimuose geriausiu vaidybiniu filmu paskelbtas Kristinos Buožytės filmas „Kolekcionierė“.NAUJAUSI KOMENTARAI

Vilnietis

Vilnietis portretas
Nesupratau. o prie ko čia tie nesimpatiški politikai rodomi.Juk nuo jų tikrai koktu. Ypač dar tų, kurie parodyti čia
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Metų geriausiu kalendoriumi išrinktas „Žydiškas kalendorius“
  Metų geriausiu kalendoriumi išrinktas „Žydiškas kalendorius“

  Kuršėnuose įteikta 28-oji lietuviškų kalendorių pradininko Lauryno Ivinskio premija už geriausią metų kalendorių. ...

  1
 • Nuogo kūno filosofija: kaip išsivaduoti iš visuomenės požiūrio gniaužtų?
  Nuogo kūno filosofija: kaip išsivaduoti iš visuomenės požiūrio gniaužtų?

  Kauno galerijoje "Balta" eksponuojama Jono Kunicko tapybos paroda "Atvirumas" – tai aktai, kurie ragina žiūrovą visų pirma nebijoti savęs. "Stoviu prieš jus nuogas. Ant galerijos sienų eksponuotos visos mano vidinio ...

  13
 • M. Vitulskis – apie bohemą ir sutiktas primadonas
  M. Vitulskis – apie bohemą ir sutiktas primadonas

  Šeštadienį, spalio 28 dieną, LNOBT laukia žiūrovų Giacomo Puccini operoje “Bohema”. Prieš tai, spalio 25 d. 14 val., įvyks jaunimui skirta edukacinė popietė, kurioje ši opera bus pristatyta plačiau. Popietėje d...

 • Kaip nutolti nuo visų įtikėtų stereotipų?
  Kaip nutolti nuo visų įtikėtų stereotipų?

  Juvelyrika suvokiama labiau kaip gražus, funkcinis objektas nei meno kūrinys. Tačiau skulptorius Gediminas Pašvenskas, kuriantis masyvias eksterjero skulptūras, mažąją plastiką, juvelyrikoje sujungia šias skirtingas patirtis, smulkiose, s...

  1
 • Į praeitį nukelianti „Baleto atmintis“
  Į praeitį nukelianti „Baleto atmintis“

  Šią savaitę Kaune pristatytas nedidelę Lietuvos baleto istorijos dalelę atgaivinęs koncertas/retrospektyva "Baleto atmintis“. Publika pakviesta trumpam nusikelti į praeitį – jie scenoje išvydo rekonstruotus iškiliau...

 • Bendravimo mozaika išmokė žvelgti kito akimis
  Bendravimo mozaika išmokė žvelgti kito akimis

  Tarp gausių šiemetės Kauno bienalės partnerystės projektų – ir Švietimo mainų paramos fondo "Erasmus+" finansuojami tarptautiniai mokytojų kvalifikacijos tobulinimo kursai. Spalio 9–13 d. vykę Kauno Nemuno mokykloje-...

 • Klaipėdoje – I. Kanto pėdsakai
  Klaipėdoje – I. Kanto pėdsakai

  Turtinga Klaipėdos istorija vis dar traukia iš užmaršties faktus, kurie galėtų praturtinti pasauliui siunčiamą žinią apie mūsų miestą. Jau netrukus galėsime besti pirštu į senamiesčio kampą, kur stovėjo garsiojo filosofo Im...

  8
 • Švedų menininkas: aš žinau, kur aš einu
  Švedų menininkas: aš žinau, kur aš einu

  Visi turime tam tikras ribas, tačiau svarbu sekti savo gyvenimo linija, net jei kartais nežinome, dėl ko tai darome. Menas yra kalba, kuria artikuliuoju su aplinka, todėl neprivalau kiekvieną kartą išrasti kažko naujo. Mano kūriniai – mano...

  2
 • Atsiminimų zona dabarties akimirką
  Atsiminimų zona dabarties akimirką

  Kada istorijos yra naujos? Kokią laiko atkarpą jas galime tokiomis laikyti? Ir išvis ar žodis "istorija" – nuoroda į būtąjį laiką, įvykių seką praeityje, kurią atmintis sudėlioja į rišlų pasakojimą? Greta atsidūr...

 • Kauno folkloro klubas lankėsi Ukrainoje
  Kauno folkloro klubas lankėsi Ukrainoje

  Kauno folkloro klubas "Liktužė" (vadovė Jūratė Svidinskienė) lankėsi Ukrainoje, kur Lvove atstovavo Lietuvai Ukrainos tautų festivalyje "Ornamenty Fest". ...

Daugiau straipsnių