Princo Williamo ir K.Middleton vestuvės – balandžio 29-ąją (papildyta)

Princo Williamo ir Kate Middleton vestuvės vyks balandžio 29 dieną Vestminsterio bažnyčioje

Didžiosios Britanijos princo Williamo ir Kate Middleton vestuvės vyks balandžio 29 dieną Londono Vestminsterio abatijoje, bažnyčioje, kur 1997 metais buvo pašarvota velionė princesė Diana, pranešė karališkosios šeimos atstovai.

Pati pora pasirinko šią datą, nes norėjo vestuvių pavasarį. Be to, balandžio 29-ąją minima Šv.Kotryna Sienietė - jos ir princo sužadėtinės vardai sutampa.

Kaip pranešė Dauning Stritas, išeigine skelbiama vestuvių diena, kurią vyks bene didžiausios karališkos iškilmės Britanijoje po liūdnai pagarsėjusių princo Charleso ir Dianos vestuvių prieš tris dešimtmečius.

"Vestuvių vieta istoriškai siejama su karališkąja šeima - ji daugeliu atvejų yra karališkosios šeimos bažnyčia - ir, žinoma, su princu Williamu asmeniškai", - sakė princo asmeninis sekretorius Jamie Lowther-Pinkertonas.

Garsiojoje gotiškoje tūkstančio metų senumo Vestminsterio abatijos bažnyčioje Londono centre 1947 metais tuokėsi karalienė Elizabeth II su princu Philipu, ši šventovė yra įprasta britų karalių ir karalienių karūnavimo vieta.

Apie vestuvių datą ir vietą buvo pranešta praėjus kiek daugiau nei savaitei, kai buvo paskelbta apie karališkojo sosto įpėdinio vyriausiojo sūnaus sužadėtuves, vainikavusias beveik aštuonerius metus trukusią ir Šv.Andriaus universitete Škotijoje prasidėjusią jo draugystę su K.Middleton.

Princas Williamas sužadėtinei padovanojo prieš 13 metų per autokatastrofą Paryžiuje žuvusios savo motinos princesės Dianos sužadėtuvių žiedą, taip norėdamas įprasminti ir savo velionės motinos netiesioginį dalyvavimą sužadėtuvėse.

Žinia apie artėjančias vestuves biudžeto išlaidas mažinančias ir dešimtus metus į karo veiksmus Afganistane įsivėlusios Britanijos gyventojų nuotaikas.


Atsižvelgiant į esamą šalies ekonominę padėtį, būsimų vestuvių išlaidas, išskyrus išlaidas saugumo užtikrinimui, padengs jaunųjų šeimos, pranešė J.Lowther-Pinkertonas.

"Visos vestuvėse dalyvaujančios šalys, neišskiriant princo Williamo ir panelės Middleton, nori patikinti, kad pusiausvyra tarp iškilmių dienos ir dabartinės ekonominės padėties bus išlaikyta, - sakė jis. - Už vestuves mokės karališkoji ir Middletonų šeimos".

Po šio pareiškimo pasigirdo siūlymų, kad princas Williamas ir Kate turėtų tiesiogiai pretenduoti į sostą, aplenkdami mažiau populiarų princą Charlesą ir jo antrąją sutuoktinę Camillą.

Savaitgalį keturių laikraščių atliktų apklausų rezultatai rodo, kad didžioji dalis britų norėtų Williamą matyti karaliumi po Elizabeth II mirties ir mano, kad jis būtų geresnis monarchas už 62-jų Charlesą.

Tragiškai žuvusios ir visos šalies gedėtos princesės Dianos laidotuvių ceremonija vyko Vestminsterio abatijoje. Visą pasaulį apskriejo vaizdai, kuriuose Williamas ir jo jaunėlis brolis Harry stovi prie motinos karsto.

Dianos populiarumas, jos nepasisekusi santuoka ir žiniasklaidos iki paskutinės jos gyvenimo akimirkos rodytas dėmesys neišvengiamai lydi ir jos sūnų bei jo santykius su Kate.

Pranešama, kad Williamas tikslingai ruošė savo sužadėtinę žurnalistų dėmesiui bei karališkojo gyvenimo detalėms, kurios, kaip praėjusią savaitę per spaudos konferenciją prisipažino pati Kate, jai atrodo "gana bauginančios".

Gal neatsitiktinai Princas Williamas ir Kate vestuvėms nepasirinko Šv. Pauliaus katedros, kurioje 1981 metais tuokėsi Williamo tėvai - ledi Diana Spencer ir princas Charlesas.

1996 metais ši santuoka iširo dėl sutuoktinių neištikimybės, o po skyrybų Charlesas jau nebeslėpė savo santykių su Camilla.

Tačiau kaip besidžiaugtų eiliniai britai artėjančiomis vestuvėmis, jų džiaugsmas nėra toks didelis, kad jie sutiktų padengti vestuvių išlaidas iš valstybės biudžeto. Praėjusį savaitgalį atliktos apklausos duomenimis, 82 procentai britų įsitikinę, jog renginio išlaidas turėtų padengti karališkoji šeima.


Šiame straipsnyje: princas WilliamasKate Middleton

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • R. Šepetys: esu labiau perrašytoja nei rašytoja
  R. Šepetys: esu labiau perrašytoja nei rašytoja

  Nors Carnegie medalis rašytojai Rūtai Šepetys skirtas už vaikų literatūrą, LRT RADIJUI ji sako rašanti visiems, o neretai besijaučianti net labiau kaip perrašytoja nei kaip rašytoja. ...

 • Tradicinės Joninės Rumšiškėse – su lietumi
  Tradicinės Joninės Rumšiškėse – su lietumi

  Šeštadienį kauniečiai nepabijojo apniukusio dangaus ir rinkosi į Joninių šventę Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse. ...

  4
 • Klaipėdą užliejo varpų gausmas
  Klaipėdą užliejo varpų gausmas

  Laikrodžių muziejaus kiemelyje ilgiausią dieną metuose vyko Klaipėdos kariliono festivalis. Renginio metu varpus „prakalbino“ ne tik vietos karilionininkai, bet ir svečiai iš Rusijos, Belgijos. ...

 • Per Jonines Neringoje – išskirtinės vestuvės
  Per Jonines Neringoje – išskirtinės vestuvės

  Šventinis Joninių savaitgalis Neringoje šiemet išskirtinis. Kurorto ir gyventojai ir svečiai taps didžiausios šalyje vestuvių puotos liudininkais. Laikantis XIX amžių siekiančių Mažosios Lietuvos papročių bus sutuokta kla...

 • Kas slypi televizijos gyvenimo aprašyme?
  Kas slypi televizijos gyvenimo aprašyme?

  Aštuntuoju pasaulio stebuklu juokais pavadinama televizija šiandien gal dažniau sulaukia kritikos nei komplimentų ir pagarbos, tačiau tai nemenkina jos karaliavimo žmonių gyvenime. Faktas tas, kad televiziją žiūri absoliuti dauguma galin...

 • Neparašyti laiškai Vilniaus pašte atgimsta meninėmis instaliacijomis
  Neparašyti laiškai Vilniaus pašte atgimsta meninėmis instaliacijomis

  Vilniaus centrinis paštas lankytojus pasitinka interaktyviomis meninėmis instaliacijomis. Ketvirtadienio vakarą pašto erdvėse sostinės gyventojai ir svečiai pakviesti tapti ne tik kūrybinio proceso liudininkais, bet ir dalyviais. ...

 • Joninių naktį išsiskleidė ugnies papartis
  Joninių naktį išsiskleidė ugnies papartis

  Klaipėdiečiai švęsti Joninių tradiciškai rinkosi ant Jono kalnelio. Ilgiausios metų dienos ir trumpiausios nakties šventėje nestigo burtų, šokių ir dainų. Visus pakerėjo prieš vidurnaktį išsiskleidęs ugnies...

 • A. Sutkus apdovanotas Vokietijos fotografijos asociacijos premija
  A. Sutkus apdovanotas Vokietijos fotografijos asociacijos premija

  Ericho Zalomono premiją šiemet Antanui Sutkui skyrusi Vokietijos fotografijos asociacija teigia, kad fotomenininko darbai nepataikauja sovietiniams idealams, jo žmogaus bei visuomenės portretas atskleidžia alternatyvų gyvenimą, nuoširdų be...

 • Rašytojo sūnus: G. Orwello romanas „1984-ieji“ buvo „pranašiškas“
  Rašytojo sūnus: G. Orwello romanas „1984-ieji“ buvo „pranašiškas“

  Brodvėjuje per naujo miuziklo, pastatyto pagal George'o Orwello (Džordžo Orvelo) antiutopinį romaną „1984-ieji“ (Nineteen Eighty-Four), premjeroje tarp žiūrovų buvo ir ypatingas svečias – rašytojo sūnus. ...

 • Kauniečiai kviečiami prisidėti prie kilnaus tikslo
  Kauniečiai kviečiami prisidėti prie kilnaus tikslo

  Asociacija „Tėvynės partizanų laisvės kovos įamžinimo sąjunga“, bendradarbiaujant kartu su Vytauto Didžiojo karo muziejumi, kviečia kauniečius prisidėti prie kilnaus tikslo – įamžinti 20 tūkst. Lietuvos partizanų didvyri&scaron...

  1
Daugiau straipsnių