Muzikologai: „InCulto“ daina gera, bet neįsimintina

„InCulto“ daina linksma, o grupės nariai skleidžia labai pozityvią energiją, tačiau patį kūrinį įsiminti sunku, pastebi lrt.lt kalbinti muzikologai. 

Jie bei praėjusioje „Eurovizijoje“ Lietuvai atstovavęs Sasha Son(g) taip pat pastebi, jog ne visai gerai, kad lietuviai antrajame pusfinalyje pasirodys pirmieji. Esą būtų buvę daug geriau startuoti „per viduriuką“.

Sasha Son(g) ir muzikologas Darius Užkuraitis mano, jog šansų, kad lietuviai pateks į „Eurovizijos“ finalą – 50 proc.

„Pliusas yra tas, kad „Eurovizija“ mėgsta tokio tipo dainas ir dažniausiai jos pa
tenka į finalą. Tai linksma daina: neįsipareigojanti, nereikalaujanti gilinimosi.

Minusas tas, kad traukiant burtus į mūsų pusfinalį nepateko nė vienas kaimynas. „Eurovizijos“ istorija įrodė, kad dažniausiai šalys, kurios yra mūsų pusfinalyje, niekada neduoda mums jokių balų. Aš nemanau, kad, pavyzdžiui, Kipras duos mums balų“, – kalbėjo atlikėjas Sasha Son(g).

„Iš septyniolikos dalyvių į kitą etapą patenka dešimt – šansai yra pakankamai dideli. Mūsų pliusas yra energinga daina, ta pozityvi energija, kurią skleidžia grupė. Mūsų minusas, mano nuomone, –režisūrinių sprendimų trūkumas. Kitos šalys savo pasirodymais pasakoja kažkokias istorijas, o pas mus viskas vyksta šiek tiek statiškai.
Daina yra smagi ir gera. Dar vienas minusas yra tai, kad lietuviai yra pirmi. Būtų geriau, jeigu mes būtume per viduriuką“, – dėstė pašnekovas. 

Muzikologė Laimutė Ligeikaitė pažymėjo, jog labai gerai yra tai, kad Lietuva pagaliau į „Euroviziją“ išsiuntė „gyvus ir nuoširdžiai su publika ir aplinka bendraujančius žmones“.
„Eurovizijoje“ svarbu įsimenama melodija. Mūsų daina yra linksma, bet niekas jos neįsimena – tuo ji šiek tiek nusileidžia kitų dalyvių dainoms. Bet pačių grupės narių šaunumas, mano nuomone, turėtų juos nuvesti toliau“, – atviravo pašnekovė.

L. Ligeikaitė pastebėjo, kad „InCulto“ iš visų į „Euroviziją“ Lietuvos kada nors deleguotų muzikantų išsiskyrė ir reklamine kampanija. Muzikologė nuogąstavo dėl to, jog per reklaminį turą muzikantai galėjo „išsikvėpti“. 

„Jeigu jie tą energiją pademonstruos scenoje, tikrai pateks į finalą. Gal ir nelaimės, bet turėtų užimti aukštesnę vietą ar bent patekti į dešimtuką.

Koją jiems gali pakišti pasirodymas antrajame pusfinalyje. Jeigu jie būtų dalyvavę pirmajame pusfinalyje, tikrai be jokių abejonių būtų patekę į finalą, nes pirmas pusfinalis buvo gana silpnas, o antrasis yra tikrai stiprus – neblogos dainos, labai profesionalūs atlikėjai“, – kalbėjo muzikologė.

Jai antrino ir Sasha Son(g). Anot jo, „InCulto“ sugeba „uždegti“.

„Eurovizijoje“ reikia mokėti uždegti publiką. „InCulto“ tikrai moka tai padaryti“, – pastebėjo atlikėjas.

Finale mato keletą lyderių

Muzikologas D. Užkuraitis pastebi, kad šiųmetės „Eurovizijos“ dainos „yra gana blankokos“, o tokios, kurią atsimintų ir po 10-20 metų, iš viso nėra. Vis dėlto tiek jis, tiek kiti lrt.lt pašnekovai buvo linkę išskirti keletą atlikėjų, kurie finale, jų nuomone, turėtų būti lyderių tarpe.

„Galbūt ispanas ar vokietė galėtų laimėti, bet labai ryškių dainų šiais metais nėra. Manau, kad tie, kurie pateks į finalą – praktiškai kiekvienas jų turi pakankamai šansų laimėti, nes ypatingai išsiskiriančių dainų nėra.

Jeigu balsuotų žiuri, o ne žmonės, būtų galima prognozuoti. Dabar aš negaliu pasakyti. Vienas dievas težino, kadangi jie tikrai nekreipia dėmesio, kad atlikėjas nepataiko į toną“, – dėstė muzikologas.

Sasha Son(g) taip pat mano, jog stiprias pozicijas finale turėtų užimti Vokietija.
„Youtube.com tinklalapyje Vokietijos klipą yra peržiūrėję devyni milijonai žmonių, o mūsiškių – 300 tūkstančių. Bet vėlgi, kiek yra žmonių, kurie youtube.com nesilanko?“, – svarstė atlikėjas.

Muzikologė L. Ligeikaitė neabejojo, kad aukštą vietą finale turėtų užimti Belgijos ir Vokietijos atstovai.

„Aš tikrai neabejoju, kad belgas turėtų kilti labai aukštai. Jis tikrai visus labai užbūrė, nors scenoje stovėjo vienas, bet jis buvo labai charizmatiškas, labai gerai padainavo.
Šį kartą man labai patiko turkų ansamblis – turėtų gana aukštą vietą užimti. Jeigu „Euroviziją“ žiūri visos Europos paaugliai, tai gal net kokioje antroje ar trečioje vietoje turėtų būti vokietė, kuri yra susikūrusi labai mielą paauglės įvaizdį. Ir pati daina puiki.
Labai patiko ir armėnų daina, bet jų labai maža šalis, abejoju ar už juos balsuos didelė dalis Europos“, – kalbėjo muzikologė.


Šiame straipsnyje: Eurovizijainculto

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Paskelbta 2018 metų Vilniaus knygų mugės tema
  Paskelbta 2018 metų Vilniaus knygų mugės tema

  Kitais metais devynioliktą kartą rengiamos Vilniaus knygų mugės tema bus „Skaitau Lietuvą, skaitau pasaulį“, sekmadienį pranešė „Litexpo“. ...

  1
 • Per Užgavėnes šiauliečiai sudegino net 17 Morių
  Per Užgavėnes šiauliečiai sudegino net 17 Morių

  Vasario 25 d. Žaliūkių malūnininko sodyboje Šiauliuose rinkosi arkliai, ožiai, žydai, čigonai, raganos, velniai ir visi kiti persirengeliai, norintys kuo greičiau išvyti žiemą ir prisišaukti pavasarį. Užgavėnių švent...

  1
 • Rumšiškėse triukšmingai išvaryta žiema
  Rumšiškėse triukšmingai išvaryta žiema

  Nors dauguma mūsų blynus keps ir žiemą varys tik antradienį, Rumšiškės jau šiandien skendo automobilių eilėse, persirengėlių triukšme ir Užgavėnių skanėstų kvapuose. ...

  2
 • Kaune skambėjo Palestinos vardas
  Kaune skambėjo Palestinos vardas

  Vilniuje prasidėjus knygų mugei, ne visas kultūrinis gyvenimas persikėlė į sostinę. Pirmosios knygos apie Palestiną lietuvių kalba pristatymas įvyko ketvirtadienį Kaune, dieną, prieš ją pristatant Vilniuje. ...

  4
 • Tris vaikus auginantis kunigas: nebijokime rodyti meilės
  Tris vaikus auginantis kunigas: nebijokime rodyti meilės

  Lietuvą jis stebi ir myli iš tolo, bet kartkartėmis grįžta į tėvynę. "Lietuvoje daug žmonių, kurie ir liko žmonėmis. Nepaisant ekonominių sunkumų jie sunkiai dirba ir prisiima atsakomybę", – teigia JAV gyvenantis liuteron...

 • Knygų savaitgalis: elektroninės ir audioknygos padeda sumažinti stresą
  Knygų savaitgalis: elektroninės ir audioknygos padeda sumažinti stresą

  Ar sutinkate, kad dažnas ir beprasmiškas žiūrėjimas į telefono ekraną, pavyzdžiui, naršant socialiniuose tinkluose, kelia susierzinimą ir gali tapti depresijos priežastimi? Tuo tarpu pastebėta, kad telefoną naudojantys elektroninių kn...

 • A. Čekuolis: literatūros ateitis priklauso dokumentiniam rašymui
  A. Čekuolis: literatūros ateitis priklauso dokumentiniam rašymui

  Beveik tris dešimtmečius televizijos eteryje dirbęs publicistas, žurnalistas, rašytojas, keliautojas ir laidų vedėjas Algimantas Čekuolis Vilniaus knygų mugėje pristato savo naujausią knygą, pavadintą „Salos ir jų žmonės&ldquo...

 • Po anšlaginių baleto trupės gastrolių Pekine – nauji kvietimai
  Po anšlaginių baleto trupės gastrolių Pekine – nauji kvietimai

  Baigėsi šią savaitę Kinijos Nacionaliniame scenos menų centre (National Centre for the Performing Arts, toliau - NCPA) vykusios Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro spektaklio „Gulbių ežeras“ gastrolės. ...

 • Gyvenimu išmokė džiaugtis mama
  Gyvenimu išmokė džiaugtis mama

  Mylimą aktorę Virginiją Kochanskytę Klaipėdos gatvėse sutinkantys klaipėdiečiai dažniausiai tapatina su jos įkūnijamomis herojėmis. Daugelis nė neįtaria, kiek ir kokių darbų imasi ši moteris, kaip yra nusipelniusi Klaipėdai, ne visi ži...

  3
 • Į knygų mugę – ne vien pirkinių, bet ir minčių
  Į knygų mugę – ne vien pirkinių, bet ir minčių

  Vakar prasidėjusi XVIII Vilniaus knygų mugė lankytojus kviečia atrasti lietuviškus ženklus pasaulyje. Nors įprasta manyti, kad į mugę pirmiausiai vykstama įsigyti knygų ar jų autorių autografų, gyvai pamatyti iš užsienio atvykusių ...

Daugiau straipsnių