Liudas Mikalauskas su „Vilniaus arsenalu“ koncertuos Klaipėdoje

Antradienį uostamiestyje koncertą „Rudens divertismentas“ surengs kamerinis ansamblis „Vilniaus arsenalas“ ir solistas Liudas Mikalauskas (bosas).

Šalies muzikiniame gyvenime itin aktyviai besireiškiantis dainininkas stebina įvairialypiu talentu ir plačia stilistine atliekamos muzikos amplitude. Vasarą mūsų koncertų salėje dainavęs Vytauto Kernagio dainas, dabar, vėlyvą rudenį, jis publiką pamalonins barokinių ir romantinių operų arijomis, lietuvių kompozitorių muzika. Koncerte bus atlikti J.S.Bacho, G.F. Händelio, W.A.Mozarto, G.Rossini’o opusai bei nauji Z.Bružaitės ir G.Kuprevičiaus kūriniai. Jie tarsi laiko tiltas sujungs praeitį su dabartimi, o aksominis Liudo boso skambesys puikiai derės su fleitos, alto ir klavesino garsais.

L.Mikalauskas dirba Kauno valstybiniame muzikiniame teatre, ruošia vaidmenis Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto, Panevėžio bei Klaipėdos muzikiniuose teatruose, dažnai atlieka boso partijas stambios formos veikaluose. Jis koncertuoja su Lietuvos nacionaliniu, valstybiniu bei Kauno simfoniniais orkestrais, Šv. Kristoforo kameriniu orkestru, gastroliuoja Lenkijoje su Varšuvos nacionalinės operos, Poznanės operos teatro, Katovicų filharmonijos simfoniniais orkestrais. Solisto dainavimo klausėsi užsienio šalių publika Estijoje, Ukrainoje, Rusijoje, Vokietijoje, Didžiojoje Britanijoje.

2008-aisiais L.Mikalauskas dalyvavo LTV muzikiniame projekte „Triumfo arka“ ir pelnė „Auksinio balso“ titulą. 2009-aisiais jis dalyvavo TV3 šokių projekte „Šok su manimi“, kuriame užėmė antrąją vietą.

Ansamblio „Vilniaus arsenalas“ pavadinimas siejamas su Taikomosios dailės muziejumi Vilniuje, kuriame ansamblio koncertai jau tapo tradicija. Kolektyvas atlieka kamerinę muziką nuo ankstyvojo baroko iki šiuolaikinių kompozicijų. Ypač reikšmingą trio repertuaro dalį sudaro lietuvių autorių kūriniai. „Vilniaus arsenalas“ inicijavo ir atliko daugiau kaip 40 lietuvių autorių premjerų, net 25 kūrinius įrašė ir išleido kompaktinių plokštelių cikle „Erdvės ir laiko atspindžiai“.

Nuo 1986 m. gyvuojantis ansamblis jau surengė per 1000 koncertų įvairiuose Lietuvos miestuose, Olandijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Latvijoje, Estijoje.

Laima Šulskutė (fleita) yra viena ansamblio „Vilniaus arsenalas“ įkūrėjų.  Ji dėsto Vilniaus J.Tallat-Kelpšos konservatorijoje, nemažai koncertuoja. Rolandas Romoslauskas (altas), beje, buvęs klaipėdietis, taip pat yra vienas ansamblio įkūrėjų. Jis groja Lietuvos valstybiniame simfoniniame orkestre, yra šio kolektyvo altų grupės koncertmeisteris. Pianistas Sergejus Okruško aktyvią koncertinę veiklą derina su pedagoginiu darbu Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.

„Vilniaus arsenalas“ daug bendradarbiauja ir rengia programas su dainininkais. Paklaustas apie „Rudens divertismentą“, kuris bus atliktas kartu su L.Mikalausku, ansamblio vadovas R.Romoslauskas teigė, jog labai vertina šį jauną ir talentingą solistą. Iš tiesų, savo išskirtiniu balso tembru ir artistiškumu Liudas pelno ne tik scenos kolegų pagarbą, bet ir didžiulę publikos meilę.

Pasiklausyti įtaigaus ir nuoširdaus „Rudens divertismento“ bus galima lapkričio 20 d. 18 val. Klaipėdos koncertų salėje. Bilietai – po 30 Lt.

Klaipėdos koncertų salės renginių informacinis rėmėjas – dienraštis „Klaipėda“.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių