Mėgstamiausios spalvos - žmogaus charakterio veidrodis

 

Sakoma, „pasakyk, kas tavo draugas ir aš pasakysiu, kas tu esi“. Šį posakį galima pritaikyti ir spalvoms. Pasirodo, jų pasirinkimas atspindi žmogaus charakterį.

Dažniausiai žmonėms labiausiai patinka kažkuri viena spalva, rečiau - dvi, o gal net trys (priklausomai nuo to, kur tos spalvos panaudojamos: drabužiuose, interjere, automobilyje ir t.t.).

Malonų ar nemalonų jausmą sukelianti kažkuri spalva gali ilgainiui keistis. Tačiau vis dėlto ta spalva, kuri labiau patinka, gali daug ką pasakyti apie žmogaus charakterį ir emocijas.

Taip vadinamos šaltos spalvos (mėlyna, žalia ir jų atspalviai) liudija, kad žmogus ramus, švelnus net apatiškas ar liūdnas. Tuo tarpu šiltos spalvos simbolizuoja jėgą, valdingumą, aktyvumą, džiaugsmą.

Pateikiame spalvų aprašymus:

Balta – tai visų spalvų sintezė, todėl ji laikoma „idealia“ spalva arba „svajonės spalva“. Ši spalva - daugiareikšmė, kadangi ji vienu ir tuo pačiu metu perduoda ir šviesos spindesį, ir ledo šaltumą. Šiai spalvai turėtų būti neabejingas bet kokio charakterio žmogus.

Juoda – tai baltos spalvos priešingybė. Tačiau ši spalva simbolizuoja nepasitikėjimą savimi ir miglotą požiūrį į gyvenimą. Todėl tie, kurie mėgsta rengtis juodais drabužiais (suprantama, išskyrus artimų žmonių netekties  atvejus), neretai jiems gyvenimas būna nudažytas tamsia spalva. Žmogus nepasitiki savimi, nelaimingas, linkęs į depresiją, kadangi įsitikinęs, kad jo gyvenimo idealai nepasiekiami.

Tačiau jei žmogus juodos spalvos kostiumą ar suknelę pakeičia į kitą spalvas, labiau ryškius, tai - ženklas, kad pesimistinėms nuotaikoms atėjo galas.

Pilka – mėgstama spalva nepasitikinčių ir linkusių smerkti kitus žmones. Taip pat jie ilgai galvoja prieš priimdami kokį nors sprendimą. Be to, tai ir neutrali spalva, mėgstantys tie, kurie bijo garsiai reikšti savo nuomonę. Tačiau tiems, kuriems ši spalva nepatinka, tai – ženklas, kad žmogaus impulsyvus ir lengvabūdiškas charakteris.

Raudona – aistros spalva. Jei tai jūsų mėgstama spalva, vadinasi, esate drąsus, valingas, net valdingas, greitai įsiplieskiantis, bet  draugiškas žmogus. Be to, linkęs į altruizmą. O tie žmonės, kuriuos ši spalva erzina – turi nepilnavertiškumo kompleksų, visą laiką kažko bijo, ypač didelė konfliktų baimė. Užtat jie - seksualūs ir palaiko stabilius santykius.

Apelsino – tai tų žmonių mėgstama spalva, kurie pasižymi intuicija ir aistringi svajotojai. Be to, ši spalva reiškia taip pat ir apsimetinėjimą bei veidmainiavimą.

Ruda – tai žemės spalva ir visi jos atspalviai rodo, kad žmogus tvirtai ir užtikrintai stovi ant kojų. Žmonės jaučiantys silpnybę šiai spalvai, vertina tradicijas ir šeimą. Kam ne prie širdies ši spalva, tai liudija, kad žmogus - savimyla ir egoistas, uždaras ir nieko neįsiliedžia į vidų.

Žalia spalva simbolizuoja ramybę, inteligentiškumą,kad žmogus  laisvai ir nesivaržomai bendrauja su kitais. Tie, kurie neabejingi šiai spalvai, vadinasi tai – komunikabilios, smalsios, drąsios, lengvai prisitaikančios prie kitų asmenybės. Jos tiesiog kaip magnetas traukia kitus žmones. O nemėgsančius šios spalvos išduoda, kad tai – susikaupę, pesimistiškai nusiteikę žmonės, su kuriais sunku užmegzti pažintį.

Salotinę spalvą garbina mizantropai ir cinikai. Taip pat ji patinka valdingiems žmonėms, mėgstantiems primesti savo valią kitiems, tačiau patys vengia rizikuoti, kad nepatektų į keblią situaciją.

Rožinė – tai gyvenimo spalva, visa – kas gyva. Be to, ji simbolizuoja, kad būtina mylėti ir būti geresniais. Tie, kuriems patinka ši spalva, linkę sielvartauti dėl visai nereikšmingų dalykų. Tuo tarpu tarp pragmatiškų žmonių ši spalva kelia susierzinimą.

Violetinė spalva liudija, kad tai labai emocionali, jautri asmenybė, nuolat ieškanti idealų ir kovojanti už teisybę. Ji – pakankamai dvasinga, bet dažnai trūksta delikatumo. Kam ši spalva ne prie širdies – tai kaltės jausmo ar negrąžintos skolos požymis. Nors gyventi tik šia diena.

Mėlyna – kadangi tai dangaus spalva, tai ji paprastai siejama su žmogaus dvasingumo aukštinimu, jo dorybėmis. Jei ši spalva patinka, tai ženklas, kad žmogus – kuklus ir melancholiškas. Tokiam žmogui reikėtų dažniau pailsėti, kadangi jis greitai pavargsta. Taip pat jam būtinas didesnis pasitikėjimas savimi, aplinkinių palaikymas. O tie, kurie vengia tos spalvos, tai - žmonės, norintys padaryti įspūdį, kad jie viską gali. Tačiau iš tikrųjų, tai - nepasitikėjimo savo jėgomis ir uždarumo ženklas. Abejingus šiai spalvai išduoda lengvabūdišką charakterį, ypač jausmų sferoje.

Žalia – gamtos spalva. Tai – vienovės, paties gyvenimo ir paavsario spalva. Tie, kurie mėgsta šią spalvą, bijo svetimos įtakos, ieško įsitvirtinimo būdų, kadangi jiems tai - gyvybiškai svarbu. O tie, kurie nemėgsta, bijo gyvenimiškų problemų, likimo vingių, apskritai – bet kokių sunkumų.

 


Šiame straipsnyje: spalvoscharakteris

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Režisierius G. Lukšas: kurdamas filmus niekada niekam nepataikavau
  Režisierius G. Lukšas: kurdamas filmus niekada niekam nepataikavau

  Gytis Lukšas – vienas iš šiųmetinių Nacionalinių kultūros ir meno premijos laureatų. Jis įvertintas už kūrybišką nacionalinės literatūros adaptaciją kino kalba. ...

  1
 • Valstybės šimtmečio filmus parems 1,5 mln. eurų
  Valstybės šimtmečio filmus parems 1,5 mln. eurų

  Valstybės šimtmečiui skirtų filmų gamybos darbams paremti Lietuvos kino centras planuoja skirti 1,5 mln. eurų, antradienį per spaudos konferenciją pranešė centro atstovai. ...

 • Kalėdinė „Spragtuko“ pasaka – 50-ąjį kartą
  Kalėdinė „Spragtuko“ pasaka – 50-ąjį kartą

  1892 m. gruodžio 6 d. Sankt Peterburgo imperatoriškajame Marijos teatre įvyko kompozitoriaus P. Čaikovskio ir choreografo L. Ivanovo, kuris ėmėsi šio baleto choreografijos vietoj M. Petipa, sukurto „Spragtuko“ premjera. ...

 • Ar lietuviškas kinas rūpi tik žiūrovams?
  Ar lietuviškas kinas rūpi tik žiūrovams?

  Jei Lietuvoje per metus būtų sukuriama pora dešimčių filmų, iš jų bent keli būtų labai neblogi. Taip interviu LRT.lt sako Lietuvos kino prodiuseris Kęstutis Drazdauskas. Jo teigimu, labiau nei kino produkcijos Lietuvai trūksta ai&scaron...

 • Rekordinės „Knygų Kalėdos“ padovanojo 50 tūkst. naujų knygų
  Rekordinės „Knygų Kalėdos“ padovanojo 50 tūkst. naujų knygų

  Per prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotą akciją „Knygų Kalėdos“ šalies bibliotekoms, globos namams ir vaikų dienos centrams šiais metais padovanota daugiau nei 50 tūkst. naujų knygų. ...

  1
 • Į Raudondvarį atkeliavo skulptūra kaip tapyba
  Į Raudondvarį atkeliavo skulptūra kaip tapyba

  Į Raudondvario pilį atkeliavo drobes primenančios trimatės skulptūros plokštumoje. Ekspozicijų erdves užliejo šviesos atspindžiai nuo nugludintų metalo paviršių – geometrines formas įgavusių garsaus šiuolaikinio it...

 • Šokėjas – ne tik judesio meistras
  Šokėjas – ne tik judesio meistras

  Šokis – meno forma, reikalaujanti daug laiko ir pastangų, tačiau šiandienių vaikų tai neatbaido, sako Lina Navardauskienė. Buvusi šokio teatro "Aura" šokėja jau daugiau nei penkiolika metų vadovauja Kauno chor...

  4
 • Mirė teatro režisierė A. Ragauskaitė
  Mirė teatro režisierė A. Ragauskaitė

  Sekmadienį mirė žymi teatro režisierė, Valstybinį jaunimo teatrą įkūrusi Aurelija Ragauskaitė, pranešė Lietuvos teatro sąjunga. ...

 • Europos paveldo dienų dėmesio centre – piliakalniai
  Europos paveldo dienų dėmesio centre – piliakalniai

  Vos prasidėjus 2017-iesiems, pradedama ruoštis bene didžiausiam kasmetiniam kultūros paveldo renginiui šalyje – Europos paveldo dienoms. ...

  1
 • Poetas A. A. Jonynas: verslas neturi fantazijos
  Poetas A. A. Jonynas: verslas neturi fantazijos

  Gyvenimas pasikeitė ir, norint kažką nuveikti, nebegalima atsipalaiduoti taip, kaip anksčiau – menininkai nebevartoja tiek alkoholio ir leidžia mažiau laiko kavinėse. Taip LRT RADIJUI sako poetas Antanas A. Jonynas. Anot jo, verslas neturi fantazi...

  1
Daugiau straipsnių