Klaipėdos „Padėkos kaukės“ sulaukė būrio pretendentų

Kovo 27-ąją, Tarptautinę teatro dieną, Klaipėdos miestas dviem „Padėkos kaukėmis“ apdovanos sėkmingiausiai 2012 m. uostamiestyje kūrusius teatralus. Ekspertų komisija, įvertinusi geriausius profesionalaus scenos meno darbus, paskelbė pretendentus aštuoniose nominacijose.

Konkurencija – didžiulė

Geriausiu Klaipėdos „Metų spektakliu“ siekia tapti „Aikštelėje laisvų vietų nėra“ (choreografė Agnija Šeiko-Sarulienė, menininkų grupė „Žuvies akis“), „Mums viskas gerai“ (rež. Jonas Vaitkus, Klaipėdos dramos teatras) ir „Šalia“ (rež. Rintarė Radvilavičiūtė, Klaipėdos lėlių teatras).

„Metų aktorės“ nominacijoje varžosi Jūratė Jankauskaitė – už Senutės vaidmenį spektaklyje „Mums viskas gerai“ (rež. J.Vaitkus, Klaipėdos dramos teatras) bei Karolina Jurkštaitė ir Renata Kutaitė – už vaidmenis spektaklyje „Raudonkepuraitė“ (rež. G.Radvilavičiūtė, Klaipėdos lėlių teatras).

„Metų aktoriaus“ nominacijoje „Padėkos kaukei“ pristatyti Linas Lukošius – už Martino vaidmenį spektaklyje „Moteris be kūno“ (rež. Ramunė Kudzmanaitė, Klaipėdos dramos teatras), Kęstutis Nevulis – už Pinčiuko vaidmenį miuzikle „Velnio nuotaka“ (rež. Kęstutis S.Jakštas, Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras) bei Marius Pažereckas – už vaidmenis spektakliuose „Lūšies valanda“ (rež. Mara Kimelė, Klaipėdos dramos teatras) ir „Lietuviai“ (rež. Donatas Savickis, menininkų grupė „Kolektyvinis sodas“),

Nominacijoje „Metų atlikėjas / choreografas“ konkuruoja Inga Briazkolovaitė ir Ričardas Jankevičius – už šokio ir muzikos šou „PILNA'tis“ (Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras), Aušra Krasauskaitė – už solinius vaidmenis Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro spektakliuose bei choreografiją spektakliui „Mums viskas gerai“ (rež. J.Vaitkus, Klaipėdos dramos teatras) ir Petras Lisauskas – už vaidmenis šokio spektakliuose „Aikštelėje laisvų vietų nėra“ (choreografė A.Šeiko-Sarulienė, menininkų grupė „Žuvies akis“), „Ir viskas klojosi kuo puikiausiai“ (choreografai ir atlikėjai Inga Kuznecova ir P.Lisauskas, menininkų grupė „Žuvies akis“).

„Metų dailininko scenografo“ nominacijoje „Padėkos kaukei“ pristatyti G.Radvilavičiūtė – už spektaklio „Šalia“ lėles ir scenografiją (rež. G.Radvilavičiūtė, Klaipėdos lėlių teatras), Artūras Šimonis – už spektaklio „Mums viskas gerai“ scenografiją (rež. J.Vaitkus, Klaipėdos dramos teatras) ir Renata Valčik – už scenografiją spektakliams „Verpalų pasakos“ (rež. Rūta Bunikytė, Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras) ir „Paukštyno bendrabutis (rež. Valentinas Masalskis, Klaipėdos jaunimo teatras).

„Metų teatro kompozitoriumi“ pretenduoja tapti Nijolė Sinkevičiūtė – už muziką Klaipėdos jaunimo teatro spektakliams ir Aušra Vaštakaitė – už muziką spektakliui „Šalia“ (rež. G.Radvilavičiūtė, Klaipėdos lėlių teatras).

Naujoje nominacijoje „Jauno teatro metų proveržis“ konkuruoja trys spektakliai: „Fliuchšteino moterys“ (rež. Greta Kazlauskaitė, Apeirono teatras), „Lietuviai“ (rež. D.Savickis, menininkų grupė „Kolektyvinis sodas“) ir „Paukštyno bendrabutis“   (rež. V.Masalskis, Klaipėdos jaunimo teatras).

„Padėkos kaukei“ nominacijoje „Už nuopelnus teatro menui“ pristatyta Klaipėdos dramos teatro aktorė Nijolė Sabulytė.

Įvertino ekspertai

Pretendentus į 2012-ųjų „Padėkos kaukes“ iki kovo vidurio galėjo siūlyti Klaipėdos teatrai, taip pat kiti teatro meno uostamiestyje kūrėjai ir puoselėtojai, susibūrę į viešąsias įstaigas bei organizacijas.

Klaipėdos miesto savivaldybė ir Klaipėdoje kuriančių teatralų apdovanojimo „Padėkos kaukėmis“ ekspertų komisija šiemet sulaukė kaip niekad daug pasiūlymų.

Galutinį sprendimą dėl nominacijų, nominantų ir apdovanojimų vis dėlto priima septynių asmenų ekspertų komisija. Ją sudaryti Klaipėdos miesto savivaldybė šiemet patikėjo Lietuvos teatro sąjungos Teatrologų skyriaus Klaipėdos grupei ir įvertinti scenos meno darbus pasikvietė uostamiesčio teatro specialistus – teatrologus prof. dr. Petrą Bielskį, Ritą Bočiulytę, Salomėją Burneikatę, dr. Jūratę Grigaitienę (pirmininkė), Gitaną Gugevičiūtę, dailininką Anatolijų Klemencovą ir šokio kritikę doc. Violetą Milvydienę.

Tradiciškai „Padėkos kaukėmis“ bus įvertinti Klaipėdoje kuriančių teatralų praėjusių kalendorinių – 2012 metų pasiekimai bei reikšmingiausi darbai.

Šiemet – tik dvi

Ekspertų komisija išrinko nominantus, o galutinis jos verdiktas nuskambės per iškilmingą apdovanojimų ceremoniją, kurios metu ir bus paskelbti laureatai. Geriausi 2012-ųjų uostamiesčio teatrų darbai ir jų kūrėjai bus apdovanoti „Padėkos kaukėmis“ bei raštais, patvirtinančiais jų suteikimą.

Klaipėdos „Padėkos kaukių“ geriausiems 2012 metų teatro menininkams įteikimo ceremonija įvyks kovo 27-ąją – Tarptautinę teatro dieną 18 val. Klaipėdos koncertų salėje.

Klaipėdos miesto savivaldybės sprendimu „Padėkos kaukės“ šiemet bus ne tradiciškai trys, o tik dvi, nes pabrango jų sukūrimas ir pagaminimas.

Kaip paveikslas įrėminta „Padėkos kaukė“ – įspūdinga juvelyrikos meno miniatiūra, sukurta iš sidabro, papuošta auksu bei brangakmeniais ir kainuojanti jau 3 tūkst. litų – yra specialus apdovanojimas, kuriuo įvertinami Klaipėdoje kuriančių teatralų pasiekimai bei reikšmingiausi metų darbai, tapę teatrinio gyvenimo įvykiais.

Apdovanojimo idėjos autorius – režisierius Alvydas Vizgirda.

2005-aisiais šį apdovanojimą įsteigė Klaipėdos miesto savivaldybė ir Lietuvos teatro sąjungos Klaipėdos skyrius. Nuo pernai apdovanojimą skiria Klaipėdos miesto savivaldybės administracija.

Uostamiestyje kuriantiems teatro menininkams nuo 2006-ųjų jau įteikta 21 „Padėkos kaukė“.NAUJAUSI KOMENTARAI

kauukė

kauukė portretas
na muzikinis ir dramos teatras už kokias lėles yra tikrai svaresni

Abrakadabra

Abrakadabra portretas
Geras sąrašėlis, rimti kandidatai. O dėl svarumo, Kauuke, galim ir pasiginčyti. Muzikinis pernai vien šūdą malė, "Velnio nuotaką" pastatė ir tą supopsino taip, kad net koktu. Ten tiktai Nevulis įdomesnis, jis ir nominuotas - viskas teisingai. Dramteatris užsižaidė su Padegimu - intelektualus žmogus, išmano teatrą, ir pedagogas puikus, bet, Dievas mato, pats nežino, nejaučia, ką teatre daro, ir daroniekus stabiliai jau nemažai metų. Ir niekas nesustabdo, ir niekam pinigų negaila. "Mums viskas gerai" pastatė Vaitkus - ir vėl matom rezultatą, kad su tuo pačiu teatru, ta pačia trupe galima kalnus nuverst, jei to imasi geras režisierius. tas spektaklis yra nominuotas, pritariu, vertas dėmesio turbūt labiausiai iš visų pernai metų Klaipėdos teatrų darbų. Na, o Sabulytė... Irgi tikrai laikas jai padėkoti už tą teatro šviesą, kurią ji skleidžia Klaipėdoje. Ta šviesa ne tik iš scenos, ji sklinda iš jos asmenybės, kur ji beužsuktų - į parodą, koncertą, kolegų spektaklį ar kokį kitą renginį, kuriame ji ir padeklamuos, ir padainuos ilgai neprašoma. Jos visur šiame mieste pilna, ir visur ji yra kaip TEATRO ambasadorė. Taigi viskas ORE -:)
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių