Sezono pabaigai – komedijos premjera

Klaipėdos dramos teatras sezoną užbaigs kanadiečio dramaturgo Moriso Panycho komedijos „Septintas aukštas“ premjera, kuri birželio 19-ąją rampų šviesą išvys Žvejų rūmų scenoje.

Pjesės autorius - garsenybė

Dar vieną komediją uostamiestyje stato kaunietis režisierius Arvydas Lebeliūnas, ne taip seniai Klaipėdos dramos teatre sėkmingai režisavęs I.Turgenevo „Įnamį“ ir M.Gavrano „Viską apie vyrus“. Šiuosyk jam padeda vėlgi pažįstama komanda - scenografas Danielius Sodeika, kostiumų dailininkė Tatjana Semionova ir kompozitorius Gintaras Kizevičius.

Teatro repertuarą tikimasi papildyti dar vienu spektakliu plačiajai publikai. Todėl pasirinkta garsaus šiuolaikinio dramaturgo pjesė. M.Panychas gimė 1952-aisiais Kalgaryje išeivių iš Ukrainos šeimoje. Kanadoje ir visoje Šiaurės Amerikoje bei Prancūzijoje dabar jis - neabejotina garsenybė. M.Panychas žinomas kaip dramaturgas, režisierius ir aktorius. Ir lietuviams jau girdėtas ir matytas - vaidino garsiojo „X failų“ serialo keliuose epizoduose. Per savo teatrinę karjerą M.Panychas režisavo daugiau nei 80 pastatymų, parašė beveik 30 pjesių, kurios statomos Kanados, JAV, Australijos, Japonijos ir Europos teatruose.

Priverčia žiūrovą kvatotis

“Kur M.Panycho pjesių sėkmės paslaptis? - svarstė Klaipėdos dramos teatro literatūrinės dalies vedėjas rašytojas Gintaras Grajauskas. - Pradėjęs savo dramaturgo karjerą nuo anuomet madingos absurdo teatro stilistikos, vėliau jis sugebėjo savaip transformuoti žiūrovui iki skausmo įprastą ir niekaip nepabostantį „sitkomą“ - situacijų komediją, suteikdamas jai iš absurdo teatro estetikos pasiskolintą juodojo humoro prieskonį. Rezultatas - savotiška humanistinė „juodojo kabareto“ atmaina - nebešokiruojanti, o tiesiog kelianti nevalingą juoką. Tai jau nebe sarkastiškasis absurdo teatras ir nebe banaloka situacijų komedija; tai kažkas trečia. Kažkas tokio - apie gyvenimą, koks jis iš tiesų yra, nors pačioje pjesėse realybės atspindys švelniai pasislinkęs. Toji ištisinė „pačiuožusio stogo“ atmosfera ir priverčia žiūrovą nevalingai kvatotis.”

Kaip tik tokia, atsidūrusi tarp populiariausiųjų M.Panycho kūrinių, yra komedija „Septintas aukštas“ (1989).

Gyvenimo istorijų virtinė

Pagrindinis pjesės herojus balansuoja ant pastato septintojo aukšto atbrailos ir mąsto apie savižudybę. Bet prieš žengdamas lemtingą žingsnį į nebūtį, vyriškis norom nenorom priverstas išklausyti beprotiškai ekscentriškas septintojo aukšto gyventojų istorijas.

Kas tie gyventojai? Tiesiog normalūs žmonės, bent jau iš pažiūros - kaip daugelis mūsų, savo gyvenimo laiką leidžiantys keisčiausiems dalykams: tai du įsimylėjėliai, grasinantys vienas kitą nužudyti; aktorius, kuris savo vestuvių dieną žada imtis vaidmens, kurį vaidintų visą gyvenimą; moteriškė, kuri ugdo savo religingumą pavaduodama patį Dievą šeštojo aukšto gyventojams... Vargšui potencialiam savižudžiui belieka tik klapsėti blakstienomis: pasaulis iš tiesų pamišęs, ir, kaip sako lietuviai, kiekvienas savaip iš proto kraustosi...

Komedijos personažus scenoje įkūnys Klaipėdos dramos teatro aktoriai Valentina Leonavičiūtė, Rimantas Pelakauskas, Monika Vaičiulytė, Edvardas Brazys, Česlovas Judeikis, Vaidas Jočys, Jolanta Puodėnaitė, Viačeslavas Mickevičius ir Simona Šakinytė.

“Septinto aukšto” premjera Klaipėdos dramos teatras atsisveikins su uostamiesčio publika iki rudens - kito sezono pradžios.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių