Rumšiškėse kariavo muzikanto iš Romos armija?

Šeštadienį Liaudies buities muziejuje Rumšiškėse griaudėjo pabūklai, pokšėjo šūviai, žvangėjo kardai. Čia vyko Napoleono didžiosios armijos atsitraukimo inscenizacija.

Įspūdingą reginį, kuriame dalyvavo apie 50 žmonių, organizavo Liaudies buities muziejus ir karo istorijos klubas „Fuzilierius“.

Tai buvo lyg savotiška įžanga prieš birželio 22-24 dienomis Kaune organizuojamą didelę šventę – Napoleono armijos persikėlimo per Nemuną 200 metų sukakties paminėjimą. 

1811–1812 metų žiema. Prabėgo jau keleri metai nuo šlovingų 1809 metų, kai ties Vagramu imperatorius Napoleonas sumušė austrų kariuomenę ir stojo ilgiausia per visą jo valdymą taika. Šie taikos metai kariuomenėje nepraėjo be pėdsako: karių moralė smuko, sumenko batalionų kovingumas.

Karas su nepaklusnia Rusija gali įsiplieksti jau pavasarį, įsakyta nedelsiant paruošti karius: III-as Armijos korpusas, vadovaujamas Elchingeno kunigaikščio maršalo Mišelio Nėjaus, jau atvyko į snieguotas Lenkijos žemes. Korpuso pėstininkų divizija su artilerijos ir kavalerijos junginiais atvyko į mažą kaimelį, pavadintą Rumszyszki, kur iki birželio turėjo pasirengti karui…

Saulėtą šeštadienio dieną Liaudies buities muziejuje Rumšiškėse vyko kariniai manevrai, po sniegą lakstė pėstininkai, kiemuose pokšėjo šūviai, kovojo kavalerija, griaudėjo artilerija. 

„Aš tave nudūriau! Krisk!“ – mūšio metu netrūko ir linksmų situacijų.  

„Labai gražu! Mūšis sniege atrodo daug efektingiau ir spalvingiau nei vasarą“, – susižavėjimo neslėpė Napoleono ir Prancūzijos gerbėja Irena Klimaitienė. 

„Nuostabi vieta ir nuostabus šou!“ – šypsojosi ir fotoaparato iš rankų nepaleidusi ispanė Maria.  

Tačiau tarp mūšio inscenizaciją stebėjusių apie šimto žmonių, buvo tokių, kurie nežinojo, kas yra Napoleonas Bonapartas ir kokiame amžiuje jis gyveno. 

„Napoleonas? Hm... Nežinau.. Muzikantas iš Romos?“ – suabejojo vilnietė Rimantė. „Kas jis buvo? Oi, nežinau. Vardo nesakysiu, gėda“, – juokėsi dar viena jauna mergina. 

„Karvedys. Imperatorius. Gyveno XV amžiuje“, – teigė Karolina. 

„Prancūzijos imperatorius! Mokėmės istorijos pamokose“, – patikslinusi mamą, kad jis buvo prancūzas, šypsojosi žemesnių klasių moksleivė Liepa.  

Po mūšio Liaudies buities muziejuje, liudininkai fotografavosi su kariais, vyko pietūs ir pulkų vadovybių tolimesnių karinių veiksmų aptarimas. 

2012 metų gruodžio mėnesį planuojama surengti dar vieną karinę inscenizaciją, kurioje turėtų dalyvauti keli šimtai žmonių. 

Napoleonas Bonapartas (gimė 1769 rugpjūčio 15 dieną Korsikoje, mirė – 1821 metų gegužės 5 dieną šv.Elenos saloje) buvo prancūzų revoliucinės armijos generolas, nuo 1799 m. tapęs Prancūzijos valdovu, vėliau – I Prancūzijos respublikos pirmuoju konsulu, 1802 merais – konsulu iki gyvos galvos. Nuo 1804 m. gruodžio 2 dienos tapo Prancūzijos Imperatoriumi, o nuo 1805 metų – Italijos karaliumi.NAUJAUSI KOMENTARAI

Minius

Minius portretas
velnias, gaila, kad nežinojau;( atrodo labai gražiai

jo

jo portretas
Nors ir skaitau laikraščius, bet neteko niekur perskaityti jokios reklamos dėl renginio, o labai gaila - tikrai būtume nuvažiavę- negi sunku pareklamuoti...

Dziuba

Dziuba portretas
na pagal foto super, bet kur reklama???????gaila tokiu oru praleisti toki grozi
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių