M.Mikutavičius: man nepatinka beatodairiškas rėkimas ant valdžios

Įvairioms progoms dar tebeskambant „Trims milijonams“, Marijus Mikutavičius vėl griebėsi patriotinės temos ir į viešąją erdvę paleido naują dainą „Ar mylit ją Jūs“. 

Pirmą kartą kūrinys nuskambėjo Kovo vienuoliktosios šventiniame koncerte Vilniuje ir pasirodė toks suprantamas, kad publika jau pirmąjį priedainį dainavo kartu. Tačiau prireikė dar mėnesio, kad atlikėjas ryžtųsi dainą pasiūlyti radijo stotims. 

„Tiesą sakant aš neplanavau ilgo dainos gyvavimo, - sakė Marijonas, - aš tenorėjau įrašyti dainą, kuri nuskambėtų tame koncerte, nes kur gi dar dainuoti dainas apie Lietuvą, jei ne prie Arkikatedros per valstybines šventes.  Ji ten turėjo prasidėti ir ten numirti iki to laiko, kol įdėčiau į kurį nors albumą. Galbūt įdėčiau...“

Tačiau atlikėjas pakeitė planus, kai draugai ir keli užkietėję nacionalistai pradėjo domėtis tolimesniu dainos likimu. Tada dar kartą apsilankęs įrašų studijoje jis uždainavo papildomas vokalo partijas, patobulino muzikinę aranžuotę ir atidavė produktą į vadybininkų rankas, kad šie žengtų per pasaulį ir skleistų gerąją naujieną. 

„Aš pajutau šiokį tokį susidomėjimą daina.  Jos įrašas mp3 formate pradėjo keliauti tarp man net nepažįstamų žmonių, ji atsirado „Youtube“, tad pagalvojau, kad reikia ją pribaigti ir paleisti upelį tekėti platesne vaga“, - pasakojo Marijonas.

Kaip jam būdinga, atlikėjas nelinkęs romantizuoti kūrybos aplinkybių ir sako, jog paprastas dainos priedainis gimė vienoje Klaipėdos pirtyje, kur jis, nebūdamas stiprus pirtininkas, spoksojo į dangų ir gausiai rūkė,  kol aplinkiniai taškėsi po baseinus.

Marijonas kalba: „Mane priedainis paprasčiausiai apsėdo. Aš iš karto įsivaizdavau, kad šioje dainoje nereikia nieko gudrauti. Ant aiškaus ritminio pagrindo tereikia parašyti žodžius, kuriuos diktuoja priedainis. Manau, tokia ji ir gavosi. Paprasta, tačiau su aiškiu emociniu ir informaciniu krūviu“.

Tad kam skirtas tas tekstas dainos priedainyje „Ir aš tikrai myliu Lietuvą...tik ar mylit ją jūs?“.  Kaimiečiams, miestiečiams, turistams ar prezidentei su premjeru?  Pagrindinis, dažniausiai pasikartojantis dainos leitmotyvas gali pasirodyti gana apgaulingas, kai įsiklausai į kitus kūrinio žodžius.

Tegul nesuklysta lengvatikiai, patikėję, jog tai dar vienas gaivališką tautiškumą skatinantis kūrinys. Marijonas sutinka, kad „Trijų milijonų“ patosas ir šios dainos emocija labai skiriasi.

„Kaip ir visi aš esu šio sunkmečio dalyvis, - sakė Marijonas. - Tad natūraliai man svarbūs bendri mūsų rūpesčiai.  Aš nesu patenkintas daugeliu blogybių mūsų valstybėje, tačiau tikrai nepriklausau tiems, kurie linkę ją koneveikti ir maišyti su purvais. Manau, daug tokių Lietuvoje ir mūsų pozicija yra maždaug tokia: aš užsiknisęs, aš pavargęs, man baisu dėl visų triukų, kuriais kasdieną mus stebina,  bet aš myliu tą mūsų Lietuvą. Vienintelis dalykas, kurio noriu paklausti – ar mylit ją Jūs.

Sakydamas „Jūs“ aš turiu omeny visą sistemą, valstybės administravimo aparatą, kuris nuolat mus moko lojalumo, atsakomybės, baudžia ir aiškina, kas yra pilietiškumas bei patriotizmas, tačiau kažkodėl pats niekaip nesusitvarko viduje ir daro tokius dalykus, prieš kuriuos  vargšas paprastas žmogelis su savo niekingais nusižengimais atrodo tarsi angeliukas. Dievaži, tai užknisa“.

Marijonas nesutinka, kad šių dienų kontekste galima buvo parašyti ir piktesnę dainą. „Man nepatinka beatodairiškas rėkimas ant valdžios.  Tai buka, tai amžina ir mes taip nieko nelaimime. Kur kas lengviau, man rodos, yra klausti ir reikalauti atsakymų“, - sakė jis. Tad ar mylit ją Jūs?. Štai kur klausimas. Marijonas siūlo paklausyti dainą ir kiekvienam rasti savą atsakymą į šį klausimą.


Šiame straipsnyje: Marijonas Mikutavičius

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių