„Rock The Ballet“ žvaigždė pirmą kartą šoks Lietuvoje (interviu)

Jau kitą savaitę Vilniaus kongresų rūmuose susirinkę žiūrovai galės mėgautis JAV šokio trupės „Bad Boys Of Dance“ meistriškumu. Gegužės 13-ąją sostinės publikai trupė pristatys didžiulio pripažinimo sulaukusį šou „Rock The Ballet“, sukurtą pagal populiariausius roko ir popmuzikos kūrinius. Šios kelionės ypatingai laukia viena trupės narė, kuri yra kilusi iš Lietuvos.

Šou spektaklis „Rock The Ballet“, kurio autorius ir sumanytojas – garsus amerikiečių šokėjas Rasta Thomasas, daugybės pasaulio šalių sales sėkmingai šturmuoja nuo 2008-ųjų.

Nuo moderniojo baleto iki hiphopo ir gatvės šokių – platų stilių arsenalą įvaldę „blogieji šokio vaikinai“ prikausto žiūrovų dėmesį, šokdami pagal „Queen“, Davido Bowie, Kanye Westo,  George'o Michaelo, Lenny Kravitzo, Justino Timberlake'o, Michaelo Jacksono, „The Black Eyed Peas“, U2, “Coldplay“ ir kitų garsių atlikėjų muziką.

Šou kūrėjo biografijoje – daug neįprastų posūkių. Paradoksalu, bet jo karjerą nulėmė vaikystėje patirta trauma. Kai Rastai tebuvo dveji, jis susilaužė koją. Medikai patarė vaiko kaulus stiprinti, jį nuvedant į kokios nors sporto šakos treniruotę. Tėvas berniukui parinko Rytų kovos menus – treneriai juo užsiėmė, kai būsimajai šokio žvaigždei tebuvo treji. Tačiau berniukas buvo neklaužada - neapsikentę jo išdaigų, septynerių sulaukusį sūnų tėvai vietoj bausmės nuvedė į baleto pamoką.

„Bausmė“ virto didžiausiu vaiko pomėgiu, o vėliau – ir pragyvenimo šaltiniu. Būdamas keturiolikos, jis laimėjo pirmąjį savo gyvenime baleto konkursą. Netrukus jo kolekcijoje jau buvo dviejų tarptautinių baleto konkursų aukso medaliai. Prasidėjo dešimtmetį trukusi įspūdinga baleto šokėjo karjera – Rasta šoko baleto teatruose ir trupėse JAV, Ispanijoje, Kinijoje, bendradarbiavo su žymia amerikiečių moderniojo baleto trupe „Complexions“, pasirodė „Oskarų“ teikimo ceremonijoje, šoko Brodvėjaus miuzikluose ir JAV prezidentui Baltuosiuose rūmuose, koncertavo su legendine soulo dainininke Aretha Franklin.

Trupę „Bad Boys Of Dance“ jis subūrė kartu su žmona, tarptautinių baleto konkursų aukso medalininke Adrienne Canterna. Į komandą pora surinko gabius šokėjus, dirbusius su Madonna, Rihanna, Prince'u, „Destiny's Child“, „Florence & The Machine” ir kitomis muzikos garsenybėmis.

Ranką prikišo legendinio dainininko Placido Domingo, choreografu Maurice'o Bejart'o ir kitų meno pasaulio garsenybių pasirodymų prodiuseris Melas Howardas – jis patikėjo jauno šokėjo idėja ir drąsiai į ją investavo.

Rezultatų laukti ilgai neteko - „Rock The Ballet“ jau pamatė per milijoną žiūrovų daugiau nei dvidešimtyje valstybių, jis sulaukė puikių kritikų įvertinimų.

„Akivaizdus teatro išmanymas. Scenoje matote grupę bičiulių, gabių atlikėjų su išskirtiniais charakteriais, kurie mėgaujasi vienas kito draugija ir, laimei, neturi nė lašo pasipūtimo“, - po „Rock The Ballet“ premjeros rašė dienraštis „New York Times“.

Spektaklyje „Rock The Ballet“ pagal populiarius kūrinius sukurti šokiai susipina į vientisą siužetą, kurį papildo specialios vaizdo projekcijos.

Spektaklyje dominuoja vyrų šokėjų talentas, tačiau jo siužeto centre – Gražuolė, žavi, seksuali ir smalsumo kupina mergina, kurią bando sužavėti būrys „blogųjų vaikinų“.

Jie eina iš proto dėl Gražuolės žavesio ir bando pelnyti jos palankumą, rodydami neįtikėtinus šokio judesius. Įsiplieskia Gražuolės ir pagrindinio „blogojo vaikino“ flirtas. Muzika ir šokis padeda įsimylėjėliams kartu eiti per pasaulį, kupiną sumaišties ir nerimo.

Pykčiai ir nesusipratimai nulemia poros išsiskyrimą, tačiau pirmosios dalies pabaigoje įsimylėjėliai susitaiko ir kartu su visais trupės nariais šoka vilties, įkvėpimo ir džiaugsmo šokį.

Antroji spektaklio dalis – energingas ir linksmas vakarėlis, kupinas humoro, akrobatinių šuolių, užuominų į Brodvėjaus šou stilistiką. Spektaklis jau šimtus kartų baigėsi vienodai – nesusilaikę žiūrovai pakilo nuo kėdžių, šoko ir plojo su vakaro žvaigždėmis. Kaip teigia patys „Rock The Ballet“ atlikėjai, po šio šou kiekvienas pasijunta jaunesnis ir energingesnis.

Pagrindinį moterišką vaidmenį spektaklyje šoka patyrusi Lauren Blakeney. Jai „Rock The Ballet“ debiutas Lietuvoje jau dabar kelia ypatingus jausmus – likus mažiau nei savaitei iki renginio, šokėja prasitarė, kad jos giminės medžio šaknys veda į mūsų šalį. Visos detalės – pokalbyje su „Rock The Ballet“ žvaigžde?

- Koks jūsų ryšys su Lietuva?

- Iš šios šalies yra kilęs mano proprosenelis Dombrowsky (Dambrauskas) ir jo tėvai. Jie turėjo didžiulį ūkį pietinėje Lietuvos dalyje.

- Ar turite čia giminaičių?

- Tikriausiai ne. Mano proprosenelis iš Lietuvos į JAV išvyko maždaug 1918-aisiais – kartu su savo broliu dvyniu.

- Ar jums yra tekę lankytis Lietuvoje?

Ne, niekada. Bet labai jaudinausi ir nekantrauju apsilankyti ir šioje šalyje pašokti.

- Kada pradėjote šokti spektaklyje „Rock The Ballet“?

- Praėjusių metų spalį, kai šou buvo atnaujintas ir pradėjo naują savo gyvavimo etapą.

- Kokia jūsų patirtis šokių pasaulyje?

Augau Hiustono mieste, mokiausi įvairių stilių šokių, bet mano „arkliukas“ visada buvo baletas. Šiuo metu gyvenu Floridoje. Prieš tapdama „Rock The Ballet“ nare, šokau Naujosios kartos baleto trupėje Tampoje. Šokau balete „Spragtukas“. Taip pat esu sukūrusi specialų choreografinį numerį, kurį pati atlikau garsaus dirigento ir kompozitoriaus Antono Copollos atsisveikinimo su scena koncerte.

- Kuris šou numeris yra jūsų mėgstamiausias ir kodėl?

Sunku pasirinkti, nes nuoširdžiai mėgstu visą šį spektaklį. Kiekvieną vakarą dalintis scena su labai talentingais vyrais – tai ypatingas jausmas. Mes nešokame vienu stiliumi, tai baleto, šiuolaikinio šokio, hiphopo kokteilis, tad kiekvienas numeris skiriasi nuo kito.

- Kokia, jūsų nuomone, yra „Rock The Ballet“ populiarumo paslaptis?

Mūsų nuostabios choreografės Adrienne Canterna ir vadovo Rastos Thomaso sunkus darbas. Be jų šio spektaklio nebūtų. Be to, labai svarbūs ir prodiuseriai, scenos darbuotojai ir, žinoma, gerbėjai, kurie sugrįžta ir palaiko „Rock The Ballet“.

- Ką norėtumėte perduoti visiems, kurie ateis pasižiūrėti šio šou Vilniuje?

Pasiruoškite nuostabiam, jaudinančiam spektakliui su neįtikėtinai talentingais šokėjais. Jūsų laukia puiki muzika, choreografija, technika ir pramoga. Jums tikrai norėsis atsistoti ir šokti kartu.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Tūkstančiai žydų maldininkų susirinko prie Raudų sienos
  Tūkstančiai žydų maldininkų susirinko prie Raudų sienos

  Izraelyje tūkstančiai žydų maldininkų ketvirtadienį susirinko prie Vakarų (Raudų) sienos Jeruzalėje vadinamojo Šventikų palaiminimo, kuris yra vienas iš savaitę trunkančio žydų Pesacho (Perėjimo šventės arba Paschos) ritual...

  2
 • Rumšiškėse – margos Velykų linksmybės
  Rumšiškėse – margos Velykų linksmybės

  Lietuvių liaudies ir buities muziejus, pirmadienį pakvietęs į pavasario džiaugsmo ir linksmybių šventę, visus pažadus išpildė su kaupu. Nuostabus oras, gamtos apsuptis jau savaime garantavo geros nuotaikos dozę, o surengtų išrad...

  1
 • Ką pasakoja margučių raštai?
  Ką pasakoja margučių raštai?

  Ar žinote, kokia spalva buvo dažomi margučiai XX a. pradžioje? Nustebsite! Dauguma jų buvo juodi – tokių pavyzdžių saugoma M.K.Čiurlionio dailės muziejuje. Kodėl juoda? Juk tai žemės spalva. O kodėl skutinėjo ir margino svastikomis, spiral...

  4
 • Aukso amžiaus literatų eilės – kvapų dėžutėse
  Aukso amžiaus literatų eilės – kvapų dėžutėse

  Parodoje, pasakojančioje apie Kauno aukso amžių – pieno baltumo Ievos Simonaitytės rankinė, Bernardo Brazdžionio akiniai, ir literatūros klasikų eilėraščiai, paslėpti kvapų dėžutėse. ...

  1
 • Apie milijono vertės kultūrą
  Apie milijono vertės kultūrą

  Minėdami Pasaulio kultūros dieną, balandžio 15-ąją, Kauno menininkų namai (KMN) paskelbė apie akciją #kurkultura, pristatančią kultūros gausą, vertę ir potencialą Kaune ir miesto rajone. Pirmą kartą surengta tokio turinio akcija gali tapti sva...

  1
 • Kur veda skulptoriaus B. Pundziaus pėdsakai?
  Kur veda skulptoriaus B. Pundziaus pėdsakai?

  Prieš 60 metų, 1959-ųjų balandžio 11 d., mirė vienas iškiliausių Lietuvos skulptorių Bronius Pundzius. ...

  3
 • Gloria muzikos patriarchui J. Naujaliui
  Gloria muzikos patriarchui J. Naujaliui

  Juozo Naujalio 150-osios gimimo metinės skambiu akordu prabilo Raudondvaryje, tą pačią balandžio 9-ąją, kai ir gimė Lietuvos šviesuolis. ...

  2
 • Nacionalinio pašto ženklo šimtmetis: Berlyno laidos
  Nacionalinio pašto ženklo šimtmetis: Berlyno laidos

  Paroda "Nepriklausomos Lietuvos pašto ženklui – 100. Berlyno laidos" yra jau trečia paroda, skirta visuomenei supažindinti su pirmaisiais nepriklausomos Lietuvos pašto ženklais ir žmonėmis, stovėjusiais prie nepriklausomos ...

  1
 • Kitokia pažintis su A. Giniočiu: jei spektaklis „veža“, ko daugiau reikia?
  Kitokia pažintis su A. Giniočiu: jei spektaklis „veža“, ko daugiau reikia?

  "Jei spektaklis visus veža, ko daugiau reikia?" – šiuo sakinius daugybę žanrų įvaldęs Aidas Giniotis, regis, atskleidžia savo kūrybos džiaugsmo esmę ir sėkmės priežastį. Ne vieną aukščiausią teatro apdovanojimą p...

 • 33 mąstymo apie tekstilę būdai
  33 mąstymo apie tekstilę būdai

  Šiuolaikinė tekstilė nebetelpa į taikomojo dailės žanro rėmus. Kūrinių idėjoms įkūnyti menininkai renkasi įvairias medžiagas, skirtingas technikas, taip sukurdami visumą, kurios pagrindu  išlieka medžiagiškumas. Tačiau...

  1
Daugiau straipsnių