Klaipėdos vizijos suskris į knygą

Uostamiesčio leidykla „Druka“ pradeda naują projektą „Vizijų Klaipėda“ ir ragina klaipėdiečius kartu rašyti knygą.

Visi kviečiami į ją sudėti savo gražiausius troškimus ir svajones apie Klaipėdos rytdieną, drauge sukurti utopinį ateities miestą.

Leidyklos vadovė Renata Būdvytienė tvirtino šią idėją puoselėjusi visus metus.

Žadina klaipėdietišką dvasią

Kas tai per projektas?

– Knyga „Vizijų Klaipėda“ turėtų būti šiandienos Klaipėdos miesto istorija per vizijų perspektyvą. Kartu ji galėtų tapti ir pilietinio sąmoningumo vadovėliu, klaipėdietiškos tapatybės, tikrųjų vertybių paieškos rezultatu.

Šio leidinio tikslas – pabandyti pažadinti apspangusią klaipėdietišką dvasią. Kitais žodžiais tariant, prabilti apie mūsų krašto perspektyvas XXI a. iš kultūros ir švietimo perspektyvų. O tai, kaip visi puikiai žinome, nėra taip paprasta.

Knygoje nebus publikuojamos ekspertų parengtos ataskaitos apie konkretų problemų ratą su tam tikromis nuorodomis, kaip jas būtų galima spręsti, kaip tai daroma politikoje ir versle. Šiuo atveju galime tik dėkoti menininko misijai – atlikti tai, už ką niekas nemoka, nesiliauti kovojus su vėjo malūnais net ir per didžiausią audrą.

Knyga „Vizijų Klaipėda“ bus sudaryta anketos principu – specialiai parengtas klausimynas. Joje žymūs Lietuvos kultūros, meno ir mokslo žmonės svarstys apie tai, kas laukia Klaipėdos miesto, skęstančio kasdienybės beprasmybėje XXI a. Ar įmanoma prognozuoti ką nors gero, kai profaniškumas skverbiasi į visas viešojo gyvenimo sferas, o merkantiliškas vartojimas tampa sąmonės ir savimonės varikliu?..

Kartu su knygos sudarytoju rašytoju Juozu Šikšneliu šiuo leidiniu sieksime sustiprinti suvokimą, kad būtina bet kokia kaina išsaugoti krašto šviesuomenę – ne rezignuojančią, nustumtą valkatauti, o puoselėjančią darnos ir sugyvenimo idėją.

Be pykčio ir neapykantos

Per kiek laiko, kaip tikitės savo idėją įgyvendinti?

– Kaip visada, ilgiausiai trunka idėjos brandinimas. Svajonė išleisti tokį leidinį gimė gal prieš metus, buvo organizuotas ne vienas susitikimas su miestui neabejingais žmonėmis, kuriamas klausimynas, kuris turėtų palengvinti vizijų kūrimą. Be abejo, nebūtinas pažodinis sekimas klausimais, galima pateikti ir savas vizijas. Svarbu, kad būtų be pykčio, neapykantos. Vizijas galima kurti ne tik publicistinio straipsnio pavidalu. Atsakymus galima pateikti eilėmis, kaip novelę ar vizualizacijos projektą, galima nupiešti, įdainuoti. Leidybos grupė „Druka“ pasiruošusi poligrafiškai perteikti ir pačias originaliausias vizijas. Šiandien, neabejodami idėjos įgyvendinimo poreikiu drąsiai tariame – startuojam. Vizijų lauksime iki liepos vidurio, o išleistos knygos aptarimui visuomenę planuojame pakviesti jau lapkritį.

Geresnio gyvenimo vadovėlis

Ar visą knygą prirašys į „Klaipėdos“ laikraštyje pateiktus jūsų klausimus atsakę klaipėdiečiai?

– Nuoširdžiai tikimės visuomenės aktyvumo, tačiau, be abejo, keletą vizijų užsakysime ir specialiai. Labai norėtųsi, kad mintimis apie Klaipėdos ateitį pasidalytų ir mūsų šalies Prezidentė, ir kultūros ministras, ir visos Lietuvos žymūs kultūros, meno, mokslo veikėjai, vienaip ar kitaip susiję su Klaipėda, ir verslininkai, ir politikai, ir valstybės tarnautojai, senjorai bei jaunimas. Viliamės, kad savo vizijomis pasidalys pačių įvairiausių socialinių sluoksnių bei profesijų atstovai.

Kaip manote, kas šią knygą skaitys, kam ji labiausiai galėtų būti įdomi?

– Mūsų gyvenime yra labai daug negatyvizmo. Tad esame įsitikinę, kad knyga „Vizijų Klaipėda“ pagaus vilties ir šviesos spindulį žmonėse. Ji kiekvienam turėtų tapti geresnio gyvenimo vadovėliu.

Tai bus pirmasis tokio pobūdžio leidinys šiame krašte su didele perspektyva ir įvairiausiais požiūriais apie spėjamą Klaipėdos ateitį bei leidžiantis kiekvienam norinčiam tapti jos autoriumi – dalyvauti šioje pilietiškumo akcijoje ir miesto ateities kūrime.

Labai džiaugiuosi, kad šio projekto verte patikėjo visa mūsų leidybinė komanda, Klaipėdos miesto savivaldybė, dienraštis „Klaipėda“.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių