Klaipėdoje – trys kameriniai Nacionalinio dramos teatro spektakliai

Klaipėdos Žvejų rūmuose kitą savaitę bus parodyti trys rinktiniai kameriniai Lietuvos nacionalinio dramos teatro (LNDT) spektakliai.

Drauge su populiariuoju Oskaro Koršunovo „Išvarymu“, kuris Klaipėdoje bus rodomas gegužės 4-ąją, į pajūrį keliauja rinktinė kamerinių LNDT spektaklių programa – Jono Vaitkaus režisuoti J.Jokelos „Fundamentalistai“, spektaklis „Muzika 2“ pagal Margueritos Duras pjesę ir šiuolaikiška F.Dostojevskio „Nusikaltimo ir bausmės“ interpretacija „Liūdnos dainos iš Europos širdies“, režisuota garsiausio šiuolaikinio suomių teatro režisieriaus Kristiano Smedso.

LNDT kamerinių spektaklių viešnagę Klaipėdos Žvejų rūmų mažojoje salėje trečiadienį pradės „Fundamentalistai“, – anot vilniečių, spektaklis, praėjusių metų rugpjūčio pabaigoje pradėjęs 72-ąjį atsinaujinusio LNDT sezoną ir tapęs pirmąja „naujo poveikio“ kregžde  teatre.

Vilniečių žiūrovų ir kritikų puikiai įvertinto spektaklio centre – maištingo kunigo Markuso (aktorius Remigijus Bučius), ėmusio abejoti tikėjimu ir jo buvusios mylimosios Heidi (aktorė Ramunė Skardžiūnaitė), pakliuvusios į religinės sektos žabangas, sudėtinga santykių istorija.

„Fundamentalistuose“ susiduriame su nauju dramaturginiu rakursu. Pjesė atvira, nuoširdi, apnuoginta. Joje nėra jokių „pastatyminių“ dalykų, viskas remiasi aktoriaus-žmogaus sąmone. „Fundamentalistuose“ svarbiausia – žmogaus vertybės, jo stuburas“, – taip spektaklį pristatė jo režisierius J.Vaitkus.

Praėjusį savaitgalį finišavusiame Lietuvos VIII kamerinių teatrų festivalyje Panevėžyje spektaklis „Fundamentalistai“ pelnė didįjį prizą.

Kitą ketvirtadienį Žvejų rūmų mažojoje salėje svečiuosis LNDT spektaklis „Liūdnos dainos iš Europos širdies“. Originaliai ir šiuolaikiškai klasikinį F.Dostojevskio romaną „Nusikaltimas ir bausmė“ perskaitęs kūrėjų tandemas – žinomiausias šiuolaikinis suomių režisierius K.Smedsas ir lietuvė aktorė Aldona Bendoriūtė scenoje sukūrė įspūdingą vieno aktoriaus, atliekančio visus spektaklio vaidmenis, darbą. Pagrindinis „Nusikaltimo ir bausmės“ personažas yra žudikas Raskolnikovas, tačiau spektaklio „Liūdnos dainos iš Europos širdies“ centre atsiduria Sonia, jo mylimoji. A.Bendoriūtės įkūnyta Sonia prikausto žiūrovų dėmesį, užburia gebėjimu virsti vis kitu istorijos veikėju ir meistriškai įtraukti į spektaklio veiksmą žiūrovus.

Šį unikalų spektaklį vienu metu gali stebėti tik 30 žiūrovų, sėdinčių ratu aplink improvizuotą sceną. Spektaklis „Liūdnos dainos iš Europos širdies“ su pasisekimu rodytas tarptautiniuose festivaliuose Suomijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Rusijoje, Čekijoje.

Kamerinių LNDT spektaklių gastroles Klaipėdos žvejų rūmuose užbaigs kitą šeštadienį mažojoje salėje vyksiantis spektaklis „Muzika 2“. Vienoje labiausiai jaudinančių žinomos prancūzų rašytojos Margueritos Duras pjesių vaizduojamas dviejų vienas kitą mylėjusių ir išsiskyrusių žmonių susitikimas. Po skyrybų jiedu netyčia susitinka tame pačiame viešbutyje, kur praėjo gražiausi jų gyvenimo metai. Per visą naktį trunkantį susitikimą abu iš naujo atranda ir pamilsta vienas kitą. LNDT meno vadovo Audronio Liugos režisuotą jausmingą ir subtilią istoriją scenoje įkūnija aktoriai Povilas Budrys ir Viktorija Kuodytė. Spektaklis „Muzika 2“ tapo Lietuvos kamerinių teatrų festivalio laureatu praėjusiais metais.

Trys išskirtiniai LNDT kameriniai spektakliai Klaipėdos žvejų rūmų mažojoje salėje svečiuosis jau kitą savaitę:

Gegužės 2 d., trečiadienį, 18 val. – „Fundamentalistai“ (rež. J.Vaitkus, vaidina R.Bučius ir R.Skardžiūnaitė).

Gegužės 3 d., ketvirtadienį, 18 val. – „Liūdnos dainos iš Europos širdies“ (rež. K.Smedsas, vaidina A.Bendoriūtė).

Gegužės 5 d., šeštadienį, 18 val. – „Muzika 2“ (rež. A.Liuga, vaidina V.Kuodytė ir P.Budrys).

Bilietai į kamerinius spektaklius – po 30 litų, juos galima įsigyti Žvejų rūmų ir „Tiketos“ kasose.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių