Nauji metai – naujos Klaipėdos dramos teatro viltys

Treti metai „ant ratų“ gyvenantis Klaipėdos dramos teatras 2012-uosius pradeda Žvejų rūmuose uostamiesčio publikai parodydamas naujausius ir geriausius savo spektaklius, ruošdamasis gastrolėms sostinėje ir kupinas vilčių 2014-aisiais sugrįžti į rekonstruotus savo namus Teatro aikštėje.

Tiki, kad publika ateis

„Naujus metus pradedame anksti. Suprantame, kad po didžiųjų švenčių publika dar neatsigavusi, visko persisotinusi, bet viliamės, kad į mūsų naujus spektaklius vis dėlto ateis tie, kurie jų dar nespėjo pamatyti. Juolab kad mūsų bilietų kainos nedidelės – 15–20 litų“, – kalbėjo teatro vadovas Gediminas Pranckūnas.

Dabar kriziniame Klaipėdos dramos teatro repertuare – maždaug 15 spektaklių. Didžioji pusė jų – lengvesnio žanro, komedijos, kita pusė – rimtesni ir bene tik vienas vaidinimas vaikams – baigiantis 2011-iesiems teatro jaunimo atnaujinti S.Maršako „Katės namai“. Juos šeštadienį bus galima pamatyti šiek tiek pasikeitusioje erdvėje. Pirmąjį premjerinį spektaklį suvaidinusi didžiojoje Žvejų rūmų scenoje, kur turėjo tilpti ir publika, trupė nusprendė, kad visiems kartu ankštoka. Dabar „Katės namai“ savo scenovaizdžiu atsigręš į įprastą žiūrovų salę – aktoriai vaidins scenoje, publika sėdės parteryje. Bet legendinio Klaipėdos dramos teatro spektaklio ji nepamatys. Naujieji „Katės namai“ – daug šiuolaikiškiau įrengti, pritaikyti šių dienų mažajam žiūrovui, išmanančiam moderniąsias technologijas ne prasčiau už savo tėvelius.

2012-uosius Klaipėdos dramos teatras penktadienį pradės ne pačiu naujausiu, bet žiūrovus nuolat intriguojančiu spektakliu – M.Gavrano komedija „Viskas apie vyrus“, 2009 m. režisuota Arvydo Lebeliūno. Aktoriai Edvardas Brazys, Rimantas Pelakauskas, Igoris Reklaitis ir Kazimieras Žvinklys scenoje atskleidžia šiuolaikinių vyrų pasaulį, šmaikščiai, su ironija analizuoja esmines būties temas.

Vilioja premjeromis

Šeštadienį Žvejų rūmų teatro salėje aktorius Igoris Reklaitis vaidins premjerinį monospektaklį „Produktas“ pagal M.Ravenhillo pjesę. Tai pjesė – pjesėje, tiksliau – kino scenarijus su minimaliais jį aktorei skaitančio prodiuserio (akt. I.Reklaitis) įsiterpimais, savotiška tarantiniška parodija teatro scenoje,  trisluoksnės ironijos produktas.

Sausio 12-ąją – proga pažiūrėti premjerinį spektaklį „Šmėklų sonata“ (nuotraukoje – scena iš spektaklio) pagal A.Strindbergą, pastatytą režisieriaus Gintaro Varno. Tai vienas rimčiausių ir brangiausių pastarųjų metų Klaipėdos dramos teatro kūrinių, scenoje galima pamatyti kone visas didžiąsias šio teatro žvaigždes – aktorius Vytautą Paukštę, Nelę Savičenko, Jūratę Jankauskaitę, Reginą Arbačiauskaitę, Reginą Šaltenytę ir kitus. Šiuo atveju ir aktoriai, ir žiūrovai turės sutilpti šiaip jau nemažoje Žvejų rūmų scenoje. Režisieriaus teigimu, tai vienas iš būdų patekti į artimą teatrą. Nors spektaklis – gana sąlyginis, konceptualus, siekiama artimo publikos kontakto su aktoriais. Ir pagal A.Strindbergą tai – kamerinė pjesė, keista modernizmo, ekspresionizmo pradžios simbolistinė drama. G.Varno žodžiais, ji nepretenduoja būti realybės atvaizdu. „Kartais norisi visai pamiršti šių dienų aktualijas ir tiesiog pafilosofuoti, – šypsojosi režisierius. – Tai filosofinis triptikas apie gyvenimą, pasaulio ir žmonių pažinimą, kuris nelabai linksmas, veikiau kartus. Tai savotiškas gyvenimo skrodimas.“

„Pasaulinio garso dramaturgas, literatūra – aukščiausios klasės, režisūra – taip pat. G.Varnas – režisierius, kuris žino, ko jam reikia, – kalbėjo V.Paukštė prieš premjerą. – Kurti vaidmenį buvo be galo sudėtinga. Sunku, be abejo. Betgi lengvų dalykų šiame reikale nebūna. Toks jau yra teatras... Kiti būdavo gražūs, o čia – negražus vaidmuo. Žiūrint galvoti reikės. Irgi lengva nebus. Bet ir labai sunku – gal ne. Nors pasisėdėjimas nebus labai malonus“.

Nuotaikingi ir tituluoti

Sausio 13-ąją Dramos teatras pristatys naujausią ir labai sėkmingą komedijos pastatymą – A.Lebeliūnoo pernai režisuotą spektaklį amžinojo moteriškumo klausimu „Saugokite Florą“ (amerikiečių dramaturgo N.Saimono pjesių motyvais). Pagrindiniuose vaidmenyse vėl pasirodys nepralenkiamas „žvaigždžių duetas“ – N.Savičenko ir R.Šaltenytė.

Sausio 20-ąją – dar vienas nuotaikingas spektaklis – „Mirandolina, arba Šiandien vaidiname Goldonį“, 2010-aisiais pastatytas jaunos vilnietės režisierės Gabrielės Tuminaitės.

Sausio 28-ąją į Žvejų rūmų sceną įžengs E.E.Schmitto dviejų dalių elegija „Oskaras ir ponia Rožė“. Šis 2009-aisiais teatro meno vadovo Povilo Gaidžio režisuotas spektaklis praeitą rudenį triumfavo antrajame Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalyje Varėnoje. Ten „Oskaras ir ponia Rožė“ pelnė laurus net trijose nominacijose – jį publika išrinko geriausiu festivalio spektakliu, aktorė Elena Gaigalaitė už ponios Rožės vaidmenį tituluota geriausia festivalio aktore, o aktorius Donatas Švirėnas už Oskaro vaidmenį pripažintas ryškiausiu festivalio jaunuoju aktoriumi.

Turi kūrybinių planų

Klaipėdos dramos teatrui sausis gana įtemptas ir dėl laukiančių gastrolių Vilniuje, Nacionaliniame dramos teatre. Ten sausio 25-ąją klaipėdiečiai parodys „Saugokite Florą“, o kitądien – „Šmėklų sonatą“. „Tai jau tapo tradicija – savotiška ataskaita metų pradžioje, – šypsojosi G.Pranckūnas. – Norime pasidžiaugti tuo, ką turime naujausio ir geriausio. Abu šie spektakliai dar nerodyti sostinėje.“

G.Pranckūnas džiaugėsi, kad pernai teatro pastatas „palindo“ po nauju stogu. „Tikimės, kad 2014-ųjų viduryje jau švęsime sugrįžtuves. Nors rekonstrukcijos finanasavimas mažesnis nei planuota, ji gali ir užtrukti, – dalijosi mintimis teatro vadovas. – Neseniai baigėme remontuoti teatro garažus, kuriuos pavertėme gamybinėmis dirbtuvėmis. Dabar nors turime kur gaminti spektaklių dekoracijas.“

Šiemet teatras publikai žada kelias premjeras. Gruodį publikai jau pristatęs spektaklio eskizą – lenkų jaunosios kartos dramaturgės D.Masłowskos pjesės „Mums viskas gerai“ sceninius skaitymus, režisierius Jonas Vaitkus kovo mėnesį ketina išleisti premjerą.

Pavasarį Molière’o „Miestelėną bajorą” su Klaipėdos dramos teatro trupe į sceną atves režisierius Raimundas Banionis.

Iki sezono pabaigos režisierius Gytis Padegimas norėtų pastatyti R.Everetto „Demonus“. Jei nesuspės, premjera bus rudenį. P.Gaidys irgi svarsto apie naują spektaklį, kurį režisuos metų pabaigoje.

Be to, teatras kalbina režisierių Vitalijų Mazūrą, kad vaikams pastatytų „Tris paršiukus“. Šios pasakos scenoje turėtume sulaukti rudenį.

Planuotas žymios latvių teatro režisierės ir pedagogės Maros Kimelės naujas darbas su klaipėdiečiais gali užtrukti iki rudens arba išvis bus nukeltas į kitus metus. Naujojo Rygos teatro režisierė Klaipėdos dramos teatre ruošiasi pastatyti spektaklį pagal garsaus švedų rašytojo P.Olovo Enquisto pjesę „Lūšies valanda“. „Bet jai reikia scenos visam mėnesiui, o mes dabar neturime tokios galimybės“, – apgailestavo G.Pranckūnas.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių