Muzikinis pogrindis – atgaiva pavargusiems nuo „popso“?

Tamsūs barai miesto užkampiuose, muštynės, girti neformalios išvaizdos jaunuoliai, daug alkoholio ir trankios muzikos – tokį įspūdį apie pogrindinės (angl. „underground“) muzikos koncertus susidaro dažnas vyresnio amžiaus žmogus. Kita vertus, tokiuose renginiuose besilankantis jaunimas minėtuosius skeptikus išvadintų senamadiškais, apie pogrindinę kultūrą nieko nenusimanančiais konservatyvuoliais. Tad kuo tokio pobūdžio renginiai yra patrauklūs jaunimui?

Dalis jaunuolių į šį klausimą atsakytų paprastai: subanalėjusi komercinė popkultūra, ypač muzikos srityje. Televizijoje nuolatos šmėžuojantys tie patys popmuzikos atlikėjai, muzikiniai projektai, šokių projektai, talentų šou pasirodymai – liūdnas vaizdelis alternatyvios muzikos ištroškusiam jaunimui.

„Galbūt tai tenkina mano tėvus ar senelius, tačiau manęs – tikrai ne. Vietoj kiurksojimo prie televizoriaus aš penktadienio vakarą ar savaitgalį mieliau nueinu į vieną Vilniaus centre įsikūrusių barų, kuriuose vyksta gyvi grupių pasirodymai. O tuos, kurie rėkauja, kad Lietuvoje – vien pigus „popsas“, reikėtų nuvesti į vieną tokių koncertų“, - savo nuomonę dėstė studentas Linas.

Geriau pažinus pogrindinę muzikos kultūrą Lietuvoje, išlenda kita muzikos kultūros ledkalnio pusė. Pogrindžio scenoje yra tikrai nemažai perspektyvių ir talentingų jaunų muzikos kolektyvų. Lino manymu, muzikos talentų medžioklė turėtų vykti ne televizijoje, o lankantis tokiuose koncertuose: „Nemažai muzikantų savo instrumento ar balso valdymo sugebėjimais nenusileidžia net profesionalams, todėl labai gaila, kad jie lieka neišgirsti“.

Beje, mūsų šalies pogrindinė scena džiugina ir savo atliekamos muzikos stilių gausa.  Roko muzikos gerbėjus džiugina tokios grupės kaip „Part Time Porn“, „Summer Five“, „Stiffer“, kai lengvesnei muzikai prijaučiantys klausytojai mielai renkasi „indie“ roko atlikėjų „Without Letters“, „The Deflux“, „Kazam!“ pasirodymus. Tiesa, tai yra labai nedidelė dalis, todėl savo mėgstamą grupę atranda net ir išrankiausi melomanai.

Nors muzikantai nesiskundžia sąlyginai didelėmis gerbėjų gretomis, daugelio kūryba taip ir nepasiekia masinės auditorijos ausų.  Kodėl?

Kai kurios grupės groja vien tik iš idėjos, todėl neturi tikslo iškilti aukščiau. „Muzika nėra mūsų pagrindinis užsiėmimas. Ateities su grupės veikla nesiejame, todėl mums tai yra laisvalaikis,o ne rimtas profesinis siekis. Be abejo, labai smagu, kad į kiekvieną koncertą susirenka vis daugiau žmonių, tačiau tai telieka pramoga mums patiems“, - teigė jau antrus metus iš eilės su grupe baruose koncertuojantis Mantas.

Muzikantai pripažįsta, jog išgyventi vien iš muzikos yra praktiškai neįmanoma. Vien tam, kad būtų galima pradėti muzikinę veiklą yra būtini nemaži pinigai.

„Paprastai iš pogrindžio koncertų niekas daug neuždirba, nes visi pinigai skiriami išlaidoms kompensuoti“, - savo patirtimi dalijosi pašnekovas.

Jo manymu, sunkios finansinės sąlygos yra viena pagrindinių priežasčių, dėl ko perspektyvios muzikos grupės po kelių metų veiklos taip ir „užgęsta“ nespėjusios sužibėti muzikinėse aukštumose.

Atlikėjas negaili karčių žodžių ir kai kuriems renginių organizatoriams, mat šie neretai laikosi nuostatos, kad muzikantas turi dirbti iš idėjos, todėl už pasirodymus festivaliuose sumoka tik už kelionės išlaidas arba siūlo atsiskaityti keliais alaus bokalais. „Tai yra nesąžininga. Mes juk turime skirti laiką repeticijoms ir atidėti asmeninius reikalus tam, kad galėtume deramai pasiruošti koncertui. Gaila, bet daug kas to neįvertina, jau nekalbant apie tai, kai kurių renginių prastas organizavimas tampa galvos skausmu patiems atlikėjams“, - apmaudo neslėpė Mantas.


Šiame straipsnyje: Muzikinis pogrindismuzikapop

NAUJAUSI KOMENTARAI

Juodas

Juodas portretas
apie repą parašyk

to Juodas

to Juodas portretas
Tai gal pats parašyk?
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių