Operos dainininkė A.Širvinskaitė: iš mano svajonių

Sekmadienį operos dainininkė Aistė Širvinskaitė laukia publikos savo kūrybos vakare Klaipėdos muzikinio teatro kolonų salėje.

Kad nebūtų nuobodu

Šiame teatre Palangoje gyvenanti pasirodys nebe pirmą kartą. Atlikėją galima išgirsti dainuojant ir pagrindinėje scenoje.

Bet šiuosyk ji parengė klasikinės vokalinės muzikos programą, kurią drauge su solistu Gintautu Platūkiu (bas-baritonas), koncertmeistere Loreta Piaseckiene ir gitaristu Karoliu Žioltikovu pristatys koncerte „Iš mano svajonių“.

Programa labai įvairi ir įdomi – girdėsime Siuzanos ariją iš „Figaro vedybų“, Cerlinos ir Don Žuano duetą iš W.A.Mozarto „Don Žuano“, S.Rachmaninovo vokalinius opusus „Prie mano lango“, „Aš laukiu tavęs“, „Netikėk manimi, drauge“, Santucos ariją iš P.Mascagni‘o „Kaimo garbės“, klasikinės operetės korifėjo F.Leharo Hanos ir Danilos duetą iš „Linksmosios našlės“, ariją „Meile, dangau ant žemės“ iš „Paganinio“, kompozitorių R.Plancheto, A.Catalani’o, L.Denca’os ir kitų kūrinius. Pasak A.Širvinskaitės, sudarydama koncerto programą, ji neapsiribojo viena kuria nors muzikos kryptimi, kad paprasčiausiai nebūtų nuobodu.

Muzikiniame teatre solistę girdėsime nebe pirmą kartą. Kartais ji dainuoja pagrindinį Andželikos vaidmenį („Sesuo Andželika“) G.Puccini’o vienaveiksmių operų „Sesuo Andželika“ ir „Džanis Skikis“ pastatyme. Solinę partiją jai padėjo parengti prof. Eduardas Kaniava.

Apsigyveno Palangoje

A.Širvinskaitė jau ketvirtus metus su šeima gyvena Palangoje. Keturių vaikų – Pauliaus, Birutės, Tado ir Jono – mamos kūrybinė veikla tokia pat turininga kaip Vilniuje.

Sostinėje po vokalo magistro studijų Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, prof. Irenos Milkevičiūtės klasėje, ir trejų metų tobulinimosi Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) Operos studijoje, kuriai vadovavo prof. Virgilijus Noreika, ji koncertavo su prof. Algirdo Vizgirdos vadovaujamu ansambliu „Musica humana“, garsiu Šiaulių valstybiniu kameriniu choru „Polifonija“, dalyvavo žymios italų dainininkės Renatos Scotto meistriškumo kursuose Lenkijoje, baigė Vilniaus pedagoginio universiteto muzikos edukologijos magistro studijas.

Solistė parengė ir atliko koncertines programas, kuriose skamba W.A.Mozarto, G.Hendelio, J.Haidno, A.Vivaldi muzika, taip pat Tatjanos (P.Čaikovskio opera „Eugenijus Oneginas“), Žynės (G.Verdi „Aida“) partijas LNOBT. A.Širvinskaitė yra surengusi solinius koncertus Klaipėdos koncertų salėje, Ievos Simonaitytės bibliotekoje, Palangos gintaro muziejuje, tarptautiniuose klasikinės muzikos festivaliuose Pažaislyje, Tytuvėnuose, Norvegijoje, Švedijoje ir kitur.

Auga kartu su vaikais

Paklausta, kaip pavyksta suderinti kūrybinę veiklą su mamos pareigomis, A.Širvinskaitė nusišypsojo ir atsakė, kad jos vaikai dalyvauja jos kūrybiniame augime, galima pasakyti, kad ji auga kartu su jais.

Žinoma, prieš ketverius metus, šeimai persikėlus gyventi iš Vilniaus į Palangą, atrodė, kad viskas apsivertė aukštyn kojomis. Tačiau vaikai adaptavosi, du iš jų mokosi Palangos senojoje gimnazijoje,  vienas – pradinėje gimnazijoje, o jauniausias, kuriam dar tik ketveri, lanko vaikų darželį. Vyras, garsus medikas Nerijus Ruškys džiaugiasi, kad ji dainuoja, tik džiaugiasi tyliai – juk jis žemaitis, gimęs Klaipėdoje.

A.Širvinskaitės kūrybos vakaras – vasario 26 d. 17 val. Klaipėdos muzikiniame teatre (Danės g. 19). Bilietai – po 22 Lt.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių