„Kino šortai“ trumpins rudenį Klaipėdoje (programa)

Šiandien uostamiestyje pradedama rodyti tarptautinio jaunųjų režisierių trumpametražių filmų festivalio „Vilniaus kino šortai - 2009“ programa. 

Jau ketvirtą kartą vykęs jaunųjų kino kūrėjų festivalis šiemet sulaukė dar daugiau filmų nei pernai -  net 182 juostų iš 21 užsienio valstybės. Spalio pradžioje Vilniaus „Skalvijos“ kino centre startavusiame festivalyje iš viso buvo parodyta 13 spalvingų, nuotaikingų, truputį liūdnų trumpametražių filmų programų. Tarp jų - po dvi lietuviškas, dokumentinių, neeuropietiškų filmų, po vieną animacijos, siaubo ir romantiškų kino „šortų“ programas, skirtingų žanrų rinktinė „Eklektika“ ir kt.

„Kino šortai“ šiemet užmezgė draugystę su Lenkijos festivaliu KAN, kuris lietuviams atvežė mėgėjiškų ir nepriklausomų filmų rinktinę. Šiemečiai „Kino šortai“ buvo ypatingi ir didžiulio susidomėjimo sostinėje sulaukusia dviguba lietuviškų filmų programa „Lietuviškasis peizažas“. Viena jų - trijų Lietuvos muzikos ir teatro akademiją (LMTA) baigusių režisierių diplominius filmus pristačiusi programa - premjera, o kitoje buvo rodomi dokumentiniai, eksperimentiniai, vaidybiniai ir net vienas animacinis „šortai“ .

Adaptuota Klaipėdai festivalio retrospektyva, šių metų geriausi trumpi filmai bus rodomi lapkričio 4, 5 bei 7 ir 8 dienomis nuo 18 val. Klaipėdos dailės parodų rūmuose (Aukštoji g.1 / Didžioji Vandens g. 2). Per vieną iš keturių rudens vakarų klaipėdiečiai pamatys po dvi, tris šiųmečių „Kino šortų“ programas. Įėjimas - 4 litai.

„VILNIAUS KINO ŠORTŲ - 2009“ PROGRAMA KLAIPĖDOJE

Lapkričio 4 d., trečiadienį, nuo 18 val.

Atidarymo programa „3, 2, 1: pradedam!“ (77 min.): nuotaikingi Vakarų Europos jaunųjų kino kūrėjų darbai - trumpi, smagūs bei juodo humoro nestokojantys „šortai“.

„Jausmų ryšulys“ (99 min.): romantiškoji „šortų“ iš Estijos, Vokietijos, Lenkijos bei Čekijos programa užplūs šiltų jausmų banga, privers trumpam suklusti ir pamąstyti apie meilę, kitus jausmus ir vertybes.

„3 žingsniai nuo Europos II“ (98 min.): unikalių „šortų“ programa, nukelianti žiūrovus į kitą žemyną. Gyvenimo netikėtumai, džiaugsmai ir nusivylimai - apie tai pasakoja keturi iš Rusijos ir Izraelio atkeliavę „šortai“, žadantys susitikimą ne tik su Izraelyje gyvenančiais naujaisiais emigrantais iš Rusijos, bet ir kitais įvairias dramas išgyvenančiais personažais.

Lapkričio 5 d., ketvirtadienį, nuo 18 val.

„Lietuviškasis peizažas I“ ( 72 min.): Lietuvos jaunųjų kino kūrėjų darbus pristatanti programa. Trijų debiutuojančių Lietuvos muzikos ir teatro akademiją baigusių režisierių „šortuose“ - jautriai ir šmaikščiai perteiktos temos - sunkiai statybose dirbančio panko, tėvo ir sūnaus, keliaujančių į Armėnijos provinciją Lernavaną, bei psichoanalitiko Jurgio Hišo, kurį persekioja jo buvęs pacientas, istorijos.

„Gyvenimo dėlionė“ (105 min.): kino programa, į mus supantį gyvenimą kviečianti pažvelgti lyg į spalvingą dėlionę. Penki „šortai“, atkeliavę iš Ispanijos, Vokietijos ir Norvegijos, reikalauja rimties ir tam tikro susikaupimo. Liūdesyje atrandamos akimirkos verčia nusišypsoti, o džiugesio momentai kartais stebina savo rimtumu ir netikėtumu.

Lapkričio 7 d, šeštadienį, nuo 18 val.

„Lietuviškasis peizažas II“: dar viena speciali Lietuvos jaunųjų kino kūrėjų filmus pristatanti programa. Iš jos bus galima pasisemti geros nuotaikos stebint bjauraus sapno „pasekmes“, išgirsti sovietinių sūpynių parko fanatikų pasakojimus bei tyliai nugrimzti į prisiminimus, kuriuos sukelia dabartyje girdimi garsai. Pirmą kartą programoje - jaunojo kino menininko sukurta lietuviška animacija.

„Gyvenimo pusėje“ ( 86 min.): programa, reikalaujanti kantraus žvilgsnio. Joje šeši „šortai“, kurių personažai išgyvena ypač sunkius gyvenimo momentus. Tamsoka programos atmosfera kurs rudenišką nuotaiką, kuri leis iš naujo suprasti ir pastebėti mažus stebuklus ir  liūdesyje gimstančius pozityvius dalykus.

„Drąsus žingsnis“ (110 min.): laikykitės, šešis „šortus“ pristatanti programa skirta tvirtų nervų žiūrovams, nebijantiems iššūkių ir drąsių sprendimų. Lengvi siaubo ir atvirumo nestokojantys filmai padės išsivaduoti iš kasdienybės pančių ir pasinerti į kitokį vaizdų pasaulį.

Lapkričio 8 d., sekmadienį, nuo 18 val.

„Judesio iliuzija“ (71 min.): ryškiausiomis spalvomis nusidažiusi animacijos programa, kurioje - ne tik linksmi ir judesio kupini „šortai“ iš Estijos, Ispanijos, Čekijos ir Bulgarijos, bet ir nespalvoti, jautriai perteikti animatorių darbai iš Rusijos, Vokietijos bei Ispanijos.

„Eklektika“ (90 min.): lengva, neįpareigojanti festivalio programa, sudaryta tiems, kurie nori vienoje programoje pamatyti įvairių žanrų sintezę. Septynių šortų mišrainė „pamaitins“ juoku, tolerancija, liūdesiu, veiks atpalaiduojančiai ir nuteiks pozityviai. Tai - programa skoningai pasirinktai pramogai.

Uždarymo programa: festivalį užbaigiantis seansas, susidedantis iš trijų šauniausių „šortų“ - tarptautinės žiuri atrinktų animacinio, dokumentinio bei vaidybinio kino trumpo metražo juostų.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Kas Lietuvoje vis dar skaito knygas?
  Kas Lietuvoje vis dar skaito knygas?

  Didėjantys emigracijos mastai – kone opiausia šių dienų Lietuvos problema. Padėties nei kiek negerina ir prasti gimstamumo bei mirtingumo rodikliai. Tai prastos žinios ne tik lietuvių tautos išlikimui, bet ir knygų skaitymo situacija...

  3
 • Parodos lankytojai gali pajusti nesvarumo būseną
  Parodos lankytojai gali pajusti nesvarumo būseną

  Nacionalinėje dailės galerijoje veikia neįprasta paroda, kurioje eksponuojami ir meno kūriniai, ir mokslo tyrimai. Viename interaktyvių darbų lankytojai gali pajusti nesvarumo būseną. ...

 • Du šimtai sekmadienių atlaiduose
  Du šimtai sekmadienių atlaiduose

  Apsivilkęs kaimiečio drabužiais, palikęs dar miegančius vaikus ir žmoną, fotografas Romualdas Požerskis daugiau nei ketvirtį amžiaus važiuodavo į atlaidus. Tikinčiuosius ten vedė troškimas išlyginti nuodėmės paliktus randus. Kas v...

  1
 • Dailyraščio konkurso finale – moksleivė iš Dublino
  Dailyraščio konkurso finale – moksleivė iš Dublino

  Komisija išrinko 35 dailyraščius, kurių autoriai kovo 1 d. susirungs 7-ojo nacionalinio Vinco Kudirkos dailyraščio konkurso „Rašom!“ finale. Šiemet Lietuvos mokslų akademijoje vyksiantis finalas išsiski...

 • Italijoje pavogtą baroko šedevrą rado Maroke
  Italijoje pavogtą baroko šedevrą rado Maroke

  Italijoje pavogtas vieno baroko menininko tapybos šedevras, vertinamas iki 6 mln. eurų, buvo surastas Maroke, penktadienį pranešė Italijos meno policija. ...

  1
 • Nacių pagrobtas paveikslas grąžintas savininkams
  Nacių pagrobtas paveikslas grąžintas savininkams

  Žydų kilmės meno kolekcininkė Hedwiga Ullmann buvo priversta parduoti vokiečių dailininko Hanso Thomoso litografiją „Pavasaris kalnuose“, kai bijodama nacių persekiojimo 1938 m. išvyko iš šalies. Iki šiol paveiks...

 • Palangoje koncertuos argentinietė L. Dahab
  Palangoje koncertuos argentinietė L. Dahab

  Šeštadienį 19 val. „Ramybės“ kultūros centre Palangoje (Vytauto g. 35) koncertuos argentinietė Lily Dahab – dainininkė, kurios balsas, pasak kritikų, „bučiuojasi“ ir „kandžiojasi“, tarsi sirena at...

 • Pompėjoje atvertas skaisčiųjų įsimylėjėlių namas
  Pompėjoje atvertas skaisčiųjų įsimylėjėlių namas

  Pompėja – viena populiariausių vietų Italijoje. Pernai joje apsilankė rekordinis skaičius žmonių – daugiau kaip 3 milijonai. Tačiau retam pasiseka taip, kaip atvykusiems pastarosiomis dienomis – Šv. Valentino dienos proga buvo ...

 • J. Basanavičius šiandien: tatuiruotas reperis, hipsteris ar barzdota varna?
  J. Basanavičius šiandien: tatuiruotas reperis, hipsteris ar barzdota varna?

  Valstybinės šventės su gausiais oficialiais renginiais šiuolaikiniam jaunimui tolimos ir nuobodžios. Kaip istorinius įvykius ir asmenybes „prigydyti“ nūdienoje, sprendžia ir mokytojai, ir kūrėjai, ir leidėjai. Atviruku su tri...

 • V. Anužis: jei gyvenimas tavęs neaplaužo, nieko gero iš tavęs nėra
  V. Anužis: jei gyvenimas tavęs neaplaužo, nieko gero iš tavęs nėra

  Kartais aktoriui trūksta patirties, bet jis turi intuiciją – nebūtina nužudyti savo žmonos tam, kad būtų pajausta herojaus kančia ir atgaila. ...

  1
Daugiau straipsnių