K.Borutos kalnelyje skambėjo poezija

Kauno rajone, ant Kazio Borutos kalnelio paskelbti geriausi jaunieji poetai. Čia vyko mokinių ir moksleivių poezijos konkurso finalas.

Ant aukšto Jiesios skardžio, prie žalumoje paskendusio Kazio Borutos namelio, vyko tarptautinio poezijos festivalio renginys – Garliavos Jonučių vidurinės mokyklos Borutaičių draugijos mokinių ir mokytojų poezijos konkurso baigiamoji šventė, skirta Kazio Borutos 105-osioms gimimo metinėms.

Šalia gausaus būrio borutaičių iš Jonučių vidurinės, tradicinėje šventėje dalyvavo dar 14 mokyklų mokiniai ir mokytojai, pateikę savo eilėraščių  poezijos konkursui. Kadangi jau treti metai, kaip borutaičių Poezijos pavasarėlis įtrauktas į didžiojo poezijos festivalio programą, sulaukėme ne tik Kazio Borutos giminių, draugijos garbės narių kraštiečių poetų, vertinusių vaikų kūrybą, Zitos Gaižauskaitės, Roberto Keturakio, bet ir kitų įvairių kartų rašytojų: poetų Almos Karosaitės, Eglės Juodvalkės, Vainiaus Bako, Viktoro Rudžiansko, prozininkės Lauros Sintijos Černiauskaitės,  literatūrologės Janinos Riškutės.

Šventės atidarymo ceremonijoje visi dalyviai ir svečiai buvo paprašyti pagerbti borutaičių vėliavą ir sugiedoti himną. Pavasarėlio aukurą tradiciškai įžiebia rašytojo duktė gamtos mokslų daktarė Eglė Makariūnienė, skambant jos tėvo mėgstamai lietuvių liaudies dainai „Oi, giria giria“. Vienuoliktokas Ąžuolas Jašinskas įtaigiai perskaito Kazio Borutos eilėraštį „Daina apie svyruojančius gluosnius“, ko gero, labiausiai atspindintį poeto siekį laužant poetines tradicijas kalbėti apie modernėjančio pasaulio žmogaus dramatišką situaciją. Poeto duktė Eglė prisimena savo tėvo glaudžius ryšius su avangardiniais prieškario dailininkais, kurie, kaip ir bendraminčiai rašytojai, dažnai lankydavęsi čia, pakaunėje. Apie unikalią Borutos asmenybę, laisvos minties kūrėją kalba ir Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos redaktorė Janina Riškutė. Viešnia pristato ir iškiliausias šiandienos kūrėjų poezijos knygas, Borutaičių draugijai dovanoja ką tik išleistą „Poezijos pavasario 2010“ almanachą.

5-12 klasių mokinių ir mokytojų poezijos konkurse dalyvavo 34 mokiniai ir dvi mokytojos. Įteikiami apdovanojimai 5-8 klasių kategorijoje. Borutaičių draugijos specialiuoju prizu už gražiausią eilėraštį „Laimingo žmogaus receptas“ apdovanojama penktokė iš Garliavos Jonučių vidurinės mokyklos Goda Kujavskytė. Trečioji vieta skiriama 8 klasės mokinei Gabijai Rudytei iš Raudondvario gimnazijos (mokytoja Indrė Milerienė) ir 7 klasės mokinei Karolinai Noreikaitei iš Babtų gimnazijos (mokytoja Loreta Leušinienė). Antroji vieta atitenka aštuntokei Dianai Skridlaitei iš Raudondvario gimnazijos (mokytoja Indrė Milerienė) ir šeštokei Marijai Rutkauskaitei iš Garliavos Jonučių vidurinės mokyklos (mokytoja Birutė Jasiukaitienė). Pirmąją vietą už labai gerą poeziją jaunesniųjų grupėje laimėjo 8 klasės mokinė Julija Burkovskijytė iš Karmėlavos Balio Buračo gimnazijos (mokytoja Regina Embrektienė).

Pasak poeto Roberto Keturakio, šiųmetė mokinių kūryba nuteikia viltingai - mokinių poezijoje mažiau tamsių spalvų, nevilties, kaip buvo prieš keletą metų. Tuo netrukus ir įsitikiname, kai suskamba jaunųjų poezijos poosmai. Specialusis borutaičių prizas vyresniųjų grupėje įteikiamas devintokei Laurai Kaniauskaitei iš Kauno apskrities specialiosios mokyklos - už nuoširdumą, betarpiškumą (mokytoja Danutė Borutienė). Trečioji vieta skiriama net trims konkurso dalyviams: Garliavos Jonučių vidurinės mokyklos vienuoliktokams Gabijai Dobrovolskytei ir Ąžuolui Jašinskui (abiejų mokytoja Zigrita Petraitienė) bei  dvyliktokei Živilei Jackūnaitei iš Kauno Rokų vidurinės (mokytoja Vanda Mažeikienė).

Antrosios vietos diplomas atitenka dešimtokei Inesai Astramskaitei iš Garliavos vidurinės mokyklos (mokytoja Regina Juodsnukienė) ir abiturientei Rūtai Vyžintaitei iš VšĮ Kauno „Ąžuolo“ katalikiškos vidurinės mokyklos (mokytoja Giedrė Mazurkevičienė). Ir štai visų lauktas momentas – laureatų laureate skelbiama ir žolynų vainiku padabinama Raudondvario gimnazijos abiturientė Ugnė Ražinskaitė (mokytoja Albina Šidlauskienė).

Pagrindinei poezijos pavasarėlio laureatei Ugnei iš Raudondvario bei meninio skaitymo konkursų laureatei Rūtai  iš Jonučių vidurinės Lietuvos rašytojų sąjungos Kauno skyriaus pirmininkas, kultūros savaitraščio „Nemunas“ vyriausiasis redaktorius poetas Viktoras Rudžianskas įteikia šio kultūros leidinio metinę prenumeratą.

Šventės pabaigoje dar viena smagi dalis – naujųjų borutaičių krikštynos. Šiemet jas sumaniai organizavo septintokai. Pasigirdus „Velnio nuotakos“ garsams, keliolika vaikų, pasiryžusių stoti į draugiją, buvo apjuosti virve, apšlakstyti vandeniu ir turėjo suklaupę perskaityti Borutaičių priesaiką bei pabučiuoti garbingos Borutų giminės žemę. Po šventės neskubėjome skirstytis – dar norėjosi pasidžiaugti vasaros žaluma, paukščių balsais bei vaikų klegesiu. Po jau 17-ojo Borutaičių draugijos poezijos pavasarėlio galima pasakyti: graži tradicija suvešėjo Garliavoje!

                                                                                            


Šiame straipsnyje: borutaičiaimoksleiviai

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių