Klaipėdiečiai pamėgo koncertus parke

Po atviru dangumi, Klaipėdos koncertų salės parke, šeštadienį dainuos uostamiesčio choras „Aukuras“, ką tik grįžęs iš Kanados, Lietuvių dainų šventės Toronte.

Nuo Joninių iki Žolinės

Nemokamais koncertais Klaipėdos koncertų salė (KKS) miestelėnus ir uostamiesčio svečius šeštadienių vakarais džiugina nuo pat Joninių. Nutilus muzikos garsams Koncertų salės scenoje, jie persikėlė ir užpildė atvirą erdvę šalia esančiame parke, susiliedami su aidinčiais miesto garsais, medžių ošimu ir paukščiu klegesiu. Spalvinga garsų drobė, besileidžiančios saulės nušviesta, apgaubia gausiai besirenkančius klausytojus.

KKS vasaros koncertų ciklas „Nuo Joninių iki Žolinės“ šeštadienių vakarus kviečia praleisti jaukiame klasikinės muzikos ir gamtos prieglobstyje. Greta Koncertų salės esančio parko estradoje savaitgaliais muzikuoja KKS kolektyvai – Klaipėdos kamerinis orkestras, choras „Aukuras“, Brass kvintetas bei šiemet pakviestas svečias – Palangos orkestras.

Koncertu „Baltas paukštis vasaros naktį“ birželio 26-ąją ciklą pradėjo Klaipėdos kamerinis orkestras (meno vadovas Mindaugas Bačkus) ir Klaipėdos choras „Aukuras“ (meno vadovas ir dirigentas Alfonsas Vildžiūnas). Jie atliko lietuvių autorių kūrinius, visiems žinomas dainas, tarp jų – „Baltas paukštis“, „Vasaros naktys“, „Lietuva“, „Mano gimtinė“ ir kitos.

Vasaros ciklą pratęsė du Klaipėdos brass kvinteto koncertai. Liepos 3-ąją publiką linksmino „Vakaro jomarkas“. Vilmantas Bružas (meno vadovas, trimitas), Alius Maknavičius (trimitas), Steponas Sugintas (trombonas), Algirdas Ulteravičius (valtorna) ir Jurgis Dargis (tūba) šį savo koncertą užbaigė A.Remesos „Jomarku“.

Liepos 10-ąją Brass kvinteto interpretuojama liejosi „Muzika parke ir ant vandens“. Populiariąją G.F.Handelio „Vandens muzikos“ siutą keitė J.B.Arbano „Venecijos karnavalas”, viso kvinteto atliekamus kūrinius – jo narių soliniai pasirodymai.

Supins „Vasaros mozaiką“

Šį šeštadienį parke įvairiaspalvę „Vasaros mozaiką“ iš lietuvių, ispanų, andalūzų, meksikiečių, venesueliečių, kubiečių, amerikiečių kūrinių ir juodaodžių spiričiuelių supins Klaipėdos choras „Aukuras“. Jam diriguos A.Vildžiūnas, klavišiniais gros Saulius Šiaučiulis, gitara – Viktoras Timašiovas.

Liepos 24-ąją KKS parke klausysimės Palangos orkestro (vadovas Arnoldas Rumšas, dirigentas Vygantas Rekašius). „Karšta liepos serenada“ neleis atvėsti saulutėje įšilusiems kūnams. Palangiškių orkestras vasarojančią publiką „kaitins“ aktyvia muzika, pradedant Antoninu Dvožaku ir baigiant Herbie Hancocku.

Jūros šventės metu, liepos 31-osios vakarą, KKS parke vėl koncertuos Klaipėdos brass kvintetas. Jo programa aprėps plačią stilistinę paletę – „Nuo renesanso šokių iki šiandienos maršų“ (taip pavadintas ir pats koncertas), nepamirštant J.Brahmso „Vengrų šokio“ ar J.Strauso „Polkos“.

O „Varinį rugpjūčio bliuzą“ vario dūdos atliks rugpjūčio 7-ąją. Be J.S.Bacho ir G.Rossini’o kūrinių, taip pat skambės A.Frackenpohlo „Pop siuita“ ir T.Adomavičiaus „Belzebubo bliuzas“.

Vasaros koncertų ciklas baigsis rugpjūčio 14-ąją. Su Klaipėdos kameriniu orkestru programoje „Arijos ir kabareto dainos“ pasirodys norvegų baritonas Steinas Skjervoldas. Skambės populiarių G.Rossini’o, G.Donizetti‘o, P.Čaikovskio operų arijos ir B.Britteno, A.Coplando, K.Weillio dainos. Kartu su artėjančios vasaros pabaigos nuotaika jos atneš tolimą britų ir amerikiečių dainų bei kabareto dvelksmą.

Proga – pašokti ir padainuoti kartu

Skambantys vasaros vakarai Koncertų salės parke rengiami jau antrus metus. Nemokamų renginių ciklas šeštadieniais 20.30 val. laukia visų klaipėdiečių. „Ateikite su šeimomis, atsiveskite savo svečius. Renginiai vyks bet kokiu oru, tik lyjant jie persikels į Koncertų salės fojė“, – patikino jų organizatorė KKS direktoriaus pavaduotoja kompozitorė Loreta Narvilaitė.

Klaipėdiečiai jau spėjo pamėgti šiuos šeštadieninius koncertus, šiemet gausiai į juos susirenka šeimomis, atvažiuoja su dviračiais, užsuka grįždami iš pajūrio.

Organizatoriai tikisi, kad pamažu pavyks išjudinti ir publiką veiksmui, nes koncertų metu juk galima šokti ir kartu su atlikėjais dainuoti – aktyviai dalyvauti ir visa širdimi džiaugtis vasaros muzika.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių