Pianistė M. Jatkauskaitė: Kaune koncertuoti visuomet mieliau

Šiuo metu Berlyne gyvenanti ir dirbanti pianistė Martyna Jatkauskaitė Lietuvoje gana retas svečias. Tačiau, kaip sako pati atlikėja, namų aplinkoje koncertuoti visuomet mieliau: daugiau pažįstamų veidų, šypsenų ir tikrai visuomet daugiausia gėlių.

„Koncertuojant Lietuvoje, jaučiu, kad dalinuosi muzika, kad dalelė manęs yra ne tik ant scenos, bet ir publikoje“ – sakė prestižinės Londono Guildhallo muzikos mokyklos aukso medalininkė, šių metų gegužės 16 dieną koncertuosianti Kauno valstybinėje filharmonijoje.

Daugiau nei dešimties tarptautinių konkursų laureatę M. Jatkauskaitę užsienio muzikos žurnalai, tarp kurių – ir "Classical FM', vadina naujuoju scenos talentu. Pianistės biografiją puošia koncertai tokiose prestižinėse koncertų salėse kaip Sala Verdi ir Faziolli Italijoje, Londono Wigmore Hall, Barbican Hall ir kt. Remiama „Philharmonia Orchestra/ Martin Muzical Scolarship“ fondo, atlikėja surengė debiutinius rečitalius Royal Festival Hall ir Purcell Room Londone. Atlikėjos scenos partneriais yra buvę Londono festivalio orkestras, Salonikų valstybinis simfoninis orkestras, Lietuvos nacionalinis simfoninis ir kamerinis orkestrai bei kt. Jau minėtąjį Guildhallo mokyklos aukso medalį atlikėja pelnė 2010-aisiais ir tapo pirmąja šio prestižinio konkurso laureate iš Lietuvos. Tarp naujausių atlikėjos pasiekimų ir pelnyta pirmoji vieta „Giorgios Thymis“ tarptautiniame pianistų konkurse Graikijoje.

Būsimasis koncertas Kaune Martynai ypatingas ne tik tuo, jog vyks gimtajame jos mieste, tačiau ir šio renginio proga. Į kasmetinį, jau tradicija tapusį talentingųjų Kauno jaunųjų atlikėjų koncertą kaip garbės svečią pianistę pakvietė Roderick. F. Tuck labdaros ir paramos fondas, daugiau nei septynerius metus remiantis gabiausius laikinosios sostinės jaunuosius muzikus. Koncerte susitiks skirtingos patirtys, kartos ir jų atliekama muzika – Martyna, viena pirmųjų anglų karininko, filantropo Rodericko F. Tucko globotinių koncertuos su jaunaisiais nacionalinių ir tarptautinių konkursų laureatais, šiemet pelniusiais fondo paramą.

„Karjeros pradžioje jauniesiems muzikantams reikia tiek finansinės, tiek psichologinės paramos. Tuck šeima man padėjo ne tik remdami siekiant profesinių tikslų, bet savo buvimu bei begaliniu palaikymu iš tikro padėjo juos įgyvendinti” – pasakojo M. Jatkauskaitė.

Be filantropinės veiklos RFT fondas nuolat organizuoja koncertus, kūrybines dirbtuves, susitikimus su muzikos profesionalais, rengia ir prisideda prie įvairių Kauno miesto projektų. Praėjusią vasarą su fondo remiamais atlikėjais bei kitais muzikos mokyklų moksleiviais įgyta patirtimi dalinosi Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentai, improvizacijos pedagogai. Jungtinio orkestro parengtas C. Saint-Saënso kūrinys „Žvėrių karnavalas“ buvo atliekamas nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje. Fondas glaudžiai bendradarbiavo rengiant ir pirmąjį Kauno jaunimo menų festivalį „Be stogo“.

Šiemetinis koncertas „Pavasario garsai“, kuriame skambės žymiausi romantizmo ir XX amžiaus opusai, nebe pirmas pianistės M. Jatkauskaitės susitikimas su Roderick F. Tuck fondo remiamais jaunaisiais talentais. 2010-aisiais fondo globojami moksleiviai dalyvavo projekte „Odė Kaunui“, kuris buvo iš dalies finansuojamas Kauno miesto savivaldybės.

„Drauge su graikų kompozitorium M. Palaiologou kūrėme muzikines vasaros stovyklas, kuriose dalyvavo ne tik fondo remiami muzikantai, bet ir tie vaikai, kurie tik pradėjo groti instrumentu ar galbūt norėtų pradėti muzikuoti. Tikėkimės, bus galimybė ir daugiau tokių projektų surengti. Atlikimo mene pasiekti techninį meistriškumą yra labai svarbu, tačiau daug svarbiau yra rasti būdų, kaip mėgautis, dalintis ir gyventi muzika. Palinkėčiau kiekvienam jaunam muzikantui mėgautis šiuo procesu“, – sakė M. Jatkauskaitė, kurios artimiausiuose planuose be apsilankymo Kaune – koncertai Graikijoje, Prancūzijoje, Anglijoje ir kitur.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kaunietis

Kaunietis portretas
SAUNUOLE.

Monika

Monika portretas
Saunuolis fondas, kad remia jaunuosius atlikejus!
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių