Nedos ir „4 tango“ vintažinės dainos – Klaipėdos koncertų salėje

Klaipėdos koncertų salė kviečia į paskutinį kartą šiame sezone jos scenoje ketvirtadienį vyksiantį koncertą „Vintažinės dainos“. Jame pasirodys Neda Malūnavičiūtė (vokalas, fleita) ir ansamblis „4 tango“.

Susibūrė bendram projektui

N.Malūnavičiūtė yra viena ryškiausių Lietuvos džiazo vokalisčių ir meistriška fleitininkė.

Pasak muzikologės Jūratės Kučinskaitės, „scenoje ji trykšta emocionalumu ir nuoširdumu, o jos balsas, dažniausiai naudojamas kaip lygiavertis ansamblio instrumentas ir neretai vedantis į emocines kulminacijas, aprėpia ir žaismę bei gaivališką spontaniškumą, ir intymų santūrumą“. Džiaze plėtojanti mainstream tradicijas, vokalistė sėkmingai pasirodo ir kaip populiariosios muzikos atlikėja, šiame amplua yra pelniusi ne vieną apdovanojimą.

Ansamblyje „4 tango“ muzikuoja Kristina Žebrauskaitė (akordeonas), Feliksas Zakrevskis (fortepijonas), Birutė Bagdonienė (altas) ir Donatas Bagurskas (kontrabosas). Jie su dideliu pasisekimu dalyvavo tarptautiniuose tango festivaliuose, įrašė kelias šios muzikos plokšteles, paruošė daug įvairių koncertinių programų. Be A.Piazzolla’os kūrinių, sudarančių kolektyvo repertuaro pagrindą, ansamblis taip pat populiarina M.Kagelio, I.Stravinskio, H.Villa-Loboso ir kitų šiuolaikinių kompozitorių kūrybą.

Prikėlė naujam gyvenimui

Pasak atlikėjų, „Vintažinės dainos“ – tai rinktiniai senosios lietuvių estrados šedevrai, aranžuoti specialiai  šiam projektui. Tai ne estradiškai, o veikiau teatrališkai arba kameriškai skambanti estrados klasika, priartėjanti prie dainuojamosios poezijos estetikos. 

Prikeltos naujam gyvenimui dainos gimė prieš kelis dešimtmečius. Žodžius tada joms kūrė tikri poetai, o muziką – tikri kompozitoriai. Jos pakeri klausytoją jausmingų, tačiau ne sentimentalių eilėraščių tekstais, apie meilės ilgesį kalbančiais metaforiškai. Iš jų sklinda šiluma, prieš kurią nublanksta pigus šiandienos „popso“ blizgesys.

Terminas „vintažas“ susijęs su istorija ir žymi išlaikytą, vertingą dalyką. Vintažas  – sugrįžęs iš praeities ir atgijęs šių dienų gyvenime, išsaugant balansą tarp to, kas nauja, aktualu dabar, ir tarp to, kas sukurta anksčiau bei laiko patikrinta.

Koncerte skambės „vintažinės“ M.Vaitkevičiaus, T.Makačino, M.Noviko, B.Gorbulskio, L.Vilkončiaus, A.Kulikausko, J.Cechanovičiaus, A.Lukoševičiaus-Obuolio, D.Pulausko, K.Smorigino dainos.

Idėja kilo bedainuojant

K.Žebrauskaitė pasakojo, kad programos idėja kilo besupant dukrytę sūpuoklėse ir bedainuojant jai visas žinomas dainas: „Kai uždainavau savo tėčio mėgstamą „Nuo saulės suskeldėjo lūpos“, į galvą atėjo mintis, kad reikėtų surinkti ir atlikti programą dainų, kurias klausė ir dainavo mūsų tėvai.  Mano tėtis, kai buvo jaunas, veždamas mane su sese per kaimo laukų keliukus, iš visos širdies dainuodavo „Palinko liepa šalia kelio“, „Vinguriavo takelis“, „Jaunystę“. Tos dainos atspindi lietuvių žmonių „nuo plūgo“ pasaulėjautą: artumą gamtai, labai subtilų, drovų, tiesiog užkoduotą meilės jausmų reiškimą, paprastos, bet taurios melodijos pomėgį. Tos dainos sukurtos tada, kai „Vakarų kultūros ėdžios“ dar nebuvo atsivėrusios. Kai pradėjome dėlioti su muzikantais repertuarą, atradome labai daug gražių dainų. Neda sudėjo visus taškus ant „i“. Kreipėmės  pagalbos į Andrių Kulikauską ir Rimantą Giedraitį, kad surastų toms dainoms mūsų kvartetui būdingą skambesį“.

Koncerto klausytojai turės progą prisiminti širdžiai mielas melodijas ir kartu su Neda paniūniuoti: „Aš tolstu nuo tavęs, kaip tolsta laivas...“ arba „Išskridę paukščiai į namus sugrįš pavasarį saulėtą...“

Koncertas vyks birželio 21 d. 18 val. Bilietai – po 20, 30 Lt.NAUJAUSI KOMENTARAI

Rimas

Rimas portretas
Ar dar nenusibodo sita siauliajska daininyke,migdanti ziurovus?????...Jokio draivo,jokios charizmos,bet uztat koks uznugaris.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių