Parodoje – plenerų Šventojoje atspindžiai

Šiandien 17 val. Klaipėdoje, I.Simonaitytės bibliotekoje, atidaroma keturiuose Šventosios pleneruose jų dalyvių sukurtų darbų rinkinio paroda, uostamiestyje paviešėsianti iki sausio 14-osios.

Bibliotekos trečiojo aukšto hole jau išeksponuoti 18-os plenero dalyvių darbai - tapyba, grafika, skulptūros ir instaliacijos. Paroda “Šventosios žemės atminties ženklai“ sujungė menininkų iš įvairių šalies kampelių darbus - R.Dagio ir E.Sadauskaitės-Paulauskienės iš Radviliškio, Algimanto ir Audronės Vorevičių iš Šakių, N.Kriščiūnienės iš Vilniaus, J.Barono, I.Šataitės-Baronės ir V.Laužadienės iš Kauno, S.Makarevičienės iš Marijampolės kūrinius. Prie jų prisijungė klaipėdiškės R.Baukaitės ir V.Gaudiešiūtės, kretingiškė V.Karaliūnienės, palangiškės G.Oškinytės-Eimanavičienės ir D.Oškinytės, šventojiškių P.Barono, R.Ščerbakovienės su gimnaziste dukra Marija ir A.Bukauskienės darbai.

Į šį plenerą prie Baltijos jūros jau ketveri metai buriasi kūrėjai iš visos Lietuvos, o idėjinis renginio vadas skulptorius Petras Baronas menininkus pasitinka Šventojoje. Vasaromis sukurti darbai leido suformuoti jau nemažą plenero kolekciją, kurios rinktinė pradėjo savo kelionę po pajūrio kraštą.

„Visi paliekame savo ženklus: pastatytą namą ar bažnyčią, įkurtą uostą ar miestą, užaugintą vaiką ar sodą, sukurtą muzikos ar dailės kūrinį. Šie žmonių palikti gyvenimo ženklai pasiekia mus iš seniausių laikų. Stebėdami juos šiandien, mes tiriame praeities pasaulį, susipažįstame, bendraujame ir kuriame savo minčių judesių žymenis. Pirmiausia susipažįstame su mus supančio krašto kultūriniais pėdsakais. Šioji paroda - maža dalelytė darbų, sukurtų projekto „Šventosios žemės atminties ženklai“ metu. Joje pristatomos kompozicijos, sukurtos 2006-2009 metais ir skirtos Šventajai, kuri yra ne tik daugelio mėgstamas kurortas, bet ir miestelis, kurio istorinė praeitis reikšmina visai Lietuvai“, - pristatė parodos idėją  plenero organizatoriai Petras Baronas ir Audronė Bukauskienė.

Šventojoje keturias vasaras vyko plenerai, kuriuose ilsėjosi ir kūrė jau 65 menininkai, atvykę iš visos Lietuvos. Jie eskizavo, fotografavo, daug etnokultūrinės, istorinės medžiagos apie Šventąją sukaupė audiovizualinėse, skaitmeninėse laikmenose, kuri reikšminga besidomintiems krašto kultūra, istorija, paveldu. Dalį jos galima rasti šįmet sukurtame tinklaraštyje “Šventosios ženklai”.

 Vieni dalyviai kuria dokumentiškai, kiti laisvai interpretuoja istorinę-kultūrinę medžiagą. Jų darbai, eksponuojami parodose įvairiuose šalies vietose, tokiu būdu pristato Šventosios kultūros paveldą. Dalis kūrinių padovanoti bendruomenei ir rėmėjams, keletą įsigijo Šventosios ir Palangos verslininkai, meno gerbėjai. Pradėta kaupti Šventosios dailės kolekcija. Kasmet išleidžiami plenero katalogai.

 Šiemet sukako 185 metai Šventosios evangelikų  liuteronų bažnyčiai, o kitąmet ši bendruomenė švęs 450 metų sukaktį. „Tęsėme projektą, skirdami darbus šioms datoms paminėti: jau sukurti eskizai Būtingės bendruomenės heraldiniams atributams, šiemet liepos 29 - rugpjūčio 10 dienomis organizuoto plenero metu didžiausią dėmesį skyrėme kuršių palikimui ir liuteronų evangelikų bendruomenės istorijai“, - pasakojo plenero rengėjai.

Kitus Šventosios pleneruose sukurtus darbus galima apžiūrėti Šventosios bibliotekoje, evangelikų liuteronų bažnyčioje bei sveikatos centre ”Energetikas”.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių