Šaunusis septynetas po Italiją keliavo piligrimų takais

Ceremonimeistras, kunigas, dailininkas, žurnalistė ir trys verslininkai. Šauniuoju septynetuku pasivadinusi komanda Italijoje patyrė nuotykių, kuriuos galima pavadinti ir Aukščiausiojo siųstais stebuklais, ir navigacijos prietaiso, praminto televizijos herojaus Broniaus vardu, prakeiksmu.

Baryje – Lietuvos vardas

Puikiai veikęs kelių navigacijos prietaisas vieną vakarą nebeįsijungė. Tamsu, artėja naktis, nepažįstamas miestas. Kaistančias keliauninkų emocijas išsinuomotame devynių vietų "Renault" automobilyje apramino kunigas Jonas Stankevičius, paraginęs prieš kelionę pasimelsti."Galima tai pavadinti stebuklu, nes po maldos navigacija įsijungė", – faktą konstatavo verslininkė Sigita Mačiulaitienė.

Apie dešimt Italijos miestų aplankę turistai iš Lietuvos po šalį keliavo lėktuvu, traukiniu, išsinuomotu automobiliu."Norėjome pamatyti senąsias rotušes, įvertinti jų techninius sprendimus, strategiją, pažiūrėti, kaip tvarkosi italai, – aiškino bajoriško titulo savininkas ceremonimeistras Kęstutis Ignatavičius. – Lankėmės garsiojoje tūkstančio metų senumo šv.Mikalojaus – Bario ir Kauno globėjo – katedroje, buvome didelės įtakos mūsų gimtajam miestui turėjusios Bonos Sforsos pilyje, kur didelėmis raidėmis įrašytas Lietuvos vardas, susitikome su Bario valdžia, vaikščiojome Lietuvos vardu pavadinta gatve."

Kas vedė iš kantrybės"Mus lydėjo šv.Mikalojaus ir mūsų kunigo palaima", – šypsojosi K.Ignatavičius, atsakydamas į klausimą, ar kelionėje buvo kokių nors nuotykių.Kaunietis pasakojo, kad lietuvių išsinuomotą automobilį vairavęs dailininkas Augustas Ramonas 850 kilometrų nuvažiavo be jokių incidentų, nepaisant, kad Italijos miestuose automobiliai statomi vos kelių centimetrų atstumu vienas nuo kito.

Tačiau vienas incidentas vis dėlto įvyko."Kai po kelionės atvažiavome prie nuomos punkto grąžinti automobilio, jį statydamas Augustas įjungė atbulinės eigos pavarą ir stuktelėjo į staiga išnirusį italo vairuojamą BMW", – priminė šturmanu kelionėje buvęs verslininkas Vidimantas Žekas."Būtume neišsimokėję, – pridūrė K.Ignatavičius. – Tai buvo naujas, prabangus automobilis. Tačiau italas, pamatęs, kad vos įlenktas sparnas išsitiesė, o žymės neliko, tik mostelėjo ranka ir nuvažiavo."Vairuotojo ir jo šturmano kantrybę bandė aktoriaus Algio Ramanausko-Greitai balsu kalbėjęs ir keliautojų Broniumi pramintas navigacijos prietaisas.

"Važiuojant žiedinėmis sankryžomis susidarydavo avarinių situacijų, nes navigacijos  parodymai vėluodavo. Bronius tuo metu keikdavosi ir šmaikštaudavo", – pasakojo A.Ramonas.

Moterys atsakomybės vengėItalai beveik nekalba angliškai. Klausiami kelio jie ilgai ir nuoširdžiai aiškina itališkai. Viena moterėlė netgi norėjo sėsti į automobilį ir rodyti, kur važiuoti."Kai kelio klausdavo žaviosios mūsų moterys, italai jį rodydavo važiuodami savo automobiliais iki pat mums reikalingos vietos", – pridūrė K.Ignatavičius.Su lietuvėmis italai elgėsi labai delikačiai. V.Žeko akimis, šiaurinėje Italijos dalyje yra dailių moterų, tačiau tik iki tam tikro amžiaus."Mes viską leidome spręsti vyrams, – juokėsi S.Mačiulaitienė. – Kartais jie emocingai aiškindavo, kaip pastatyti automobilį, kartais prašydavo mūsų pagalbos. Bet atsakomybę užkraudavome jiems."

Daug degalinių

Kartą vienas iš septynetuko atsiskyrė, o tai buvo nemažame Sienos mieste, ir pasiklydo. Nežinojo nei viešbučio pavadinimo, kuriame buvome apsistoję, nei automobilio stovėjimo vietos ir lyg tyčia išsikrovė jo mobilusis telefonas. Galbūt vėl padėjo šventasis Mikalojus, kad keliauninkai atsitiktinai susitiko nepažįstamame mieste.Lietuvius stebino tai, kad ne visur galima nusipirkti cigarečių, nors Italijoje kai kur dar rūkoma ir patalpų viduje. Beje, daug kur cigaretės parduodamos automatuose, bet būtinai reikia ID kortelės.

Degalinių Italijoje labai daug. Taip nusprendė visi keliautojai. Jie pasakojo, kad miestų centre degalinės labai mažutės: stovi kėdutė, ant jos sėdi dyzeliną pilantis darbuotojas."Itališkas vynas, be abejonės, nuostabus", – pripažino V.Žekas.Tik su kava reikia būti atsargiam. Kartą viename restoranėlyje lietuviai užsisakė užkąsti, vyno ir kavos."Kokios?" – pasitikslino padavėjas, o išgirdęs žodį "paprastos", pažiūrėjo kaip į tautos priešą. – Pas mus nėra paprastos kavos. Tradicinė italų kava yra espresso."

Informacija vairuotojams

Policijos Italijos keliuose nedaug. Daugumoje vietų  leistinas 90 km/val. greitis, autostradose – 130 km/val. Nepaisant, kad keliuose yra daug greičio matuoklių, italai nevengia viršyti greitį.Viršijus greitį, elektroninėje švieslentėje rodoma, koks jis.Keliai – kokybiški, tik pietinėje šalies dalyje prastesni, o kai kuriose atkarpose prie Bario buvo ir kaunietiškų.Kelio ženklai labai patogūs. Senamiestyje jie mažesni, stengiamasi, kad neužstotų architektūros.Miestuose patarima važiuoti 20–30 km/val.  greičiu, automobiliai statomi labai arti vienas nuo kito.Stovėjimo kaina: valanda – 3,45–4 litai. Litras benzino kainuoja apie 5,5 lito. Keliai taip pat mokami: 30–40 km atstumas – 7–10 litų.Naujausio "Renault" miniveno nuomos kaina parai – 345 litai. Papildomai reikia mokėti už magnetolą. Apie 60 litų kainuoja navigacijos nuoma.Kai kurie kelių navigacijos prietaisai, važiuojant pernelyg greitai, nespėja užfiksuoti automobilio, įvažiuojančio į žiedą. Patarimas: jei tiksliai nežinote kelio, persirikiuokite lėtai.Naudotis žemėlapiu Italijoje nėra patogu.

Patarimai gurmanamsNevenkite mažų restoranėlių: maistas juose puikus. Italijoje iki 19–20 val. siesta, tad dauguma restoranų uždaryti arba karštų patiekalų ir jūros gėrybių juose nėra.Prekybos centruose kainos analogiškos lietuviškoms. Daržovės ir ypač vyšniniai pomidorai – fantastiško skonio.Užkandžiai septyniems asmenims (ožkos sūris, vytinti pomidorai, bazilikai, itališkas kumpis) kainavo apie 90 litų.Šviežių jūros gėrybių kompleksas dviem asmenims kainuoja apie 50 litų.

Mažesniuose miestuose kainos bent tris kartus mažesnės nei Romoje ar kituose didmiesčiuose. Brangiausia – miestų aikštėse. Espresso kava kainuoja nuo 3,45 iki 20 litų, alus – nuo 5 iki 25 litų.Pica ir butelis namų vyno miestelyje kainuoja 35 litus. Neišmanantiesiems apie vynus patariama užsisakyti stalo vyno: 1,5 litro kainuoja apie 12–15 litų.Sriuba, salotos – 17–35 litai. Karštas patiekalas restorane – nuo 40–55 litai. Švediškos savitarnos restoranėliuose prie degalinių galima sočiai ir skaniai pavalgyti  už 35 litus.

Bilietas pigių avialinijų kompanijų lėktuvu iš Vilniaus iki Milano ir Baris–Milanas–Vilnius kainavo apie 450 litų, tačiau oro uostai yra atokesnėse vietose, todėl tenka naudotis taksi paslaugomis.Dvivietis kambarys trijų plius žvaigždučių viešbutyje ir pusryčiai kainuoja 175–250 litų.Didesnei žmonių grupei patartina viešbutį užsisakyti per patikimą kelionių agentūrą: bus pigiau, o kai kur daugiau kambarių internetu neužsako.


Šiame straipsnyje: Italija

NAUJAUSI KOMENTARAI

ABC

ABC portretas
mano meile, Italija

Dariuk

Dariuk portretas
Kauno savivaldybės etatų sąraše ceremonmeisterio tai nėra. Nei savivaldybė, nei rotušė - ne dvaras, nors juokdarių ir turi...Civilinės metrikacijos skyriaus vedėjas save pavadino kitu vardu, o žurnalistai mielai atkartoja.

piligrimas

piligrimas portretas
karciamos savininkas pilgrimu patapo juokdariai
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių