Pirmajame „Eurovizijos“ pusfinalyje komisija dainos-lyderės neišgirdo

Penktadienio vakarą LRT Didžioji salė skendo „Eurovizijos“ spalvose ir garsuose. Per porą valandų buvo nufilmuota pirmoji tarptautinio dainų konkurso laida, kuria pradėti rinkti atstovai šių metų „Eurovizijos“ koncertui  Azerbaidžane, Baku.

Šeštadienį Lietuvos televizijos eteryje pasirodysiančioje laidoje žiūrovai išvys devynis kandidatus, kurie pasiryžę nugalėti nacionalinę „Eurovizijos“ atranką. Laidos vedėjai – Darius Užkuraitis ir Liepa Kiauleikytė. Komisijos kėdėse savo nuosprendžius atlikėjams skelbė Vladimiras Prudnikovas, Rosita Čivilytė, Raigardas Tautkus, Merūnas Vitulskis ir Saulius Urbonavičius-Samas. Komisija pasirodymus vertino dešimties balų taškais, kurie vėliau bus paversti „euroviziniais“ balais.

Spalvingą vakarą pradėjo jaunatviškas breiko šokėjų pasirodymas. Kolektyvai „Invisible Soul“ ir „J Family“ į filmavimo salę susirinkusius „Eurovizijos“ konkurso mėgėjus stebino įspūdingais judesiais.

Scenoje pasirodę pirmieji pretendentai – grupė „The Independent“ su daina „Baby“, pasiprašė, kad juos televizijos žiūrovai matytų ekrane judai balta spalva. Energingi vaikinai savo daina sužavėjo komisiją, kuriuos užbūrė roko retro stilius.

Dainininkei Kamilei Kielaitei ir jos dainai „Try“ komisijos nariai buvo negailestingesni. „Džiaugiuosi, kad šalyje vis atsiranda daugiau dainininkų su geru tembru ir išvaizda. Manau, kad daina puikiai skambėtų soliniame koncerte, bet „Eurovizijai“ yra per silpna“, - atlikėjos konkursinį pasirinkimą kritikavo R.Čivilytė. „Buvo gražu, bet pritrūko stipraus priedainio“, - atlikėjai pritarė Merūnas.

Keturiems vaikinams iš grupės „Multiks“ komisija laurų taip pat nekabimo. „Suprantu, į ką pretenduoja jūsų muzika, bet nėra tai lengvai pasiekiama. Sveikinu už ryžtą. Puikiai patenkate į populiariosios muzikos rėmus“, - kalbėjo komisijos narys Raigardas Tautkus.

Valdas Maksvytis sukūręs dainą „Dar laiko yra“ nuo scenos nulipo ne visai su gera nuotaika. „Aš nežinau, ką sakyti“, - komentarų neturėjo R.Čivilytė po vaikino pasirodymo. R.Tautkus vėl sveikino atlikėjo ryžtą. „Man nepatiko. Linkiu sėkmės ir daugiau nekomentuoju“, - teigė komisijos narys.

„Chill out, have no doubt“  grupė scenoje pasirodė maksimalia konkurso sudėtimi - šešiese. Pasirodyme žiūrovai be atlikėjos išvys ir smuikininkę, ir šokėją, ir didžėjų. „Stengėmės sukurti įdomų įvaizdį, kuris patrauktų dėmesį“, - prisistatė muzikinis projektas.

„The Artrace“ vaikinukam po pasirodymo pirmasis komentarus dalijo Merūnas. Šiam pasirodymas patiko: „Nebuvo per daug skirtingų instrumentų. Buvo viskas konkretu, bet manau „Eurovizijai“ gal šiek tiek per padrikas kūrinys“. Samas vyrus pasveikino; „Papuošėte sceną. Buvo įdomi idėja. Kūrinys turi potencijos, bet „eurovizinio“ išdirbimo trūko“.

Su stipriu balsu į sceną įžengusi gatvės muzikantė pseudonimu Indigo ir daina „Sugrįžk“ sulaukė komisijos narių palaikymo. R. Čivilytė komentavo: „Jūs kažką turite, bet reikia atsivėrimo. Jūs turite sprogti scenoje. Turite galimybes, bet ne visas parodėte“. Savo nuomone apie pasirodymą pasidalijo ir R.Tautkus: „Įžanga dainos man nemažai žadėjo. Balso tembras ir pasirodė kažką žadantis, bet nebuvo sprogimo. Sveikinu, kad tai buvo pakankamai profesionalu“.

Priešpaskutiniai scenoje pasirodė Laisvė su daina „Nutolk“. Dainą sukūrė muzikantas Deivydas Zvonkus. Lyriška daina Merūnui kūrinys patiko, jam tik trūko instrumentuotės. „Aukščiausio taško man pritrūko“, - teigė atlikėjas. V.Prudnikovas teigė, kad dainos pradžia jį suintrigavo, tačiau dainos kulminacijos jis taip ir neišvydo. „Daina taip ir užgeso“, - savo komentarą pabaigė komisijos narys.

Koncertą užbaigė atlikėjas Beissoul su daina „Why“. „Baltaodis, turintis juodaodžio vokalą“ – taip 23 metų  apibūdina jo muzikos klausytojai. Samas vaikiną išgyrė dėl išskirtinio vokalo ir balso tembro. „Mes Lietuvoje laukėme eksportinio balso. Nuostabus balsas, profesionalus atlikimas. Galbūt pats kūrinys per monumentalus „Eurovizijai“. Trūko polėkio“, - kalbėjo grupės „Bix“ siela. R.Tautkui atlikėjo balsas taip pat patiko: „Balsas labai komerciškas. Laukia didelė ateitis, bet kūrinys pakišo koją. Kūrinys turėtų atskleistų tavo balsą. To šį kartą nebuvo“.

Žiūrovai, stebėdami pirmąjį „Eurovizijos“ konkurso pusfinalį šeštadienio vakarą, galės balsuoti iki penkių kartų iš vieno telefono numerio. Jei du atlikėjai surinks vienodą komisijos ir žiūrovų balų skaičių, į kitą etapą pateks tas dainos atlikėjas, kuris sulauks didesnės žiūrovų simpatijos. Į finalą, kuris įvyks kovo 3 dieną,  iš keturių pusfinalių pateks po tris atlikėjus ar grupes. Vieną atlikėją deleguos internautai, dar vieną – LRT. Dainos nugalėtojus autoriui LATGAA įteiks 15 tūkst. litų prizą, antros – 10 tūkst., trečios – 5 tūkst. litų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Viva

Viva portretas
Pavardes tos pacios ir rezultatas bus toks pats

pasiūlymas

pasiūlymas portretas
Nusilenkite musu "Chorų karų" vadovams, pasiųskite vieną iš jų su pritariančiu ir šokančiu choru į Euroviziją (ar Šiaulių, ar Akmenės su savo put-put-put) ir pirma vieta garantuota

VISIEMS

VISIEMS portretas
youtube: /watch?v=Vhd7qt5fOQw
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių