Lietuvai „Eurovizijoje“ atstovaus „Inculto“

Ketvirtadienio vakarą paaiškėjo, kad šiemet Lietuvai Osle vyksiančiame „Eurovizijos“ dainų konkurse atstovaus grupė "Inculto". Šįkart Lietuva buvo kaip niekada vieninga - ir komisija, ir žiūrovai balsavo būtent už šį kolektyvą.

"Inculto" daina „Eastern european funk“ sulaukė net 23 767 žiūrovų balsų ir daugiausiai iš visų finalininkų – net 12-os komisijos balų.

Vos patekusi į nacionalinės „Eurovizijos finalą, grupė „Inculto“ nesnaudė - ieškodama gerbėjų, rėmėjų, užtarėjų ir balsuotojų apvažiavo net penkis Lietuvos miestus (Panevėžį, Šiaulius, Klaipėdą, Kauną, Vilnių). Čia kolektyvas populiarino savo dainą grodamas įvairiose viešose vietose ir radijo stotyse. „Rinkiminė kampanija“, pasiteisino - maksimalus rezultatas - 24 balai iš tiek pat galimų - nacionalinės "Eurovizijos" finale grupę delegavo į populiarų dainų konkursą Osle. 

Žiūrovų favorite laikyta Aistė Pilvelytė, nacionalinėse atrankose dalyvaujanti jau aštuntąjį kartą, pelnė 20 balų. Antrąją vietą Aistei skyrė komisija, davusi dešimt balų iš dvylikos galimų, ir žiūrovai, atidavę 17447 balsus. "Ką darysi, ką darysi", - po "Eurovizijos" finalo lingavo dainininkė.

Beje, pergalę nacionalinėje atrankoje A.Pilvelytei žadėjo ir viena didžiausių Europos interneto lažybų bendrovių „Unibet“. Pasak jos, tikimybė, kad lietuviai atstovauti šaliai išrinks Aistę Pilvelytę su daina „Melancolia“, buvo lygi net 50 proc. Komisija jos dainai taip pat negailėjo liaupsių, tik R.Čivilytei pritrūko dainininkės kūno išraiškos.

Bronzinę trečiąją vietą, užėmė Evelina Sašenko, gurmanų muzikos publikai žinoma iš prancūziškų dainų. Komisijos vertinimu ji tikrai negalėjo skųstis. Pasak R.Čivilytės, lyriška E.Sašenko daina galėtų atstovauti Lietuvai ne tik „Eurovizijoje“, bet ir bet kuriame pasaulio konkurse.

Dėl kelialapio į Oslą iš viso kovojo 12 atlikėjų. Juos vertino telefonu balsuojantys žiūrovai ir komisija, kurioje - penki nariai: LATGA-A atstovas Mindaugas Urbaitis, muzikologas Darius Užkuraitis, LTV muzikos prodiuseris Jonas Vilimas, dainininkė Rosita Čivilytė ir dirigentas, kompozitorius, dainininkas Artūras Novikas.

Burtai lėmė, kad pirmoji pasirodė egzotiška grupė „Agama“. Radijo stotities „Opus3“ vadovas Darius Užkuraitis grupę gyrė už pasiektą tikslą. Anot jo, pergalė yra jau vien tai, kad Violetos Jurkonienės-Sati ir Tapanos (Tomas Žilinskas) pora buvo pastebėta. Beje, Lietuvos autorių teisių gynimo asociacijos agentūra (LATGA-A) "Agamai" įteikė 5 tūkst. litų kaip labiausiai patikusio kūrinio autoriui.

Ruslanas Kirilkinas, atlikęs dainininko Stano parašytą dainą, kuria prisipažįsta meilę pernykštės „Eurovizijos“ nugalėtojui Alexanderiui Rybakui, nesibodėjo pareikšti, kad jis ir yra „Eurovizijos“ nugalėtojas. Eteryje anūku džiaugėsi močiutė Zinaida, o kompozitorius Deividas Zvonkus dėstė, kad Ruslanas - vienas talentingiausių Lietuvos atlikėjų, spindintis visomis vaivorykštės spalvomis, kurį Europa tiesiog privalo verta pamatyti.

Dainininkas Merūnas Vitulskis įvertintas kaip „Eurovizijos“ vidutiniokas. Esą, iš tokio talento tikėtasi įspūdingesnės dainos. Tuo tarpu komisijos į finalą deleguoto Ramūno Difarto pasirodymas įvertintas kaip stabilus ir profesionalus, o Monika Linkytė sveikinta už šuolį į didžiąją muzikos lygą. Rokeriai „Eden“, paruošę kūrinį “Nirvana”, iš komisijos narių išgirdo pastabų apie “pjaunamas” balso stygas, tačiau sulaukė ir liaupsių. “Noriu pasveikinti jus. Esate atradimas Lietuvos muzikos pasaulyje“, - kalbėjo D. Užkuraitis.

Pernai „Eurovizijos“ malonumus ir kančias pajutęs Sasha Song šiemet draugėm pasitelkė atlikėją Norą ir buvo pagirtas už gerą energiją. O atrankos komisijos į finalą deleguoti Jūratė Miliauskaitė ir „Eden“ išgirta už profesionalius pasirodymus, kurie vis dėlto Lietuvai nežadėtų nieko gero Europoje.

Į Lietuvą sugrįžęs Edgaras Lubys-„Amberlife“ vadintas saldoku atlikėju, kuris, nepaisant visko, praturtina Lietuvos muzikos pasaulį.

Lietuvos autorių teisių gynimo asociacijos agentūra (LATGA-A) geriausiesiems įsteigė piniginius prizus. Pirmąją vietą užėmusiam dainos autoriui atiteko 15 tūkst., antrąją – 7 tūkst., trečiąją – 3 tūkst. litų.

Žiūrovų ir komisijos vertinimo lentelė

Vieta   AtlikėjasTaškų sumaŽiūrovai Komisija
1. InCulto    24 12 12
2. Aistė Pilvelytė 20 10 10
3. Evelina Sašenko 14   6   8
4. Agama 13  7  8
5.  Sasha Song ir Nora 12  8   4
6. Merūnas 12  7  5
7.  Ruslanas Kirilkinas  7  4   3
8. Ramūnas Difartas  6  0  6
9. Eden  4  2  2
10. Monika Linkytė  3  3  0
11. Amberlife  1  0  1
12. Jūratė Miliauskaitė  1  0  1
                                                                                                 
    NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių