Ramučių gyventojo namuose – milžiniška alkoholio buteliukų kolekcija

Kauno rajone, Ramučiuose, gyvenantis Vladas Vainikonis gali pasigirti didžiule suvenyrinių alkoholinių gėrimų kolekcija. Joje puikuojasi per 800 skirtingų buteliukų, atvežtų iš įvairių pasaulio šalių.

- Ar seniai kolekcionuojate alkoholinių gėrimų buteliukus, kas paskatino tai daryti? – portalas 1kaunodiena.lt pasiteiravo V. Vainikonio.

- Kolekcionuoti pradėjau 1988 metais. Draugai, pažįstami atveždavo suvenyrų iš užsienio, tai dažniausiai būdavo buteliukai. Kai jų susikaupė apie 20, pagalvojau, kad jie gražiai atrodo lentynoje ant sienos ir pradėjau rinkti.

- Pirmieji eksponatai buvo tik užsienietiški?

- Ne. Turėjau bare rinkinuką lietuviškų alkoholinių gėrimų. Tai buvo pirmieji kolekcijos buteliukai, juos išsaugojau iki šių dienų.

- Renkate tik mažus buteliukus. Kokia jų talpa?

- Didesnę kolekcijos dalį sudaro 50 gramų buteliukai. Yra ir mažesnių. Didesnių stengiuosi nerinkti. 100 gramų yra gal tik 10 eksponatų – išskirtinės formos arba atvežti man brangių žmonių.

- Kiek dabar jūsų lentynose yra skirtingų buteliukų?

- Vis praretinu kolekciją, nes kai kas išgaruoja, tampa neįdomūs. Stengiuosi, kad lentynose stovėtų apie 800 eksponatų.

- Iš kelių šalių atvežti gėrimai?

- Maždaug iš 30-ies. Yra gėrimų beveik iš visos Europos, turiu ir iš JAV. Egzotiškiausia šalis, iš kurios atgabentas buteliukas – Vietnamas. Lentynose puikuojasi gėrimai iš Islandijos, Meksikos. Labai norėčiau turėti buteliuką iš Naujosios Zelandijos.

- Kuris buteliukas jums pats įdomiausias, gražiausias?

- Man įdomūs tie, kuriuos pats pirkau užsienyje. Juos visus atsimenu. Nepamiršau kokiame mieste pirkau, kokiomis sąlygomis. Patinka eksponatai, atkeliavę iš Meksikos. Jie yra Dievų formos. Taip pat patinka austriški – smuiko formos ir su V. Mocarto vardu.

Kolekcijoje yra buteliukų varžto, kulkos, galvos, futbolo kamuolio, žirgo galvos, grybo, autobuso, ruonio, pilies, laivo formų.

Daugelis alkoholio gamintojų stengiasi paįvairinti savo buteliukų kolekcijas, todėl išleidžia įdomesnių formų gaminius. Jei yra tam tikro regiono gėrimas, gamintojai sukuria buteliuką tokios formos, kaip rengiasi šiame regione gyvenantys žmonės. Jei gėrimas iš miesto, kuriame gyveno garsus žmogus, gamintojai tą vardą eskaluoja. Štai iš Zalcburgo dažniausiai atkeliauja buteliukai, pavadinti V. Mocarto vardu.

Iš Grenados turiu laivo formos buteliuką, iš Meksikos – vietos tautų majų, actekų dievų formos buteliukų, iš Graikijos – egzotiškų vaisių formos gėrimų.

- Kiek kainavo brangiausias buteliukas?

- 30 litų. Tiek kainavo ne vienas buteliukas.

- Kokie gėrimai sudaro kolekciją?

- Degtinė, viskis, martinis, tekila, konjakas, brendis, trauktinė, likeris, balzamas. Gėrimai yra nuo 25 laipsnių ir stipresni. Vyno kolekcijoje beveik nėra, nebent martinį laikytume vynu.

- Ar Kauno rajone yra žmonių, galinčių pasigirti panašia kolekcija?

- Turiu du draugus, kurie taip pat renka buteliukus. Mes tarpusavyje keičiamės gėrimais, atvežame vienas kitam dovanėlių iš užsienio. Jų kolekcijos irgi vertos dėmesio.

- Iš kokios šalies turite daugiausia buteliukų?

- Iš Vokietijos. Šioje šalyje daugybė alkoholio gamintojų. Beveik kiekviename miestelyje yra žmonių, turinčių degtinės ar likerio gamybos licenciją. Todėl keliaujant po mažus Vokietijos miestelius galima įsigyti įdomių formų buteliukų. Kai kuriuos gėrimus gamintojai išpilsto tik į mažą tarą ir stebi, ar prekė prigis rinkoje.

- Jums niekas nesiūlė parduoti kolekciją?

- Ją gal ir parduočiau už sąlyginai nedidelę kainą barui ar restoranui, jei žmonės kolekciją galėtų matyti. Jei būčiau restorano savininkas, ši kolekcija tikrai puikuotųsi ant sienos. Tai būtų tarsi restorano vizitinė kortelė. Tokiu atveju kolekciją stengčiausi maksimaliai didinti.

Aš jau galėjau turėti apie tūkstantį buteliukų, bet dalį jų atidaviau sūnui. Neturiu tikslo surinkti tūkstantį skirtingų buteliukų. Noriu kiekybę paversti kokybe – praplėsti eksponatų geografiją, pasirūpinti, kad jie būtų įmantresnės formos.

- Didesnę kolekcijos dalį sudaro jūsų pirkti ar padovanoti gėrimai?

- Pats parduotuvėse pirkau apie trečdalį kolekcijos. Dar trečdalį perpirkau iš žmonių, o kitą dalį atvežė draugai. Visi draugai, kurie keliauja po užsienį, stengiasi man dovanų atvežti suvenyrinį buteliuką.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Renku

Renku portretas
Turiu tai pat labai didele apie 900 buteliuku kolekcija ir vis dar kas stebina labai randu labai dar daug nematytu

jurka tuz

jurka tuz portretas
imeju v danij moment 366 raznix. sobiraju 22 goda. skora skinu fotki. Udaci. Šalcininkai.

Vezuvijus

Vezuvijus portretas
Visai noreciau istuntinti ta kolekcija :)
VISI KOMENTARAI 20
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių