Niujorkietis pagamino 15 metrų ilgio teniso raketę

Ekscentriškas Niujorko gyventojas Ashrita Furmanas pagamino teniso raketę, kuri pagaminta tiksliai pagal mastelį, bet dydžiu prilygsta autobusui.

A.Furmanas, kuris yra įrašytas į Guinesso pasaulio rekordų knygą kaip žmogus, kuriam priklauso daugiausiai pasaulio rekordų (šiuo metu 151), tikisi, kad jo milžiniška medinė raketė greitai papildys šį sąrašą.

Ši raketė yra tiksli, tik padidinta kopija tos, kurią praeito amžiaus 8-ame dešimtmetyje naudojo Billie Jean King, viešpatavusi moterų teniso čempionatuose, tokiuose kaip „US Open“, kuris anksčiau šią savaitę prasidėjo Niujorke.

A.Furmanas tiksliai atkartojo iš klijuotos medienos pagamintą raketės lanką, rudos spalvos rankeną ir raudonus papuošimus ir užrašus.

Vienintelis skirtumas - jog šios raketės ilgis 15,2 metro, o plotis - 4,9 metro. Jos stygos pagamintos iš žarnos vandeniui, o rankena tokia didelė, kad netgi augalotam žmogui būtų sunku ją apglėbti rankomis.

„Ji didesnė 22,2 karto ir pagaminta (tiksliai) pagal mastelį“, - A.Furmanas sakė naujienų agentūrai AFP.

Šis vyras taip pat yra pasiekęs daugybę kitų Guinnesso rekordų, įskaitant žongliravimą 81 stikline ant skruosto arba maratono bėgimas su pieno pripiltu buteliu, uždėtu jam ant galvos.

Pagaminti rekordinę raketą sugalvojo A.Furmanas, tačiau šią idėją įgyvendinti jam padėjo kiti žmonės.

„Turėjome narių iš viso pasaulio. Vienas vyrukas iš Naujosios Zelandijos atliko medžio apdailą. Vienas vaikinas, kuris yra profesionalus smuikininkas, pagamino stygas. Vienas vokietis apdirbo medieną“, - aiškino A.Furmanas.

Kai šis didžiulis sporto įrankis buvo baigtas ir pastatytas ant atramų vieno privataus sklypo įvažiavime Niujorko Kvinso rajone, iškilo kitas iššūkis - nuspręsti, kur laikyti raketę ir kaip ją ten nugabenti.

„Norėjome ją eksponuoti per “US Open„, tačiau mums buvo pasakyta, jog jeigu ji ilgesnė nei dešimties pėdų, ji prilyginama pastatui, - juokdamasis pasakojo A.Furmanas. - Žinote, praeitų keli mėnesiai, kol gautume leidimą iš Statinių departamento.“

57 metų A.Furmanas ir jo padėjėjai itin gerbia velionį guru ir taikos šalininką Sri Chinmoy, kuris mokė, jog meditacija gali padėti žmonėms pasiekti tai, kas atrodo nepasiekiama. Šis dvasinis lyderis taip pat buvo B.J.King draugas.
Milžiniška raketė buvo pagaminta minint Sri Chinmoy 81-ąsias metines.

Naujojoje Zelandijoje gyvenantis 11-metis Pasha Roydenas pramogavo, šokinėdamas ant šios raketos stygų. Jis sakė nesantis geras tenisininkas, tačiau aiškiai džiaugėsi galimybe atlikti teniso kamuoliuko vaidmenį.

A.Furmanas sakė, kad užtruko savaitę, kol su draugais pagamino raketę viename gyvenamojo rajono kieme. Jis teigė, kad komanda būtų galėjusi apsisukti greičiau: „Mūsų stilius - dirbti kiaurą naktį, tačiau kaimynai reiškė skundus.“

Šis kolektyvas anksčiau yra pagaminęs didžiausią pasaulyje pieštuką, o A.Furmanas jau svajoja apie didžiausią pasaulyje žaislinį arkliuką.

Šis sumanymas neatrodo nepasiekiamas žmogui, kuris jau yra pasiekęs rekordus, gaudydamas burna vynuoges (85 per minutę), spjaudydamas šampano butelių kamščius ir sukdamas ratą ant juosmens po vandeniu.

„Nustačiau, kad meditacija išties veikia. Jeigu pakankamai giliai pasineri į save, gali padaryti bet ką“, - teigė A.Furmanas.

53 metų inžinierius Yuyudhanas Hoppe’as, rūpinęsis raketės projekto techniniais aspektais, sakė, kad jie galėjo pagaminti ir didesnę, tačiau iškilo viena problema, kurios nebūtų padėjusi išspręsti netgi meditacija.

„Ji nebūtų tilpusi kieme“, - pažymėjo jis.


Šiame straipsnyje: raketėrekordas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių