„Liūdni slibinai“ džiūgauja - albumas tikrai bus

"Rugsėjo pabaigoje savo rankose laikysime albumą", - džiugia žinia pasidalijo muzikinė aktorių grupė "Liūdni slibinai".

Surinko pusę reikalingos sumos

Surengę du labdaringus koncertus "Litas prie lito" Vilniuje ir Kaune, muzikantai iškiliai pranešė, kad rugsėjo mėnesį savo albumu jie nudžiugins gerbėjus.

"Lietuva savo finansine parama labai palaikė", - tvirtino "Liūdnų slibinų" siela Dominykas Vaitiekūnas. "Tai būna labai retai", - pridūrė grupės "smegenys" Vaidas Kublinskas. Atlikėjai neslėpė, kad dosnesni koncertuose buvo vilniečiai, mat sostinėje vykusiame koncerte tilpo daugiau žmonių. Vis dėlto pinigų rinkimas nebuvo jų vienintelis tikslas. Svarbiausia, anot atlikėjų, gausi publika koncertuose. "Lietuvis lietuviui dosnumu nenusileidžia", - tikino V.Kublinskas.

Muzikantai pripažįsta, kad pavyko surinkti tik pusę reikiamos sumos, tačiau tai nesukels keblumų išleisti albumą - kitą pusę jie gausiantys iš planuojamų koncertų bei savų lėšų. "Mamos ir močiutės kišenėje taip pat turėtume kažką rasti", - šmaikštavo atlikėjai.

Albumą leidžia ne dėl pinigų

"Mes iš leidėjų nesulaukėme jokio susidomėjimo. Lietuviai - keisti padarai", - stebėjosi D.Vaitiekūnas. Atlikėjai kaip susitarę tvirtino, kad "Albumą, raginantį tautą" leidžia ne iš noro uždirbti skatiką.

"Šis albumas yra tarsi dar vienas grūdas lietuvio kultūros lauke", - aiškino D.Vaitiekūnas. Anot vaikino, albumas yra skiriamas svarbiausiesiems - grupės gerbėjams.

"Liūdni slibinai" neslepia turintys ir didesnių užmojų kelti albumo tiražą, jeigu tik atsiras pirkėjų.

Portalui diena.lt pasiteiravus, ar nebūtų geriau savo dainas paskelbti internete ir taip už simbolinį mokestį jas pardavinėti, atlikėjai nedaugžodžiavo ir teigė planuose turintys visokių verslo ketinimų, kurių dar nenorintys atskleisti.

Kompaktinių diskų leidyba Lietuvoje merdi

Muzikologo Dariaus Užkuraičio labdaringi grupių koncertai, skirti surinkti lėšoms albumui, nestebina. Tiesa, tokių atvejų Lietuvos muzikos padangėje jis neprisimenantis.

"Sunku atsakyti, ar ši grupė ilgesnį laiką bus populiari. Gal ir taip, nes ji yra išskirtinė ir skirta tam tikrai publikai. Tačiau drįsčiau abejoti, ar "Liūdnų slibinų" dainos bus topuose", - svarstė D.Užkuraitis.

 

Muzikologas prisiminė kalbėjęs su šios grupės atlikėjais, kurie teigė nesiekiantys būti labai populiarūs. "Jie juk nepriklauso kokiai nors firmai, tad albumui išleisti teks prisidėti savų lėšų", - pridūrė D.Užkuraitis.

Labdaringus koncertus, skirtus surinkti lėšoms, muzikos prodiuseris Gintaras Bendžius vadina rinkodaros žaidimais. Pasak prodiuserio, grupių siekimas atkreipti į save dėmesį yra labai populiarūs vakaruose.

"Visų pirma, jeigu leidi albumą, reikia tikėtis, kad jis atsipirks. O jeigu stinga pinigų net jo leidybai, tuomet kam reikalingos tokios dainos?", - teiravosi G.Bendžius.

Anot muzikos prodiuserio, šį kartą pradėta ne nuo to galo. Visų pirma, pasak G.Bendžiaus, grupei reikėtų save pasiūlyti įvairioms firmoms, kurios galėtų paremti albumo leidybą, taip pat surengti apklausas ar patekti į dainų topus.

"Apskritai, kompaktinių diskų leidyba Lietuvoje yra mirusi, o pagrindinės pajamos yra iš koncertinės veiklos. Kompakto išleidimas yra tarsi simbolinis aktas, kad grupė turi savo programą", - aiškino G.Bendžius. Muzikos prodiuseris teigė nesuprantantis, kam dabar gali reikėti leisti albumą, jeigu kitą dieną jau daugelis jį atsisiunčia internetu.

Apie grupę:

Muzikinė aktorių grupė "Liūdni slibinai" save pristato kaip muzikinėje erdvėje nepripažintą mitologinį darinį arba tiesiog jaunų aktorių grupelę, pasižyminčią lyties, ūgio bei muzikinių (ir ne tik) nuotaikų įvairove. Šių atlikėjų tikslas - savo liūdnomis dainomis ir plikomis širdimis raginti lietuvį atsisakyti lengvabūdiškumo ir gyvenimo džiaugsmo. Grupę sudaro Vaidas Kublinskas (gitara ir balsas), Aistė Lasytė (klavišai ir balsas) bei Dominykas Vaitiekūnas (balsas ir barškalas).


Šiame straipsnyje: liūdni slibinai

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių