Klaipėdos dramos teatras ruošiasi į Palangą

Sena tradicija: kiekvienų metų rugpjūtį Klaipėdos dramos teatras aplanko Palangą. Šiemet kurorte jis viešės net du kartus ir parodys šešis spektaklius. 

Palangiškiams bei miesto svečiams, iškankintiems privalomų paplūdimio ritualų, tai puiki proga išvysti įdomiausius bei naujausius Klaipėdos dramos teatro darbus.

Šiemet gastrolės vyks dviem etapais – rugpjūčio 5–7 bei 19–21 dienomis.

Atvirai – „Viskas apie moteris“

Gastroles Palangoje Klaipėdos dramos teatras pradės rugpjūčio 5-ąją jau legendiniu tapusiu spektakliu – kroatų dramaturgo Miro Gavrano „Viskas apie moteris”, režisuotu šviesaus atminimo režisierės Dalios Tamulevičiūtės.

Tai vienas tų spektaklių, kuriuos tiesiog būtina pamatyti – o pamačius kartą, norisi išvysti vėl ir vėl.  Šis spektaklis – kelių festivalių laureatas, pelnė prizus tarptautiniame teatrų festivalyje Albanijoje, teatrų festivaliuose Lietuvoje, sėkmingai pasirodė Europos teatrų festivalyje Rumunijoje.

Didžiausia šio pastatymo sėkmė – aktorės ir jų sukurti vaidmenys. Spektaklyje vaidina Klaipėdos dramos teatro scenos žvaigždės Nelė Savičenko, Valentina Leonavičiūtė ir Regina Šaltenytė. Jų aktorinę meistrystę tiesiog sunku pergirti. Kiekviena jų spektaklyje sukūrė net po penkis skirtingo amžiaus personažus.

„Viskas apie moteris” skiriamas anaiptol ne tik silpnajai lyčiai. Juk daugeliui vyrų rūpi, kas slepiasi nenuspėjamų moterų sielose...

Scenoje – „Jausmų tektonika“

Klaipėdos dramos teatro meno vadovą režisierių Povilą Gaidį drąsiai galima vadinti prancūzų dramaturgo Erico Emmanuelio Schmitto kūrybos ekspertu – pradėjęs sceninę pažintį jo komedija „Paleistuvis“, jis sėkmingai gilinasi į prancūziškos dramaturgijos subtilybes ir toliau.

Jo pastatyta elegija pagal E.E.Schmitto knygą „Oskaras ir ponia Rožė“ Rokiškyje vykusiame XXV Lietuvos profesionalių teatrų festivalyje pelnė žiūrovų prizą. Naujausiame spektaklyje, kuris Palangoje bus rodomas rugpjūčio 6-ąją, – E.E.Schmitto „Jausmų tektonika“ – pagrindinius vaidmenis atlieka Lietuvos publikai puikiai žinomi Klaipėdos dramos teatro aktoriai N.Savičenko ir Darius Meškauskas. Vienintelį vyrą E.E.Schmitto pjesėje supa keturios skirtingo amžiaus moterys – nuo žavingosios senosios ponios Pomerė, Dianos mamos (akt. Regina Arbačiauskaitė), penkiasdešimtmetės „paprastuolės“ – rumunės Danielos (akt. R.Šaltenytė), Balzako amžiaus pagrindinės herojės Dianos (akt. N.Savičenko) iki jaunutės egzotiškos gražuolės,  puslaukinės rumunaitės Ankos (akt. Toma Gailiutė).

Pjesės dialogai – Schmitto „firminis ženklas“ – tiesiog meistriški, šmaikštūs ir subtilūs. Pjesės herojė Diana bijo, kad Rišaro jausmai nėra amžini,  tad sugalvoja grandiozinę provokaciją: nieko nelaukdama, pati ima ir pareiškia savo mylimajam, kad jos jausmai vėsta. Tačiau reakcija,  jos didžiausiam siaubui, visiškai ne tokia, kokios tikėtasi...

Iš miglos išniro angelas...

Rugpjūčio 7-ąją Klaipėdos dramos teatras Palangoje rodys vilniečio Ramučio Rimeikio režisuotą Piotro Gladilino komediją „Iš miglos išniro angelas“.

Nors visi pjesės personažai – suaugę ir solidūs žmonės, jų nebrandumas tiesiog trykšte trykšta. Jekaterina Kondratjevna, neapsikęsdama sūnų rietenų, sugalvoja būdą, kaip šiuos brandaus amžiaus sulaukusius vaikiščius atvesti į protą ir išmokyti vienas kitą mylėti to nesidrovint. Ne veltui japonai sako, kad nėra pasaulyje gudresnio sutvėrimo už seną moteriškę...

Spektaklis „Iš miglos išniro angelas“ – šviesus ir paprastas, verčiantis kvatoti ir kartu susimąstyti. Tai spektaklis apie mūsų laikmetį, apie mūsų gyvenimą ir apie mus pačius – tikriausiai tai ir yra jo populiarumo priežastis.

Komedijos „Iš miglos išniro angelas“ vaidmenis sukūrė klaipėdiečiai aktoriai Rimantas Pelakauskas, V.Leonavičiūtė, ir R.Arbačiauskaitė, Kęstutis Macijauskas, Jolanta Puodėnaitė, Monika Vaičiulytė, Edvardas Brazys, Vaidas Jočys, Renata Idzelytė, Simona Šakinytė, Nijolė Sabulytė, Irena Simonaitytė ir Rytis Gustaitis.

Išklos „Viską apie vyrus“

Pjesės „Viskas apie moteris“, sulaukusios milžiniško pasisekimo visame pasaulyje, autorius M.Gavranas neapsikentė ir parašė vyriškąją versiją –  dramą „Viskas apie vyrus“, Spektaklį Klaipėdoje režisavo kaunietis Arvydas Lebeliūnas. Šįkart scenoje – nebe moterys, o vyrai, pasakojantys skirtingų personažų gyvenimo istorijas.

Žaidimo taisyklės tos pačios ir čia: aktoriams tenka vaidinti po keletą personažų žaibiškai persikūnijant. Istorijos skirtingos, tačiau tarpusavyje susipinančios. Regis, vyrų pasaulis iš tiesų niekuo nenusileidžia moteriškajam: toks pats intriguojantis, dramatiškas, o neretai ir tragikomiškas...

Klaipėdos dramos teatro aktoriai Igoris Reklaitis, R.Pelakauskas, E.Brazys ir Kazimieras Žvinklys „Viską apie vyrus“ Palangoje išklos rugpjūčio 19-ąją.

Svarbi detalė: spektaklis skirtas tik suaugusiųjų auditorijai.

„Paleistuvyje“ – dvigubas dupletas

Rugpjūčio 20-ąją žiūrovų Palangoje lauks dar viena garsaus prancūzų dramaturgo, šiuolaikinės komedijos metro E.E.Schmitto sąmoju bei elegancija žaižaruojanti pjesė „Paleistuvis“.

E.E.Schmittas pasaulyje žinomas kaip neprilygstamas šmaikščių dialogų kūrėjas, pjesę režisavo komedijų meistras režisierius P.Gaidys. Prie šio puikaus dueto privalu paminėti ir kitą – pagrindinius vaidmenis sukūrusius Klaipėdos dramos teatro aktorius Vytautą Anužį ir N.Savičenko. Kaip medžiotojai pasakytų – dvigubas dupletas...

Komedijos „Paleistuvis” pagrindinis veikėjas – filosofas, rašytojas, laisvamanis Denis Diderot. Pasitelkęs vieną įdomiausių švietimo epochos įžymybių, E.E.Schmittas išaukština aštrų protą, minties laisvę, sugebėjimą išsivaduoti iš dogmatiško požiūrio į pasaulį, suvokti jo beribę įvairovę, gyventi taip kaip trokšta prigimtis.

Už ponios Terbuš vaidmenį teatro ir kino aktorė N.Savičenko pelnė geriausios metų aktorės titulą ir „Auksinį scenos kryžių“.

„Įnamis“ – sena gera klasika

Klaipėdos dramos teatras gastroles Palangoje baigs rugpjūčio 21-ąją Ivano Turgenevo „Įnamiu“ (rež. A.Lebeliūnas).

„Įnamis“ – lyrinė komedija apie gerus ir skriaudžiamus žmones, apie jų viltis ir nuoskaudas. Tai pjesė apie karalius, netikėtai tampančius juokdariais, ir apie juokdarius, pavirstančius karaliais. Kas nutinka žmogaus sieloje, kai jis, įvytas į kampą, staiga sumaištauja – iš visiškos nevilties, užguitas nuolatinių patyčių ir pažeminimų? Kaip reaguoja aplinkiniai, vietoje aukos staiga išvydę baudėją ir patys pajutę kartų pažeminimo skonį?

I.Turgenevo „Įnamis“ – spektaklis, kuriame triumfuoja aktorinis teatras (vaidina R.Pelakauskas, I.Reklaitis, D.Meškauskas, Monika Vaičiulytė ir kiti). Čia viskas paprasta, aišku, skaidru, kartais liūdna, kartais juokinga. Ir visada – gražu. Nes tai – klasika.

Klaipėdos dramos teatro spektakliai bus rodomi Palangos Senosios gimnazijos salėje (Jūratės g. 13). Bilietus nuo rugpjūčio 1-osios bus galima įsigyti Palangos Senosios gimnazijos kasoje (Jūratės g.13) kasdien 11–18 val., spektaklių dienomis – 12–20 val. Bilietų kainos – 20–25 Lt.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių