„Naktigonės“: gera daryti gera

5-asis „Naktigonių“ festivalis pirmadienį – Juodojo kaspino ir Baltijos kelio dieną – buria klaipėdiečius į kino gerumo odisėją „Gera daryti gera“.

Ji skiriama Šv. Pranciškaus onkologijos centro statybai paremti. Dalyvaus centro direktorė Aldona Kerpytė, projekto vadovas brolis Benediktas Jurčys, kino režisierius ir prodiuseris Arūnas Matelis. Bus rodomi dokumentiniai filmai „Baltijos kelias“, „Skrydis per Lietuvą, arba 510 sekundžių tylos“ ir „Prieš parskrendant į Žemę“.

Primins akciją, sudrebinusią „imperiją“

Visą vasarą buriančio į „budėjimus“ literatūros ir muzikos gerbėjus festivalio publika susitikime su Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatu, kino režisieriumi ir prodiuseriu A.Mateliu turės galimybę dar kartą akivaizdžiai prisiminti istorinę 1989-ųjų Baltijos Tautų akciją, sudrebinusią „imperiją“, kai 620 kilometrų rankų grandine nuo Vilniaus Gedimino bokšto per Rygą iki Talino Tompea bokšto susivienijo 2 mln. žmonių.

Be dokumentinio filmo „Baltijos kelias“ (1989), susirinkusieji dar turės progą pasigrožėti kitu režisierių A.Matelio ir Audriaus Stonio bendru darbu – legendine platinine pasaulinei parodai „EXPO 2000“ studijoje „Nominum“ sukurta kino juosta „Skrydis per Lietuvą, arba 510 sekundžių tylos“ (2000).

Prisijungs prie pranciškonų iniciatyvos

Studijos „Nominum“ antrus metus vykdoma kino gerumo odisėja „Gera daryti gera“ ateinantį „Naktigonių“ pirmadienį simboliškai prisijungs prie brolių pranciškonų iniciatyvos pastatyti Klaipėdoje Šv. Pranciškaus onkologijos centrą.

Br. B.Jurčio žodžiais, „tai, kas vyksta Domės slėnyje prie Klaipėdos universitetinės ligoninės, suvokti ir teisingai įvertinti įmanoma tik vidine įžvalga. Kuriems rūpi vėžio ligos kamuojamų sielų tragiški likimai šiapusybėje ir peržengus mirties slenkstį, džiūgauja: čia prasideda naujas Klaipėdos miesto dvasinės plėtros kelias, dvasinis miesto plėtimasis… Kai technologijos baigia darbą, prasideda gydantis dvasios darbas. Dvasine prasme projektą kelia  jaunimo ir onkologinių ligonių maldos. Smagu  matyti savanorius, pasirengusius  džiugia širdimi tarnauti nelaimės ištiktiesiems. Mes, susikabinusieji rankomis, esame kenčiančiųjų ligonių viltis“.

„Onkologiniai ligoniai ir broliai pranciškonai jau beveik dešimtmetį kartu keliauja ramybės ir supratimo, užuojautos ir meilės kenčiantiems nuo vėžio keliu. Kelionė nepaprasta ir nelengva, reikalaujanti ypatingos Dievo malonės kiekvienam susitikimui su ligos pažeistuoju, su jo gyvenimo istorija, skausmu ir neviltimi... Reikia labai patikimo draugo, kuriam galėtum atverti savo širdies žaizdą ir patikėti save; tokio, kuris galėtų būti su juo ir išklausyti jį, grąžinti viltį“, – mano Šv.Pranciškaus onkologijos centro direktorė A.Kerpytė.

Rodys filmą „Prieš parskrendant į Žemę“

11-ojo penktųjų literatūros ir muzikos „Naktigonių 2010” susitikimo – seanso pabaigoje bus demonstruojamas bene geriausiai pasaulyje įvertintas ir gausiausiai apdovanotas lietuviškas filmas „Prieš parskrendant į Žemę“ (2005), pelnęs pagrindinius dokumentinio kino festivalių apdovanojimus Leipcige („Auksinis balandis“), Amsterdame („Sidabrinis vilkas“), Zagrebe („Didysis antspaudas“), Europos kino akademijos nominaciją, Lietuvos kinematografininkų sąjungos premiją už geriausią dokumentinį filmą. Taip pat, tai yra pirmasis Rytų Europos autoriaus dokumentinis filmas, apdovanotas prestižiniu Amerikos režisierių gildijos (DGA) apdovanojimu.

Filmo, kuris nufilmuotas Lietuvos ligoninės palatoje, skirtoje vaikams, sergantiems leukemija, režisieriaus A.Matelio teigimu, „kiekvienas, kuris pradeda savo kelionę šioje ligoninėje, pradeda nuo čia ir taip pat. Pirmas patikrinimas, laukimas, dokumentų segtuvas ir kelionė į trečiąjį aukštą. Pradžioje, nesąmoningai ar sąmoningai, beveik visi bando išvengti šio skyriaus trečiajame aukšte, paklysdami painiuose koridoriuose ar net paspausdami ne tą lifto mygtuką. Tačiau turbūt tik vėliau visi pasakys, tai ką sako ir mano, ir mano šeimos patirtis, kad čia laukė ne tik sunkiausi išbandymai gyvenime, bet ir pačios skaidriausios ir prasmingiausios dienos. Dienos, per kurias reikėjo pasiruošti ir tikėtis savo lemiamo skrydžio... Atgal… Pas mus… Namo … į Žemę“.

Norintiems ir galintiems paaukoti

Vakaras vyks I.Simonaitytės bibliotekoje (Herkaus Manto g. 25) rugpjūčio 23 d. 19 val. Įėjimas laisvas.

„Kviečiame visus geros ir dosnios širdies žmones padėti pastatyti pirmąjį Lietuvoje Šv. Pranciškaus onkologijos centrą ir uždegti viltį ligonių širdyse, – ragino „Naktigonių“ rengėjas aktorius Sigutis Jačėnas. – Po kelerių metų, eidami ar važiuodami pro šilumą ir viltį skleidžiančius namus, ir Jūs galėsite pasidžiaugti – čia įdėta ir mano auka.“

Rekvizitai norintiems ir galintiems paaukoti šiam kilniam tikslui: VšĮ Šv. Pranciškaus onkologijos centras (ne pelno siekianti nevyriausybinė organizacija), adresas: Vilniaus g. 2A, LT-97129 Kretinga, įmonės kodas – 300502187, įregistruota 2005 m. Steigėjas – MBO Lietuvos Šv. Kazimiero provincija, sąsk. Nr. LT 684010041800332253 AB DnB NORD banko Kretingos sk., SWIFT AGBL LT2X.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių