Klaipėdos koncertų salėje – romantizmo ir šiandienos muzikos perlai

Ketvirtadienį uostamiestyje sužibės Lietuvos muzikos perlai: pianistas Kasparas Uinskas, dirigentas Modestas Pitrėnas bei Kauno miesto simfoninis orkestras.

Jų programoje „Romantizmo perlai“ Klaipėdos koncertų salėje skambės Roberto Schumano Koncertas fortepijonui ir orkestrui a-moll, Johanneso Brahmso Simfonija Nr.1 c-moll, Felixo Mendelssohno Bartholdy ištraukos iš muzikos dramai „Vasarvydžio nakties sapnas“.

Turi viską, ko reikia pianistui

„Kasparas Uinskas turi viską, kas būdinga didžiam pianistui ir muzikui. K.Uinsko Niujorko debiutas tapo įspūdinga jo tarptautinės karjeros pradžia“, – taip rašė „New York Concert Review“ 2008-aisiais po atlikėjo debiuto „Weill Recital Hall“ ir „Carnegie Hall“ salėse. Tarptautinę karjerą pianistas pradėjo būtent ten, vėliau sėkmingai debiutavo kitose garsiose salėse: Vašingtono „J.F.Kennedy Center Millennium Stage“, Londono „Wigmore Hall“, Berlyno filharmonijoje.

Be solinių koncertų, K.Uinskas atlieka kamerinę muziką, bendradarbiauja su orkestrais.

Maestro Juozas Domarkas yra pasakęs: „Aš seku Kasparo Uinsko karjerą nuo to momento, kai 2005-aisiais mes kartu su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru atlikome F.Chopino Antrąjį koncertą f-moll, kuris susilaukė didelio pasisekimo. Nuo pat pradžių įžvelgiau jame ne tik puikų virtuozą, bet ir nepaprastai gilų menininką. Kiekvieną kartą, kai jį girdžiu grojant, įsitikinu, kad jis yra charizmatiškas, aukščiausio lygio atlikėjas“.

Beje, tą koncertą K.Uinskas tais metais grojo ir festivalyje „Klaipėdos muzikos pavasaris“. Tai buvo jo pirmasis pasirodymas Klaipėdos koncertų salėje, po kurio sekė dar keletas koncertų. K.Uinsko kompaktinė plokštelė su F.Chopino kūriniais buvo įrašyta taip pat čia.

Dirigentas – artistiškas ir profesionalus

„...Galiausiai Modestas Pitrėnas yra labai artistiškas. Jo artistiškumas – natūralus, nesurežisuotas, jis skverbiasi iš vidaus ir visada sudaro konsonansą su muzika. Šis retas, klausytojų branginamas bruožas juos kaip mat užvaldo...“, – taip apibūdino dirigentą savaitraštis „7 meno dienos“.

M.Pitrėnas yra vienas profesionaliausių, perspektyviausių ir labiausiai vertinamų jaunųjų Lietuvos dirigentų. Chorinį, operinį ir simfoninį dirigavimą jis studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, tobulinosi garsiojoje Zalcburgo muzikos ir vaizduojamojo meno aukštojoje mokykloje „Mozarteum“. Vėliau dalyvavo žymių dirigentų seminaruose bei meistriškumo kursuose.

2006 m. pradžioje jis tapo Kauno simfoninio orkestro vyriausiu dirigentu. Naujojo vyr. dirigento atėjimas sutapo su pirmuoju orkestro gimtadieniu.

Orkestre –  patirties ir veržlumo dermė

Kauno miesto simfoniniame orkestre šalia patyrusių groja daug jaunų atlikėjų. Patirties ir jaunatviško veržlumo dermė – viena patraukliausių šio kolektyvo savybių. Ji labai imponuoja garsiems Lietuvos atlikėjams, noriai bendradarbiaujantiems su šiuo orkestru.

Tai pianistai Petras Geniušas, Martyna Jatkauskaitė, smuikininkas Vilhelmas Čepinskis, dainininkai Virgilijus Noreika, Irena Milkevičiūtė, Londono Karališkajame teatre dirbančios vokalo žvaigždės Edgaras Montvidas ir Liora Grodnikaitė. Kauno simfoninio orkestro bičiuliais tapo ir užsienio atlikėjai bei dirigentai.

„Man šie žmonės labai brangūs – matau jų smalsumą, norą tobulėti, naujų laimėjimų viltis“, – apie orkestrą sakė M. Pitrėnas.

Plati talentingo dirigento veikla neapsiriboja tik darbu su kauniečių orkestru.  Jau dvejus metus M.Pitrėnas yra ir Latvijos nacionalinės operos Rygoje vyriausiasis dirigentas. O lapkritį jis dviems mėnesiams išvyks į Kelną ir Diuseldorfą, kur pakviestas diriguoti šių miestų operos teatruose. „Tad kas nori pamatyti žavingąjį dirigentą M. Pitrėną, suskubkite. Laukiame Jūsų koncerte. Jo pradžia – 18 valandą“, – priminė Klaipėdos koncertų salės vadybininkė Ernesta Skerstonaitė.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių