Klaipėdoje dainuos A.Grigorian ir grieš Lietuvos kamerinis orkestras

Susimąstyti apie bėgantį laiką kviečia priešpaskutinis Klaipėdos koncertų salės festivalio „Salve Musica“ koncertas „Atsisveikinimo simfonija“.

Klaipėdos koncertų salėje  ketvirtadienį 18 val. skambės Lietuvos kamerinio orkestro (meno vadovas Sergejus Krylovas) atliekama muzika. Orkestrui ir žaviajai solistei Asmik Grigorian (sopranas) diriguos Robertas Šervenikas.

Apdovanota ne tik talentu, bet ir puikia išvaizda, aktoriniais sugebėjimais A.Grigorian perėmė savo tėvų – žymių operos dainininkų Irenos Milkevičiūtės ir Geghamo Grigoriano – savybes. Solistė išgarsėjo prieš kelerius metus Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre padainavusi Violetą G.Verdi’o operoje „Traviata“. Už šį vaidmenį ji buvo apdovanota Auksiniu scenos kryžiumi. Dalios Ibelhauptaitės režisuotame G.Puccini’o operos „Bohema“ pastatyme ji įkūnijo Miuzetę, o S.Sondheimo operoje „Svynis Todas“ sukūrė Pyragėlių kepėjos personažą. Toliau sekė vaidmenys Latvijos nacionalinės operos scenoje, Sankt Peterburgo Marinsky teatre ir kitur.

A.Grigorian dainuoja ne tik barokiniuose, klasikiniuose, bet ir šiuolaikiniuose pastatymuose. Atlikusi Marie partiją žinomiausioje XX a. operoje – A.Bergo „Voceke“ Kelno operos teatre – ji sulaukė stulbinamos sėkmės. Publiką prikaustė ne tik Asmik balsas, bet ir vaidyba. Dainininkė privertė nekvėpuoti tūkstantinę publiką, nes jos personažas turi daug bendro su jos asmenine patirtimi. „Esu individualistė, savaip interpretuoju vaidmenis, – viename interviu pripažino solistė, mėgstanti kurti ryškius, stiprius charakterius. – Jei scenoje visų žarnų neišversi ir nepadėsi ant stalo, norimo rezultato nepasieksi.“

Beje, itin sudėtingą, atonalią Marie partiją ji išmoko per 10 dienų, o kartą parengė vaidmenį per tris dienas.  „Greičio amžius. Vertinamas vikrumas ir staigi reakcija“, – aiškino solistė, sugebanti viską daryti greitai. Dabar jos „atminties blokelyje“ yra per 30 operų, daugiau nei 10 stambių koncertų.

Pastaruoju metu A.Grigorian sulaukė pasiūlymų dainuoti keliuose prestižiniuose pasaulio operos teatruose. „Siekiant karjeros, svarbiausia nebijoti įvardyti tai, ko nori. Aš visuomet žinojau, ko noriu, kaip tai pasiekti ir visuomet garsiai išreiškiau“, – teigė Asmik, jau nebegalvojanti, kaip pragyventi iš savo profesijos.

Su Lietuvos kameriniu orkestru dainininkė Klaipėdos koncertų salės scenoje interpretuos G.F.Handelio „Lascia chio pianga“ iš operos „Rinaldo“, G.Caccini „Ave Maria“, W.A.Mozarto  Susanos  ariją  iš operos „Figaro vedybos“ H.Villa-Lobos Ariją iš „Bachianas Brasileiras“ Nr. 5 bei Giedriaus Puskunigio specialiai jai sukurtą „Asmik Pavaną“.

Koncerto programą bei atlikėjus pristačiusi festivalio „Salve Musica“ organizatorė kompozitorė Loreta Narvilaitė pabrėžė: „Antroje koncerto dalyje, skambant F.J.Haydno „Atsisveikinimo simfonijai“, susimąstysime apie tai, kas šiemet kiekvienam iš mūsų buvo reikšminga, mintimis aplankysime brangiausius žmones. Beje, šis vienas įdomiausių didžiojo Vienos klasiko kūrinių buvo sukurtas kaip užuomina kunigaikščiui Esterhaziui, jog jau laikas visiems atsisveikinti. Ši mintis slypi simfonijos Finale (IV d.), kai po veržlaus Presto pereinama į Adagio. Teatralizuotas simfonijos atlikimas klausytojams, norime tikėti, paliks neišdildomą įspūdį. O kerintis A.Grigorian balsas leis išgyventi kilnias grožio akimirkas, pajusti akimirkos trapumą čia ir dabar, tokį ramų nutolstančių metų vakarą. Iki susitikimo ir „Atsisveikinimo simfonijos“!“.

Bilietai – po 20, 30, 50 Lt,  nuolaidos netaikomos.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių