„Nepatogus kinas“ Klaipėdoje: tikrovė be pagražinimų (programa)

Į uostamiestį atkeliaujantis bene ryškiausias lietuviškas dokumentinių filmų festivalis „Ad Hoc: Nepatogus kinas“ šiemet švenčia savo penkmetį.

Šia proga ir Klaipėdos žiūrovai išvys įdomią, įvairialypę programą, kurią sudaro dokumentiniai filmai, nagrinėjantys aktualias socialines ir politines problemas.

Dėmesys – kovai su korupcija

Lapkričio 8–12 d. festivalis aplankys uostamiestį, jo filmai bus rodomi Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmuose.

Šiemet „Nepatogus kinas“ ypatingą dėmesį skiria buvusių Rytų bloko valstybių problemoms ir ypač kovai su korupcija – filmai apie tai sudėti į festivalio programas „Postsovietinė panorama“ ir „Kai valdo pinigai“.

„Žiūrovams taip pat pristatome kasmet didelio dėmesio sulaukiančias tradicines programos dalis apie asmenų lygiateisiškumą, moterų teises bei aplinkosaugą. Šiemet taip pat nusprendėme specialią programos dalį skirti Lotynų Amerikai – rodome šešis ne vieną apdovanojimą pelniusius filmus, iškeliančius atskirties ir socialinio teisingumo problemas šiame regione“, – pasakojo festivalio direktorius Gediminas Andriukaitis.

Pirmą kartą renginio istorijoje kviečiama įdėmiau pažvelgti į vieną šalį – speciali programa „Afganistanas šiandien“ įspūdingais vaizdais byloja apie gyvenimo iššūkius šioje valstybėje.

Suklusti verčiančios istorijos

Per visus gyvavimo metus nuo 2007-ųjų „Nepatogaus kino“ edukacinėse peržiūrose apsilankė daugiau nei 42 tūkst. žiūrovų. Pamatyti rimtų, šokiruojančių ir priverčiančių kitaip mąstyti istorijų pastaruosius trejus metus iš eilės kasmet ateidavo daugiau kaip 12 tūkst. žmonių. Lietuvos žmogaus teisių centro organizuojamas festivalis jau spėjo tapti rimtos, skandalingos ir netikėtos dokumentikos simboliu Lietuvos kino pasaulyje.

Siekdami prisidėti prie pilietiškumo, socialinės atsakomybės ir demokratinių vertybių įsitvirtinimo mūsų šalies visuomenėje, festivalio programos rengėjai vėl stengiasi plėsti žiūrovų akiratį aštriais vaizdais, neišgalvotomis ir suklusti verčiančiomis istorijomis.

„Nuo kitų Lietuvoje vykstančių kino festivalių skiriamės tuo, kad mūsų tikslas yra ne vien rodyti dokumentinį kiną, kartu inicijuoti visuomenės diskusijas opiais, tačiau aktualiais žmogaus teisių klausimais. Todėl šiemet po kino peržiūrų siūlome dar daugiau susitikimų su režisieriais, diskusijų ir kitų renginių, kuriais siekiame plėsti savo žiūrovų akiratį, atkreipti dėmesį į socialinius iššūkius, globalias ir lokalias žmogaus teisių problemas“, – pabrėžė G.Andriukaitis.

Skatina kurti geresnį pasaulį

Šiųmetė „Ad Hoc: Nepatogus kinas“ programa patiks intelektualiems, kritiškiems ir nebijantiems provokuojančių temų žiūrovams.

Anot rengėjų, dauguma festivalio filmų kelia atsakomybės klausimą. „Filmuose nagrinėjamos problemos nuo atskirų valstybių aukštų pareigūnų nebaudžiamumo, korupcijos iki kiekvieno iš mūsų atsakomybės už abejingumą ir pasyvumą arba gamtai daromą žalą, neatsakingą vartojimą. Todėl vienaip ar kitaip kiekviena peržiūrą kažką turėtų priversti jaustis nepatogiai. Tačiau daugeliu atveju tai yra pozityvus nepatogumas, išjudinantis keistis, būti aktyvesniems, pagal galimybes prisidėti kuriant teisingesnę visuomenę ir geresnį pasaulį“, – kviesdamas žiūrėti „Nepatogų kiną“ teigė G.Andriukaitis.

Programa Klaipėdoje

Lapkričio 8 d. 17.30 val. – „Teisingumas Sergejui“ (Nyderlandai , 2011, 62 min.), 18.45 val. – „Kitas „Chelsea“ – Donecko istorija“ (Vokietija, 2010, 88 min.).

Lapkričio 9 d. 17.30 val. – „Kartą buvo sala“ (Naujoji Zelandija, 2010, 80 min.), 19 val. – „Mūsų mokykla“ (Rumunija ir Šveicarija, 2011, 93 min.).

Lapkričio 10 d. 17.30 val. – „Sekso kaina“ (JAV, 2011, 72 min.), 19 val. – „Meilė karo metu“ (Švedija, 2010, 92 min.).

Lapkričio 11 d. 17.30 val. – „Kubos revoliucijos vaikaičiai“ (JAV, 2010, 60 min.), 18.45 val. – „Vaidinant revoliuciją“ (Jungtinė Karalystė, 2010, 27 min.), 19.30 val. – „Degtinės gamykla“ (Švedija, 2010, 90 min.).

Lapkričio 12 d. 16 val. – „Europos užkampis“ (Norvegija, 2010, 52 min.), 17 val. – „Nusikaltimas po nusikaltimo“ (JAV, 2011, 93 min.), 18.45 val. – „Vamzdis“ (Airija, 2010, 83 min.).

Įėjimas – laisvas.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių