Parodoje lietuvių rašytojai supažindins vaikus su naujomis knygomis

Sekmadienį, lapkričio 25 d. parodų ir kongresų rūmuose „Litexpo” vyksiančios parodos „Mokykla 2012” metu vaikiškų knygų autoriai Lina Žutautė, Rimantas Rolia, Česlovas Navakauskas, Renata Šerelytė ir Selemonas Paltanavičius pristatys savo naujausias knygas bei bendraus su vaikais, jų tėveliais ir mokytojais. Parodos lankytojai taip pat bus kviečiami rekomenduoti geriausią vaikišką knygą. Šie renginiai – „Alma littera“ inicijuoto skaitymo skatinimo projekto „Augu skaitydamas“ dalis.

Visą sekmadienį truksiančių renginių metu vaikams bus pristatytos penkios naujos vaikiškos knygos. Mažieji su tėveliais ir mokytojais taip pat bus kviečiami paklausyti pasakojimų apie Lietuvos gamtą ir sudalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse. Visiems apsilankiusiems parodoje bus suteikta galimybė rekomenduoti, kokią knygą turėtų perskaityti kiekvienas Lietuvos vaikas – nesvarbu, ar tai būtų naujai išleista ar seniai vaikystėje skaityta knyga. Rezultatai vėliau bus sumuojami ir renkama daugiausiai rekomendacijų sulaukusi knyga.

„Šįkart, siekdami vaikus, jų tėvelius ir mokytojus iš arčiau supažindinti su vaikiškų knygelių pasauliu, į renginį pakvietėme visų mėgstamus rašytojus, kurie papasakos ir parodys, kaip gimsta jų kūriniai. O tiems, kurie paklysta tarp daugybės išleistų knygelių, surengsime ir rekomenduojamų knygų rinkimus – kad tiek suaugę, tiek mažieji galėtų pasiūlyti, kokią knygą vaikystėje reikėtų perskaityti. Tikimės, kad šios iniciatyvos paskatins vaikus atrasti knygų skaitymo džiaugsmą“, - teigia įmonių grupės „Alma littera“ atstovas spaudai Andrius Petraitis.

Parodos „Mokykla 2012” metu Rimantas Rolia papasakos apie kalėdinį kūrinį „Žiemos išdaigos“ bei pademonstruos iliustracijas, artimas toms, kurios bus publikuojamos naujoje knygelėje. Česlovas Navakauskas pristatys savo naująją šmaikščių ir linksmų eilėraščių knygelę „Burbulų lietus“ bei kalbės su vaikais apie rašytojo fantaziją, o knygų apie gamtą autorius Selemonas Paltanavičius papasakos apie savo naują knygelę „Eime į gamtą!“ Lietuvos gamtą ir jos gyvūnus.

Renata Šerelytė pristatys jau išleistas savo poezijos knygeles vaikams, „Krakatukų“ seriją bei pasidalins kūrybos planais, o mėgstama vaikų rašytoja ir dailininkė Lina Žutautė papasakos apie naują knygelę „Ferdinandas ir Pū“ bei kartu su „Teatriuko“ aktore organizuos kūrybines dirbtuves.

Projektas „Augu skaitydamas“ yra pirmasis leidyklos „Alma littera“ iniciatyvos – „Lietuva – daugiausiai skaitanti šalis Europoje“ žingsnis. Juo siekiama padėti tėvams formuoti vaikų skaitymo įpročius, ugdyti skaitymo įgūdžius bei paversti skaitymą mėgstamu užsiėmimu ir tokiu būdu užtikrinti geresnę jų ateitį.

„Augu skaitydamas“ renginių programa

Lapkričio 25 d., sekmadienis

11.00-12.00 val. Rimantas Rolia pristatys naują savo kalėdinę knygelę vaikams „Žiemos išdaigos“.

12.00-13.00 val. Česlovas Navakauskas pristatys savo naują šmaikščių ir linksmų eilėraščių knygelę „Burbulų lietus“.

13.00 -14.00 val. Renata Šerelytė papasakos vaikams apie savo knygelių serija „Krakatukai“.

14.00-15.00 val. Lina Žutautė pristatys vaikams savo naują knygelę „Ferdinandas ir Pū“ bei organizuos vaikams kūrybines dirbtuves.

15:00-16:00 val. Selemonas Paltanavičius bendraus su vaikais apie Lietuvos gamtą ir jos gyvūnusNAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių