Klaipėdos muzikinis teatras rengia naujo spektaklio atlikėjų atranką

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras paskelbė apie atlikėjų atranką naujam spektakliui. Teatras ruošiasi statyti vieno ryškiausių šiuolaikinio latvių kompozitoriaus Zigmaro Liepinio ir libreto autorės Andros Manfeldės muzikinę dramą „Adata“.

Šio kūrinio, Latvijoje dar vadinamo rokopera, premjera su milžinišku pasisekimu nuskambėjo Rygoje, Latvijos nacionaliniame dramos teatre 2007-aisiais. Tuomet spektaklį šalyje kaimynėje pastatė paties autoriaus pakviestas klaipėdietis režisierius Ramūnas Kaubrys, pasitelkęs savo dažnus bendražygius teatro scenoje – klaipėdietį baletmeisterį Aurelijų Liškauską, vilniečius scenografą Artūrą Šimonį ir kostiumų dailininkę Jolantą Rimkutę.

Už „Adatą“ (nuotraukoje – scena iš spektaklio) kompozitorius Z.Liepinis pelnė Latvijos „Metų muzikos autoriaus“ apdovanojimą. Tai analogiškas Lietuvos Auksiniam scenos kryžiui įvertinimas už pasiekimus profesionaliajame Latvijos teatro mene. Z.Liepinio teigimu, kad jo muzika spektaklyje suskambėtų ir būtų įvertinta didžiausiu Latvijos teatro apdovanojimu, žymiai prisidėjo ir lietuvių statytojų komanda.

Lietuvoje Z.Liepinis žinomas kaip populiarių dainų kūrėjas ir Klaipėdos muzikiniame teatre 2005-aisiais pastatytos ir iki šiol su pasisekimu rodytos trijų veiksmų operos-melodramos „Paryžiaus katedra“ muzikos autorius. Tuomet kompozitorius ir susipažino su minėta spektaklio kūrėjų komanda, į Lietuvos sceną atvedusia jo kūrinį.

Dabar Klaipėdos muzikinis teatras kviečia 15-30 m. amžiaus vaikinus ir merginas į muzikinės dramos „Adata“, pirmąsyk nuskambėsiančios lietuviškai, atlikėjų perklausą.

Kandidatai bus prašomi save pristatyti laisvai pasirinktu muzikiniu kūriniu lietuvių kalba (gali būti su akompanimentu, iki 5 min. trukmės) bei vienu kūriniu iš miuziklo „Adata“.

Norintieji dalyvauti atrankoje iki rugpjūčio 10 d. prašomi atsiųsti savo gyvenimo aprašymus su nuotraukomis el.paštu ruta@klaipedosmuzikinis.lt. Patvirtintiems pretendentams bus išsiųsta muzikinė medžiaga pasiruošimui. Telefonas pasiteiravimui – 8 620 30 451.

„Adata“ – dramatiška jaunos merginos istorija, kuria stengiamasi jautriai ir nebanaliai atskleisti socialines mūsų amžiaus problemas, kitu kampu pažvelgti į pačių susikurtas vertybes bei svarbiausią ir trapiausią dovaną, kurią turime – gyvenimą.

Muzikinės dramos „Adata“ premjera Klaipėdoje numatoma 2013 m. vasario mėnesį.

Naują spektaklio pastatymą ruošiasi kurti režisierius R.Kaubrys, muzikos vadovė – Kristina Jatautaitė, choreografas – A.Liškauskas ir scenografas – A.Šimonis.NAUJAUSI KOMENTARAI

uhu

uhu portretas
Latvijoje gal ir pasisekė, čia, paskaičius straipsnį, pradeda kilt abejonės

vytautas

vytautas portretas
Skelbiama atranka,- reikia suprasti pereiname i saviveiklini lygi.O gal ir gerai,- reikia tik isbraukti zodi vakstybinis o pakeisti i saviveiklinis.

Kostas

Kostas portretas
Neniurzgėkit ir nekarksėkit - bus gerai. Vis kažkas naujo. Bent jau čia. Tikiuosi, tai bus ne vienintelis pastatymas per metus?.... O tai viską tame teatre jau mačiau ir ne po kartą, nebėra į ką eit, vien atnaujinimai... Kad atranką daro, gerai, nes tam spektakliui, kiek skaičiau internete apie latvišką variantą, reikia jaunų artistų ir nebūtinai muzikinio teatro, jame gali padainuoti ir dramiokai. Žinoma, nesinorėtų, kad teatras nusileistų iki saviveiklininkų. Tačiau Klaipėdoje ir kituose Lietuvos miestuose yra jaunų gabių džiazo dainininkų, kodėl gi jiems nepapbandžius..... Gerai, nors tokia galimybė jaunimui yra. O mes seniai gal susilaikykim kol kas ir neniurzgėkim - pažiūrėsim kas bus -:)
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių