„Kino vėjas“ į Klaipėdą atneš nekomercinių filmų

Sausio 13 ir 14 dienomis Klaipėdos dailės parodų rūmuose nemokamai bus rodomas nekomercinis kinas - projektas „Kino vėjas“ prasidės vokiško kino peržiūromis, kuriose bus galima susipažinti su jaunosios kartos režisieriaus Fatiho Akino filmais.

Du vakarai su F.Akinu

Viešoji įstaiga „Project Day By Day“, bendradarbiaudama su Klaipėdos dailės parodų rūmais bei Goethe's institutu, tęsia savo veiklą, siekdama klaipėdiečiams pristatyti kuo įvairesnį skirtingų šalių nekomercinio kino kūrėjų spektrą.

2010 metais projektu „Kino vėjas“ Klaipėdos auditorijai numatoma pademonstruoti 14 festivalinių bei kino klubų programų. Pirmasis šiais metais kino mėgėjams siūlomas reginys - vokiško kino klubas  su F.Akino filmų peržiūromis.

F.Akinas  - turkų kilmės 1973-iaisiais Vokietijoje, Hamburgo mieste gimęs kino režisierius.

F.Akinas Hamburgo menų koledže studijavo regimąją komunikaciją, dar besimokydamas koledže 1995 metais sukūrė scenarijų ir nufilmavo trumpametražį filmą „Sensin - Tu esi vienintelis!“, kuris gavo publikos apdovanojimą Hamburgo trumpametražių filmų festivalyje.

1998-aisiais jis režisavo pilnametražį filmą „Greitai ir be skausmo“, Lokarno (Šveicarija) kino festivalyje laimėjusį „Bronzinį leopardą“ ir „Pjero“ prizą geriausiam jaunam režisieriui Bavarijos filmų festivalyje.

Vėliau šis režisierius sukūrė filmus „Liepą“ (2000), „Mes užmiršome grįžti“ (2001), „Solino“ (2002). Jo naujausi  filmai - „Galva į sieną“ (2003) ir „Peržengus tiltą. Stambulo garsai“ (2005) buvo ypač sėkmingi ir gavo net kelis apdovanojimus, iš kurių svarbiausias -

„Auksinis lokys“ Berlyno filmų festivalyje.

Pats kūrėjas savo darbuose akcentuoja dviejų skirtingų tautų, sistemų ir pasaulių skirtumus. F.Akino filmuose šiems skirtingiems poliams atstovauja Turkijos ir Vokietijos kultūros. Tačiau pats režisierius teigia, kad adekvačių elementų galima rasti pačių įvairiausių. Tarkim, Meksika ir JAV. Galbūt dėl to naujausiąjį savo filmą „Sielos virtuvė“ F.Akinas praėjusiais metais kūrė Argentinoje, Buenos Airėse.

Klaipėdos dailės parodų rūmuose sausio 13 ir 14 dienomis bus pristatyti keturi šio jauno talentingo kino kūrėjo filmai, visi bus rodomi su lietuviškais titrais.

Nuo Hamburgo iki Stambulo

Sausio 13 d. 18 val. - filmas „Liepą“ (Vokietija, 2000 m., 100 min. Režisierius ir scenarijaus autorius - F.Akinas).

Tai nuotaikingas kelio filmas apie vieną kaitrią vasarą Europoje - nuotykių kupina naivaus ir įsimylėjusio mokytojo kelionė iš Hamburgo į Stambulą.

Vaidina: Moritz Bleibteu, Christiane Paul, Mehmet Kurtulus, Idil Üner, Branka Katio, Jochen Nickel, Birol €nel, Sandra Borgmann, Ernest Hausmann, Gabor Salinger, Vem Akin, Fatih Akin, Nina Lauterbach, Linda Wagner, Hans Daglioglu, NiÒos con Bombas, Julia Bähre, Dr.Stein aus Genf, Elefterios Kokotos, Monika Dahlberg, Gerhard Polacek, Torsten Hammann, Marc Schönthaler, Mirko Husari, Adam Bousdoukos.

Sausio 13 d. 20 val. - filmas „Peržengus tiltą. Stambulo garsai“ (Vokietija, Turkija, 2005 m., 91 min. Režisierius ir scenarijaus autorius - F.Akinas).

Dokumentinis filmas pasakoja apie Stambulo muzikinį pasaulį. Garsios vokiečių muzikinės grupės „Einstürzende Neubauten“ bosininkas Alexanderis Hacke'ė kartu su režisieriumi F.Akinu, nešini kamera ir mikrofonu leidžiasi į Stambulo gatves. Jie bandys pagauti miesto muziką. Jųdviejų kelionė prasideda prie garsiojo Bosporo tilto, po to jie keliauja pas reperį Cezą, pas turkiškos liutnios virtuozą Orhaną Gencebay, pas garsiąją dainininkę Sezeną Aksu. Filmo kūrėjai stabteli prie gatvės muzikantų ir pasiklauso kurdų dainininkės Aynur dainų... Taip sukuriamas užburiantis muzikinis kino vojažas per Stambulą.

Juostoje „Peržengus tiltą. Stambulo garsai“ įamžinti Alexander Hacke, Selim Sesler, Baba Zula, Orient Expressions, Replikas, Erkin Koray, Ceza, Mercan Dede, Brenna McCrimmon, Aynur, Orhan Gencebay, Müzeyyen Senar, Sezen Aksu.

Draugystės ir meilės peripetijos

Sausio 14 d. 18 val. - filmas „Greitai ir be skausmo“ (Vokietija, 1998 m., 100 min. Režisierius ir scenarijaus autorius - F.Akinas).

Kino kritikų išgirtas F.Akino vaidybinio filmo debiutas pasakoja apie tris draugus - turką Gabrielį, serbą Bobį ir graiką Kostą. Anksčiau visi trys siautėjo savo kvartale. Tačiau vėliau Gabrielis už sunkų kūno sužalojimą patenka į kalėjimą, o iš jo grįžęs nusprendžia gyventi kitaip - be smurto, nusikaltimų ir „mačo“ įvaizdžio. Gabrieliui dirbant taksistu Kosta ir toliau užsiima smulkiomis vagystėmis, o Bobis net svajoja tapti tikru mafijozu. Nepaklausęs draugų įspėjimų jis pradeda bendrauti su liūdnai pagarsėjusiu albanų gangsteriu Muhamedu. Tuo metu jam nežinant vienas kitą įsimyli Gabrielis ir Alisa. Po to, kai Bobiui nepavyksta įgyvendinti pirmosios Muhamedo užduoties, kerštingasis mafijozas jį nužudo. Situacija tampa dramatiška. Kosta nusprendžia atkeršyti už savo draugą. O Gabrieliui tenka rinktis arba meilę, arba draugystę.

Vaidina: Mehmet Kurtulus, Aleksandar Jovanović, Adam Bousdoukos, Regula Grauwiller,  Idil Üner, Ralph Herforth, Oscar Ortega Sánchez, Adrian Ilin, Marc Hosemann, Cem Akin.

Sausio 14 d. 20 val. - filmas „Galva į sieną“ (Vokietija, Turkija, 2004 m., 116 min. Režisierius ir scenarijaus autorius - F.Akinas).

Jauna turkė, siekdama išsivaduoti iš tėvų globos, išteka už vokiečio. Tik vėliau tarp jaunuolių įsiliepsnoja meilė. Tačiau vyras įvykdo žmogžudystę, ir jo žmona grįžta į Stambulą. Išėjęs iš kalėjimo jis vėl susiranda žmoną, bet ji jau apsisprendusi pradėti naują gyvenimą.

Vaidina: Birol Unel, Siebel Kekilli, Catrin Striebeck, Güven Kirac.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių