Klaipėdos dramos teatro premjera revizuos publikos vertybes

Kitą savaitę Klaipėdos dramos teatras pradės naują sezoną, pakviesdamas publiką į premjerą ir suteikdamas jai progą dar sykį peržiūrėti savo vertybes.

Apie šiuolaikinę visuomenę

Spektaklį pagal šiuolaikinės lenkų autorės Dorotos Masłowskos pjesę „Mums viskas gerai“ su Klaipėdos dramos teatro aktoriais stato režisierius Jonas Vaitkus, scenografas Artūras Šimonis ir kompozitorius Gintaras Kizevičius.

Premjera – jau rugsėjo 5 ir 6 d. 18 val. Klaipėdos žvejų rūmuose. Naujajame spektaklyje vaidins aktoriai Sigutė Gaudušytė, Eglė Jackaitė (nuotraukoje), Regina Šaltenytė, Jūratė Jankauskaitė, Igoris Reklaitis, Edvardas Brazys, Renata Idzelytė, Donatas Švirėnas, Darius Meškauskas, Eglė Barauskaitė, Alina Mikitavičiūtė, Lina Krušnaitė, Simona Šakinytė, Toma Gailiutė.

Lenkų jaunosios kartos dramaturgės D.Masłowskos pjesė, anot jos vertėjo rašytojo Gintaro Grajausko, anaiptol ne tik apie šiuolaikinę Lenkiją. Ji – mums ir apie mus. Pjesėje „Mums viskas gerai“ su postpankiška ironija kalbama apie šiuolaikinę visuomenę, nutrūkusius žmonių tarpusavio ryšius, abejingumą, niveliaciją.

Spektaklyje publika susipažins su trijų kartų atstovėmis – nesusikalbančiomis, viena kitos užguitomis ir užgautomis. Jos gyvena viename bute, bet jų nebesieja nei esami kraujo ryšiai, nei geografija. Dramos personažai vienas kito nebegirdi ir net nebando kalbėtis ar įsiklausyti. Iš tiesų jie net negyvena, o tiesiog būna, laukdami stebuklo, kuris neateis. Laukdami tikrojo gyvenimo – be baimės, be pažeminimo, su savigarba ir orumu.

Publika bus scenoje su aktoriais

Ne tokia paprasta medžiaga, anot J.Vaitkaus. „Aktoriai ne tik patys turi suprasti, apie ką kalba, bet ir pasiekti žiūrovus. Ši pjesė reikalauja ypač glaudaus kontakto su publika, – teigė režisierius. – Todėl viską darome scenoje, ir publika bus čia. Norėjosi kito rakurso, įdomesnio susidūrimo su žiūrovais.“

J.Vaitkaus žodžiais, vis skaudžiau juntama, kad Klaipėdos dramos teatras be namų, nėra teatrui būdingo mikroklimato, jo žmonės pasklidę, norų daug, bet galimybės – menkos... Tenka spektaklius statyti tam nepritaikytoje erdvėje. Žvejų rūmų salė ir scena tokiai pjesei kaip D.Masłowskos visai netiko, todėl teko sugalvoti, kaip tai pakeisti.

Teatralai džiaugiasi, kad sugalvojo įdomiai, nors tai gal ir nenauja. Toji erdvė, kur dabar salė, bus uždengta ir taps spektaklio fonu, jo scenovaizdžio dalimi, kur taip pat vyks veiksmas. Siužetas, anot J.Vaitkaus, gana sudėtingas. Du pjesės herojai – tarsi virtualūs personažai, sugalvoti režisieriaus. Labai įdomi jo linija – kaip jis bekurdamas ateina iki kompromisų. Kai jo virtualūs herojai su tuo susiduria, jie tarsi įgauna gyvastį...

Pirmasis spektaklis – tik pradžia

„Norisi spektaklyje atskleisti, kaip žmogus begyvendamas apauga abejingumo, daiktiškumo luoba, kad jis negirdi ir nenori girdėti daugelio dalykų... Kaip pas mus virš žmogiškųjų vertybių iškyla nauda, grobuoniškumas. Jei publika išgirs, spektaklis bus apie tai, kad vertybė ne tame, ką matome kasdienėje mūsų aplinkoje, ji daug giliau... Čia visi kartu – ir aktoriai, ir publika – drauge pasvarstys apie vertybes ir kompromisus“, – sakė režisierius.

Pasak jo, pirmasis spektaklio susitikimas su žiūrovais bus tik pradžia. Jis tikisi, kad spektaklis augs ir vystysis jį vaidinant, aktoriams užmezgant ryšįs su publika, jai reaguojant. „Man svarbiausia, kad aktoriai įneštų savo indėlį į šį spektaklį ir jo temą, – pabrėžė jis. – Juolab kad čia kalbama ir apie aktorystę, režisūrą, kitus teatrui artimus dalykus.“

Vėl padirbėti į Klaipėdą J.Vaitkus ketina sugrįžti tik tada, kai čia jau bus teatras. Tokiomis sąlygomis, kaip dabar, jis dirbti nebenori. Anot teatro vadovo Gedimino Pranckūno, panašiai kalba ir Rimas Tuminas, vis žadantis, bet neprisiruošiantis Klaipėdoje pastatyti spektaklį.

Nepaisant to, kad darbo sąlygos ne auksinės, šį sezoną Klaipėdos dramos teatras suplanavęs net kelias premjeras. Jau rugsėjo pabaigoje garsi latvių režisierė Mara Kimelė į sceną išleis P.Olovo Enquisto pjesę „Lūšies valanda“. Gytis Padegimas ruošiasi pastatyti C.Churchill „Aukščiausios klasės merginas“. Savo kūrybinio darbo teatre 50-metį režisierius Povilas Gaidys gegužę sutiks nauju spektakliu – brolių W. ir P.Marxų komedija „Viskuo kaltas liokajus“. Šiame spektaklyje jis ketina ir vaidinti. Dar teatras laukia atvykstant režisierės Ramunės Kudzmanaitės, kuri statys kroatų pjesę, ir svarsto, ką daryti su naujausia M.Gavrano pjese „Poros“, kurią klaipėdiečiams atsiuntė pats autorius.NAUJAUSI KOMENTARAI

laukiu

laukiu portretas
Labai laukiu sezono pradžios. Gastrolių išvargintų, Klaipėdos nepalikusių mielų, nuostabių aktorių. Gaila, kad redakcija nerado kito, tikrai garbingesnio aktoriaus, režisieriaus veido nuotraukos, nei tas skandalingas, pabodęs "feisukas' ir pavardė.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių