R. Zemkauskas apie susitikimą su V. Šapranausku: net baisu prisiminti

„Man net baisu prisiminti: filmavimas vyko tokiu pat metu, kaip dabar. Tai buvo pavasaris, tik viskas sužaliavę. Kalbėjomės vaikščiodami po Vingio parką. Ilgai Vytą teko įkabinėti sudalyvauti laidoje, jis vis sakė, kad klausinėtojų klausimai vienodi“, - su šypsena prisimena Rytis Zemkauskas interviu su V. Šapranausku.

„Gyvenimas puikus, paukšteliai čiulba, lyg ir pavasaris ateis, lietutis nulijo, važiuosim žvejoti“, -  V. Šapranauskas sako, lyg kalbėtų dabar. Interviu metu netrūko ir daugiau iškalbingų detalių. Savo vaikams jis linki „gero, sotaus gyvenimo, kad nereikėtų lakstyti pas tėvą pinigų skolintis“, o prakalbus apie legendinį spektaklį „Nusišypsok mums, Viešpatie“, V. Šapranauskas prisimena, kad po aktoriaus Vytauto Grigolio mirties būta bandymų atgaivinti spektaklį su kitu aktoriumi, kuriems jis prieštaravo.

„Ten buvo toks spektaklis, kuriame buvo reikalingas būtent Grigolis, o ne kažkas kitas... Taip ir miršta spektakliai. Baisiausia mūsų teatro aktorių profesijos dalis ta, kad mūsų profesija neturi išliekamosios vertės. Galima spektaklį nufilmuoti, bet tai ne tas stebuklas, kuris vyksta kiekvieną vakarą“.

Aktorius negailėjo kritikos šiuolaikiniam teatrui ir sakė nepripažįstąs demokratiško teatro su suplyšusiais džinsais, mat teatras turi būti šventė. „Teatras prasideda ne nuo rūbinės, kaip prieš 36 metus, o nuo plastikinio alaus bokalo, kurį žiūrovas atsineša į salę“, - su ironija tarsteli Šapranauskas. Jis buvo nusistatęs ir prieš teatrą be ketvirtos sienos, kai aktoriai veiksmo metu įtraukia žiūrovus. „Aš bijau, kad prie manęs prieis kažkoks aktorius ir ims su manim vaidinti. Aš sumokėjau pinigus, kad prie manęs nelįstų, noriu žiūrėti, kas vyksta scenoje“.

„Kai pasižiūrėjau „Garfildą“, norėjau mesti garsinti filmus, - prisipažįsta „Pasivaikščiojimų“ vedėjas Rytis Zemkauskas Vytautui Šapranauskui, tobulai įgarsinusiam animacinį filmą apie storą tingų katiną. V. Šapranauskas prisipažįsta turintis panašumų su Garfildu. „Iš prigimties esu didelis tinginys, jei nereikėtų dirbti, gulėčiau ant stalo“, - juokiasi.

Būdamas žodžio virtuozas ir improvizacijos meistras, V. Šapranauskas prisipažįsta esantis kritiškas savo asmeniui. Kalbėdamas Woody Alleną, kuris sugeba ne tik vaidinti, režisuoti, bet ir rašyti scenarijus, V. Šapransaukas nukerta: „Jis yra genijus, o aš ne“.NAUJAUSI KOMENTARAI

poetas

poetas portretas
Dėkojam seimui ir tėvynei už pigų alų ir degtinę. Už alkoholį ant visų kampų - prieinamą mūs daugeliui mažų vaikų. Už 5 000 girtų savižudžių sūnų ir dukterų. Dar už girtų išžagintų 7 000 mūs motinų ir dukterų. Už 25 000 vaikų namuose augančių girtų tėvų vaikų. Už 50 000 vaikų gyvenančių namuos girtų tėvų. Už girtų nužudytų 30 000 šalyje žmonių, Už beveik 100 000 žuvusių avarijose po ratais girtų. Už girtų tris kart tiek sužeistų Už penkis kart tiek nuo alkoholio susirgusių. Beveik už pusę milijono pragertų smegenų. Ir už pusantro milijono alkoholio paliestų nelaimingųjų. Už milijardus nuostolių mokesčių mokėtojams: Kalėjimams, policijai, ligoninėms, vaikų namams. Už milijardus pelno alkoholio gamintojams. Auksinėms jų pilims ir deimantiniams vaikams. Už tai, kad esami pirmi pasauly, Statistika per 100 metų – lyderiaujanti. Už įstatymus – alkoholio gamintojų naudai. O mūsų dūšias – tegul velniai pekloj gaudo.

Poete

Poete portretas
O Lietuva-tas laumiu krastas.Vynioja ir vilioja savo pinklem jaunus bernelius,svaigina ju ju protelius,nusilpusius parklupdo,issiurbia blaivu prota,jausma ir stiprybe....Pacios kencia,neturedamos galybes,nes vyras salia ju-jau nebe vyras...

Matot

Matot portretas
kiek tautai terūpi gilios asmenybės su proto vingių reikalaujaunčia Zemkausko laida.
VISI KOMENTARAI 7
  • Skelbimai
  • Pranešk
    naujieną
  • Portalo
    svečias
  • Klausk
    specialisto
  • Diskusijos
  • Orai
  • TV
    programa
  • Pažintys
  • Žaidimai
  • Horoskopai
  • Naujienlaiskis
  • RSS
  • Facebook
  • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių