Nelikęs Šreko šešėlyje (filmo recenzija)

Nauji filmai apie žaliąją pabaisą, vardu Šrekas, kol kas nekuriami. Užtai jau trečią kartą pasirodo katinas Pūkis, dėvintis batus bei skrybėlę ir kalbantis Antonio Banderaso balsu.

„Trečio brolio“ šlovė

Šis personažas atsirado antrajame „Šreke“ ir pradžioje šalia paties Šreko bei burnos neužčiaupiančio Asilo atrodė kaip „trečias brolis“. Tačiau vėlesniuose filmuose apie Šreką jo pozicijos vis labiau stiprėjo. O kai buvo nuspręsta superpopuliaraus animacinio serialo nebetęsti ir „Šreko 5“ nebekurti, dėti galutinį tašką labai nesinorėjo. Tada ir gimė saliamoniškas sprendimas sukurti atskirą filmą apie Batuotą Katiną. Juolab kad jis, skirtingai nei Šrekas ir Asilas, dar neturėjo tiek daug galimybių pasireikšti.

Mintis sukurti atskirą filmą apie Batuotą Katiną „DreamWorks Animation“ studijos įkūrėjui Jeffrey Katzenbergui brendo nuo pat pirmojo Pūkio pasirodymo kino ekrane. „Pūkis – labai įdomus personažas. Kuo rimtesnį save vaizduoja, tuo juokingiau jis atrodo“, – pasakojo animatorius Olivier Staphylasas, kurio kurtas personažas kiek primena ir patį dailininką.

Bet ne tik į jį panašus Batuotas Katinas. Kur kas svarbiau, kad jame ir be stebuklingųjų 3D akinių nesunku atpažinti A.Banderaso suvaidinto Zoro plastiką, charizmą ir manieras, ką ir kalbėti apie balsą (lietuviškoje filmo versijoje girdėsime Kosto Smorigino tembrą).

Ieškoti auksinių kiaušinių

„Batuotas katinas Pūkis“ yra tarsi „Šreko“ priešistorė. Ūsuotasis muškietininkas kalba apie tuos laikus, kai dar nepažinojo šio dvokiančio žaliojo žmogėdros. Pūkio žygdarbiai prasidėjo našlaičių prieglaudoje, kurioje mielas rusvaplaukis katinėlis susipažino su Kliunkiu Aleksandru Pliunkiu, atrodančiu kaip virtas kiaušinis su trumputėmis kojomis. Kliunkis yra toks išradingas, kad dabar jau visiems bus aišku, kodėl išmintingus žmones įprasta vadinti kiaušingalviais.

Dar būdamas mažas katinėlis Pūkis pademonstravo savo neįtikimą drąsą – tarsi patyręs toreadoras nuvertė nuo kojų įsiutusį bulių. Tada jis pirmą kartą ir išgirdo apie tris stebuklingas pupeles. Jeigu jas pasodinsi tinkamoje vietoje, iš jų iki dangaus išaugs medis, kurio šakos atves į stebuklingą pilį. Joje gyvenanti žąsis deda auksinius kiaušinius. Net vieno tokio daikčiuko pakaktų, kad be rūpesčių gyventum visą likusį gyvenimą.

Ieškoti šio lobio katinas Pūkis ir Kliunkis išsiruošia kartu su viena Pūkio pažįstama katyte Kite Minkšta Letenėle.

Nuotykiai žemėje ir danguje

Pavojingų nuotykių herojams tikrai nepritrūks. Nes pagrindiniai jų priešininkai Džekas ir Džilė siekia to paties tikslo. Ši milžinų porelė jau turi stebuklingas pupas ir žino vietą, kurioje jas reikia įbesti į žemę.

Labai dažnai „Batuotas katinas Pūkis“ primena klasikinius itališkus vesternus. Į šių personažus labai panašūs galvažudžiai Džekas ir Džilė. O ir dauguma kitų „žmogiškų“ filmo personažų atrodo kaip daug kartų kriminaliniuose trileriuose ir vesternuose matyti piktadariai meksikiečiai.

Pats katinas Pūkis primena ir legendinį keršytoją Zoro, ir tradicinį laukinių Vakarų didvyrį, likimo valia vis išduodamą artimiausių draugų ir atsiduriantį už įstatymo ribų. Bet jis nepratęs nusiminti jokioje situacijoje ir kaip tikras katinas, anot vienos reklamos, yra „kupinas katiniškumo“.

Tikras malonumas stebėti, kaip Pūkis susidoroja su savo priešais, vienus tarsi muškietininkas elegantiškai persmeigdamas savo špaga, kitus įveikdamas ugningame šokių mūšyje.

Ir nors autoriams toli gražu ne visada pavyksta sutramdyti savo ekscentrišką fantaziją, dėl kurios filmo audinys tampa panašus į didelę ir margą itališką picą su aštriais meksikietiškais prieskoniais, finale apima liūdesys, kad su herojais tenka skirtis. Paguodžia tik viltis, kad neilgam...

„Batuotas katinas Pūkis“ („Puss in Boots“) ****
Animacinė pasaka. JAV, 2011 m. Rež. Chrisas Milleris.
veiksmas 3
humoras 2
įtampa 2
erotika 0
siaubas 1


Šiame straipsnyje: Batuotas Katinas Pūkis

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių