„Klaipėdos knyga – 2011“: renkame gražiausią ir populiariausią

Konkurse „Klaipėdos knyga – 2011“ dėl laurų varžosi 8 uostamiesčio leidėjai, tarpusavyje konkuruoja 13 knygų. Sausio 25-ąją paaiškės, kuri jų surinko daugiausia skaitytojų balsų ir kuri pelnė gražiausios titulą.

Pasikeitė žiuri pirmininkas

Pamažu įsibėgėja gruodžio 21-ąją prasidėję jau šeštieji skaitomiausios ir išvaizdžiausios Klaipėdos metų knygos rinkimai, tradiciškai rengiami Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos.

Populiariausią 2011-ųjų Klaipėdos knygą išrinks skaitytojai, iki sausio 24-osios balsuodami šešiuose didžiuosiuose Klaipėdos miesto bibliotekos padaliniuose, elektroniniu paštu info@biblioteka.lt ar interneto svetainėje www.biblioteka.lt. Organizatoriai ragina neatidėlioti, balsuoti jau dabar.

Kuri konkurso dalyvė pelnys gražiausios Klaipėdos metų knygos titulą, lems specialiai suburtos ekspertų komisijos sprendimas. Pasikeitė komisijos pirmininkas: koją susilaužiusį ir ligoninėje atsidūrusį kaunietį grafiką Rolandą Rimkūną pakeis garbus svečias iš Vilniaus – Lietuvos grafikos grandas, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Rimvydas Kepežinskas.

Populiariausios ir gražiausios knygų leidėjai bus apdovanoti specialiai šiai progai grafikių Lidijos Kuklienės ir Danutės Žalnieriūtės sukurtais ekslibrisais.

Pristatome knygas – konkurso dalyves.

Daugiausia – fotoalbumų

„Taip jau atsitiko, kad dažnam lietuviui žuvėdra greičiau ne paukštis, o šokių ansamblis. O užsieniečiai, pripratinti prie „Žuvėdros“ pavadinimo, žino tik ansamblį ir visai nenustemba sužinoję, kad jo vardas reiškia grakštų baltaplunksnį paukštį“, – tokiais žodžiais žurnalistas, poetas, fotografas Antanas Stanevičius pristatė savo naująjį, 2011-ųjų pabaigoje „Eglės“  leidyklos išleistą fotografijų albumą „Atkaklioji Žuvėdra. „Stengiausi atspindėti šokio grožį. Norisi, kad šio fotoalbumo žiūrovai patys pakiltų šokti“, – sakė A.Stanevičius. Albumas – 200 puslapių, išleistas 1000 egzempliorių tiražu, leidinio dizaineris – klaipėdietis Ernestas Šimkūnas.

Kitas „Eglės“ leidyklos fotoalbumas „Klaipėdos universitetas Lietuvai – jūrų valstybei“ (sudarytojas ir redaktorius A.Stanevičius, dizaineris E.Šimkūnas, 1000 egz. tiražas) aprėpia vieno jauniausių Lietuvoje Klaipėdos universiteto 20 gyvavimo metų. Albume – Klaipėdos universiteto jaunystės, dviejų dešimtmečių gyvenimo atspindžiai.

Leidybos grupė „Druka“ konkursui pateikė vienintelę, bet solidžią knygą – Vyto Karaciejaus fotografijų albumą „Klaipėda. Laiko ženklai“. 1500 egzempliorių tiražu pasirodžiusiame 248 puslapių leidinyje – 240 vienspalvių fotografijų, kuriose žymus uostamiesčio fotografas įamžino savąjį miestą ir jo žmones. Albumo dizaineris – Gytis Skudžinskas.

Leidyklos „Kitas takas“ fotoalbumas „Klaipėda. Kuršių nerija“  (tekstų autorius Egidijus Gaidauskas, dizainas Lemturio Simanaičio) veda Lietuvos pajūriu. Apie jo grožį ir aplankytinas vietas vaizdžiai byloja M.Atkočiūno, J.Bružinsko, E.Butikio, A.Darongausko, N.Jankausko, J.Joniko, V.Karaciejaus, K.Kybarto, A.Kalvaičio, A.Katkovo, K.Mikalausko, K.Mizgirio, Z.Nekrošiaus, L.Simanaičio, A.Stanevičiaus, V.Usinavičiaus fotografijos.

Meno kūrėjų sąjungos išleisto fotoalbumo Lietuvos tatuiruočių menas“ (sudarytojai Danielius Djačkovas–Danis ir Darius Vaičekauskas, dizaineris Karolis Šumskas, 1000 egz. tiražas) idėja gimė spontaniškai. Tatuiruočių meistras Danielius Djačkovas drauge su Lietuvos fotomenininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus pirmininku D.Vaičekausku  nusprendė, kad būtų smagu suburti visus tatuiruočių meistrus  ir šiam menui prijaučiančius žmones į didelį vakarėlį, kuriame, be kitų pramogų, vyktų įspūdinga tatuiruočių fotosesija. Taip 2010-ųjų rugsėjį į vieną Klaipėdos naktinį klubą buvo sukviesti keli šimtai svečių ir sumanymas įgyvendintas. Albumo sudarytojai teigė norėję akcentuoti ne tik pačias tatuiruotes, bet ir fotografijose atskleisti jų savininkų asmenybes. Albumas papildytas tatuiravimo meistrų portretais ir darbų nuotraukomis. Dabar nesunku sužinoti, kas yra kas Lietuvos tatuiravimo meno arenoje. Leidinyje atsirado vietos visiems norintiems – tiek tėvynėje, tiek užsienyje plušantiems kolegoms.

Meninė publicistika ir katalogas

Į knygą „Vakaro mintys“ („Eglės“ leidykla) klaipėdietis žurnalistas Romualdas Norkus sudėjo savo meninę publicistiką. „Kada saulelė arti laidos, kada ilgyn ir ilgyn šešėliai ant gyvenimo kelio, ir nekviečiamos vis dažniau aplanko mintys apie žmogiškojo gyvenimo prasmę. Kam jis duotas žmogui, tas akimirkos blykstelėjimas amžinybės matu? Bet ar gali būti atsakymas vienas visiems? Jeigu iš viso gali...“ – svarsto autorius.

Taip pat konkurse dalyvauja Aldutės Vakarės knyga „Kartais Angelas pasirodo: lašai širdžiai, sielai, kūnui ir protui“ („Eglės“ leidykla) apie žmogaus būties prasmę, paremta pačios autorės gyvenimo įvykiais su visomis filosofinėmis spalvomis ir atspalviais. „Į šią knygą sudėjau savo 20 metų sveiko gyvenimo būdo patirtį, skaudžius išbandymus ir tai, ką jie man davė, ko išmokė, kaip padėjo augti viduje. Pagrindinis knygos akcentas – sielos išsivadavimas“, – teigė klaipėdietė autorė.

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro išleista knyga – parodų katalogas „Estetika vs informacija“ (sudarytojas Ignas Kazakevičius, dizainas – kūrybinės grupės „Mamaika“) pristato to paties pavadinimo šiuolaikinio meno projektą – Rusijos menininkų parodą Klaipėdos kultūrų komunikacijų centre bei Lietuvos, Latvijos ir Estijos menininkų parodą 4-ojoje Maskvos šiuolaikinio meno bienalėje.

Dar dvi monografijos

Vytauto Paulausko knyga „Optimalus uostas“ išleista Klaipėdos universiteto leidyklos. Monografijoje aptariamos uostų optimizavimo problemos: jų planavimas, projektavimas, statyba ir naudojimas. Ypač akcentuojami laivybos saugumo, transporto rūšių sąveikos ir pajėgumo bei suderinamumo sprendimai. Autoriaus ir leidėjų nuomone, knyga gali būti naudinga transporto inžinerijos, laivavedybos, uosto ir transporto planavimo, projektavimo valdymo specializaciją pasirinkusiems doktorantams, magistrantams, specialistams, taip pat tiems, kurie dirba uostų ir uostų terminalų optimizavimo, laivybos saugumo ir transporto srityje arba tuo domisi.

Algirdo Girininko monografijoje „Baltų kultūros ištakos II“ (Klaipėdos universiteto leidykla, dailininkas Vilhelmas Giedraitis) nagrinėjama prabaltų kultūros ištakų raida nuo vėlyvojo paleolito iki ankstyvojo bronzos amžiaus. Knyga skiriama visiems, besidomintiems baltų etnokultūros istorija.

Istorijos pėdomis

Johanneso Sembritzki’o „Klaipėdos apskrities istorija“ (sudarytojas Kęstutis Demereckas, 1500 egz. tiražas) tęsia beveik prieš dešimtmetį pradėtą leidyklos „Libra Memelensis” užmojį – išversti į lietuvių kalbą ir pateikti plačiajam skaitytojui šio istoriko Klaipėdos istorijos veikalus. Šioji knyga – jau trečiasis 400 puslapių veikalas, iki šiol  neverstas į lietuvių kalbą. Šį darbą atliko Lietuvos jūrų muziejaus istorikas Romas Adomavičius – profesionalas, dirbęs su pirmosiomis dviem J.Sembritzki’o knygomis.

Kaip pabrėžė K.Demereckas, „Klaipėdos apskrities istorijoje”  atskleidžiami  faktai,  kurių  nėra  nė  vienoje  kitoje  knygoje. Ypač daug duomenų apie Kuršių nerijos gyvenvietes, gintaro kasyklos Juodkrantėje istorija, Nemirsetos, Kretingalės, Priekulės, Agluonėnų ir kitų gyvenviečių  kūrimąsi, plentų ir kelių tiesimą, malūnų statybą, žemdirbystę. Pateikti visų Klaipėdos apskrities dvarų ir apgyventų vietų sąrašai. Taip pat sudėti ir nauji autoriaus surinkti duomenys apie Klaipėdos miestą, atskirus pastatus. Leidėjo įsitikinimu, knyga suteikia galimybę giliau pažvelgti į sudėtingą Klaipėdos miesto ir krašto istoriją.

 „Vakarų ekspreso“ dienraštis, 1000 egz. tiražu išleisdamas antrąją žurnalistės Gražinos Juodytės „Klaipėdos akvarelių“ knygos dalį, jos istorinėmis apybraižomis tikisi bent trumpam pristabdyti laiko lėkimą ir suteikti progą ramiai pastovėti ant klaipėdiečių kartų – nuo seniausių laikų iki šių dienų – mieste įmintų pėdų.

Į knygą „Kur milžinai sėdėjo“ (Klaipėdos universiteto leidykla, dailininkė Zita Maziliauskaitė) jos sudarytojai Vilma Kasnauskienė ir Kazys Juknius sudėjo Šilalės padavimus.  Ši knyga skiriama tiems, kurie domisi istoriniais ar gamtos sukurtais paminklais ir norėtų sužinoti, ką apie piliakalnius, ypatingus akmenis ar ežerus pasakoja šalia jų gyvenantys ir nuolat juos stebintys žmonės. Skelbiami autentiški padavimai apie Šilalės krašto paminklus: įgudusių tautosakos rinkėjų gana tiksliai užfiksuoti ar net iš garso įrašo iššifruoti tekstai ir moksleivių ar kitų asmenų daugiau ar mažiau pagražinti kūriniai.

Balsavimas

Su knygomis susipažinti ir balsuoti visi kviečiami Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos padaliniuose:

Meno skyriuje (J.Janonio g. 9)

Skaitytojų aptarnavimo skyriuje (Turgaus g. 8)

Jaunimo skyriuje (Tilžės g. 9)

Kalnupės filiale (Kalnupės g.13)

Pempininkų filiale (Taikos pr. 79/81A)

„Kauno atžalyno“ filiale (Kauno g. 49)

Taip pat balsuoti galima:

elektroniniu paštu info@biblioteka.lt

interneto svetainėje www.biblioteka.ltNAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių