Pulitzerio premijas laimėjo AFP, „The Huffington Post“, „Politico“

Naujienų agentūra „Agence France-Presse“ (AFP) ir naujienų svetainės „The Huffington Post“ bei „Politico“ pirmadienį laimėjo savo pirmąsias prestižines žurnalistikos Pulitzerio (Pulicerio) premijas, kuriomis šiemet buvo atkreiptas dėmesys į pasaulines problemas ir naujienas internetu.

Premijų skyrimo komitetas šiais metais, kai pozicijas toliau stiprino interneto žurnalistika, neskyrė apdovanojimų už redaktoriaus skiltį ir beletristiką.

Massoudas Hossaini (Masudas Hosainis) iš AFP laimėjo reportažinės fotografijos (breaking news photography) premiją „už širdį veriantį atvaizdą mergaitės, verkiančios iš baimės po mirtininko išpuolio sausakimšoje šventovėje Kabule“, paskelbė komitetas.

Toje nuotraukoje, kurią AFP paskelbė gruodžio 7 dieną, matyti Tarana Akbari, klykianti po mirtininko bombos sprogimo gruodžio 6 dieną Abul Fazelio šventovėje Kabule.

„Kai jau galėjau atsistoti, pamačiau, kad visi aplink mane guli ant žemės, labai kruvini. Buvau labai, labai išsigandusi“, - pasakojo ta mergaitė, kurios vardas reiškia melodiją ir kuriai dabar - 11 metų.

Pulitzerio premijų administratorius Sigas Gissleris (Sigas Gisleris) tą AFP nuotrauką pavadino jaudinama ir „ilgai prisimenama“.

AFP vadovas Emmanuelis Hoogas (Emanuelis Hogas) sakė, kad komitetas pagerbė „vieną drąsiausių ir geriausių“ agentūros fotožurnalistų ir kad šis apdovanojimas yra „AFP primygtinių kokybės ir atsidavimo reikalavimų ... pripažinimas“.

„Šiandien naujienų arenoje žodžiai be vaizdų yra skurdūs, o vaizdai be teksto - nepakankami. Abu šie (dalykai) papildo vienas kitą, o atvaizdai - statiški ar judantys - yra esminė 21-ojo amžiaus žurnalistikos dalis ... Bravo ir sveikinimai Massoudui“, - pridūrė E.Hoogas.

M.Hossaini, kuris dirba Kabule, sakė, kad yra sukrėstas šių naujienų ir labai džiaugiasi.

„(Svarbu) ne vien laimėti apdovanojimą, nes žinau, kad tapau afganų žmonių ir tų, kurie per mirtininkų išpuolius neteko gyvybių, ir visų karo aukų balsu“, - sakė jis.

Fotografas prisipažino, jog ta nuotrauka kelia tokių skausmingų prisiminimų, kad jis dabar vengia į ją žiūrėti.

„Žinau, kad visi, kurie pamato šią nuotrauką, pagalvoja apie fotografą, bet viliuosi, kad ir nepamiršta to skausmo, kurį patiria Afganistano žmonės“, - pridūrė jis.

Pulitzerio premijos buvo pradėtos dalyti 1917 metais, o prieš trejus metus dėl jų buvo leista varžytis ir vien internetiniams leidiniams.

Davidas Woodas (Deividas Vudas) iš „The Huffington Post“ laimėjo nacionalinių naujienų (national reporting) premiją už „labai įdomų fizinių ir emocinių iššūkių“, su kuriais susiduria Irake ir Afganistane sužeisti amerikiečių kariai, tyrinėjimą, pranešė premijų komitetas.

Mattas Wuerkeris (Matas Viurkeris) iš „Politico“ buvo apdovanotas už redaktoriaus skilties karikatūras, kuriomis pašiepiamas 2011-aisiais Vašingtoną apėmęs partijų konfliktas.

Tarnybos visuomenei (public service) premija atiteko „The Philadelphia Inquirer“ už „miesto mokyklose paplitusio smurto nagrinėjimą“, nurodė Pulitzerio premijų komitetas.

Premija už specialų reportažą (breaking news) atiteko Alabamos laikraščio „The Tuscaloosa News“ darbuotojams už reportažus realiu laiku, padėjusius po mirtino viesulo ieškoti dingusių žmonių. Tas viesulas taip pat privertė laikraštį leisti kitoje vietoje.

Tiriamosios žurnalistikos premija pasidalijo Mattas Apuzzo (Matas Apuzas), Adamas Goldmanas, Eileen Sullivan (Eilin Salivan) ir Chrisas Hawley (Krisas HAvlis) iš „Associated Press“ (AP), Michaelas Berensas (Maiklas Berensas ir Kenas Armstrongas iš „The Seattle Times“.

AP tokio pripažinimo sulaukė už pranešimus apie Niujorko policijos slaptą sekimo programą, pagal kurią buvo stebimas kasdienis gyvenimas musulmonų bendruomenėse.

„The Seattle Times“ žurnalistai buvo pagerbti už reportažus apie mažai žinomą vyriausybinę instituciją Vašingtono valstijoje, kurios sprendimu sunkiems ligoniams skausmas buvo pradėtas malšinti jau ne saugesniais vaistais, o metadonu - pigesniu, bet pavojingesniu medikamentu.

Laikraštis „The New York Times“ gavo dvi Pulitzerio premijas - už Davido Kocieniewski (Deivido Kocenevskio) aiškinamąjį reportažą (explanatory reporting) apie mokesčių įstatymų spragas ir už Jeffrey Gettlemano (Džefrio Džetlmano) tarptautinius reportažus (international reporting) apie badą ir konfliktą Rytų Afrikoje.

Vietos naujienų (local reportin) Pulitzerio premijas gavo 24 metų Sara Ganim, kuri tapo viena jauniausių laureačių, ir Pensilvanijos Harisbergo dienraščio „The Patriot-News“ darbuotojai. Eli Sanders iš Vašingtono valstijos savaitraščio „The Stranger“ buvo pagerbta už geriausią apybraižą (feature writing), Mary Schmich (Meri Šmič) iš „Chicago Tribune“ - už komentarus, Wesley Morrisas (Veslis Morisas) iš „The Boston Globe“ už recenzijas (criticism), o Craigas Walkeris (Kreigas Volkeris) iš „The Denver Post“ - už apybraižos žanro fotografiją (feature photography).

Pulitzerio komitetas, kuriame dirba žurnalistai iš visos šalies ir Kolumbijos universiteto atstovai, skiria ne vien žurnalistikos premijas, bet ir literatūros, dramos ir muzikos apdovanojimus. Šiemet, pirmą kartą nuo 1977-ųjų, nebuvo paskirta beletristikos (fiction) premija.

Dramos premija atiteko Quiaros Alegrios Hudes (Kvijaros Alegrijos Hjuds) pjesei „Water by the Spoonful“, o istorijos premija - velioniui Manningui Marable'ui (Maningui Mareiblui) už žmogaus teisių aktyvisto Malcolmo X (Malkolmo X) biografiją „Malcolmas X: gyvenimo persikūnijimai“ (Malcolm X: A Life of Reinvention).

Johnas Lewisas Gaddisas (Džonas Liuisas Gadisas) gavo Pulitzerio biografijos premiją už knygą apie Amerikos diplomatą George'ą F.Kennaną (Džordžą F.Kenaną) „George'as F.Kennanas: amerikietiškas gyvenimas“ (George F. Kennan: An American Life).

Pulitzerio premija už poeziją atiteko Tracy K.Smith (Treisi K.Smit) knygai „Gyvenimas Marse“ (Life on Mars).

Bendroji negrožinės literatūros (general nonfiction) premija buvo paskirta Stepheno Greenblatto (Stiveno Grinblato) knygai „Posūkis: kaip pasaulis tapo modernus“ (The Swerve: How the World Became Modern), o muzikos - Kevino Putso operai „Silent Night: Opera in Two Acts“.

Kiekvienas Pulitzerio premijos laureatas gauna 10 tūkst. dolerių.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Trakų Salos pilyje – renginys Vytautui Didžiajam atminti
  Trakų Salos pilyje – renginys Vytautui Didžiajam atminti

  Spalio 27 d., 16.30 val., Trakų Salos pilyje vyks tradicinis istorinis vakaras, skirtas Vytautui Didžiajam atminti. Trakų istorijos muziejaus darbuotojas, istorikas Tomas Petrauskas skaitys pranešimą „Pirmieji Vytauto dešimtmečiai did...

 • Tapkite šimtmečio pašto ženklų autoriais
  Tapkite šimtmečio pašto ženklų autoriais

  Lietuvos paštas primena, kad iki lapkričio 2 d. vyksta 2018-aisiais leisimų pašto ženklų konkurso 2-asis turas. Meno ir kūrybinių industrijų atstovai kviečiami teikti savo sukurtus projektus ir tapti pašto ženklų autoriais. ...

 • Aukcionai Lietuvoje: kaip vyksta ir kas į juos ateina
  Aukcionai Lietuvoje: kaip vyksta ir kas į juos ateina

  Dėl istorinių aplinkybių Lietuva labai nukentėjusi, todėl, palyginus su Vakarų šalimis, aukcionuose parduodamų lituanistinių vertybių nėra itin daug.  ...

 • „Mes nugalėjom“: kaip Sąjūdis įveikė informacinę blokadą?
  „Mes nugalėjom“: kaip Sąjūdis įveikė informacinę blokadą?

  1988 m. birželio 28-oji. Lietuvoje nepraėjęs nė mėnuo po to, kai įkurtas Persitvarkymo Sąjūdis. Ir štai birželio 28 d. vidurdienį tūkstančiai žmonių, užuot ramiai pietavę, netikėtai užplūsta šalia naujienų agentūros „El...

 • „Dainuoju Lietuvą“ – jaunųjų atlikėjų hitų interpretacijos
  „Dainuoju Lietuvą“ – jaunųjų atlikėjų hitų interpretacijos

  Pirmadienio vakarą LRT muzikos projekto „Dainuoju Lietuvą“ scenoje nemažai išbandymų teko jaunosios kartos atlikėjams: Monique atliko „Hiperbolės“, Jurijus Veklenko – Rolando Janavičiaus, o Kotryna Juodzevičiūtė &...

 • Potvynius fotografuojantis menininkas: tapau nuo jų priklausomas
  Potvynius fotografuojantis menininkas: tapau nuo jų priklausomas

  Žmonės, išgyvenę potvynį, pasakoja, kad tikrasis košmaras prasideda, kai vandens nelieka: gatvės, namai pilni purvo, dumblo, reikia valyti, tvarkyti, bet, kol vanduo dar yra, esi bejėgis. Taip LRT RADIJUI sako jau dešimtmetį potvyni...

 • Pakvietė pamatyti A. Stubros žvilgsnį į savo kraštą
  Pakvietė pamatyti A. Stubros žvilgsnį į savo kraštą

  Lietuvininkas, fotokorespondentas, žurnalistas, mokytojas, tiesiog mielas ir įdomus žmogus – taip penktadienį vakare susirinkę į Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus palėpę klaipėdiečiai kalbėjo apie eksponuojamų fotografijų autorių Albin...

 • L. Nazarenko kviečia į kompaktinės plokštelės pristatymo koncertus
  L. Nazarenko kviečia į kompaktinės plokštelės pristatymo koncertus

  2017 m. spalio 28 d. 18 val. VU planetariume spindės romansų karalienės Liubos Nazarenko žvaigždė. Išskirtiniame sezono atidarymo koncerte atlikėja pateiks dovaną klausytojams – ilgai lauktą naująją „Gyvo garso koncerto“ kom...

 • Kauniečius supykdė neįvykęs spektaklis
  Kauniečius supykdė neįvykęs spektaklis

  Grupė žmonių nusprendė sekmadienį praleisti teatre, tačiau teko nusivilti. Tik atvykus žmonės sužinojo, kad spektaklis atšaukiamas. Organizatoriai tikina, kad pinigai bus grąžinti. ...

  2
 • Aktorių ieškojo ir Darbo biržoje
  Aktorių ieškojo ir Darbo biržoje

  Aktorių atrankos režisieriaus vaidmuo kuriant vaidybinį filmą dažnai lieka už kadro. Ir jei galime rasti interviu su kino operatoriais, scenaristais, prodiuseriais, netgi kostiumų dailininkais ar kompozitoriais, aktorių atrankai vadovaujančiam žmogui...

Daugiau straipsnių