Karvytė Sofija kviečia muzikuoti kartu Klaipėdos koncertų salėje

Penktadienį Klaipėdos koncertų salėje bus rodomas muzikinis spektaklis visai šeimai „Sofija muzikuoja“.

Jį įkvėpė prancūzų rašytojo Geoffroy de Pennart sukurta istorija apie karvę Sofiją, gyvenančią nedideliame kaimelyje. Be galo muzikali ir beprotiškai mėgstanti dainuoti Sofija džiugindavo savo mažaisiais koncertais draugus ir namiškius. Tačiau labiausiai ji svajojo padainuoti su orkestru...

„Išvertė“ į muzikos kalbą

Spektaklio premjera praėjusį gruodį buvo parodyta net keturis kartus ir sulaukė geriausių atsiliepimų. Spektaklį parengė kūrybinga komanda: dirigentas Mindaugas Piečaitis, atradęs Sofijos istoriją, jaunoji literatė Karolina Rybačiauskaitė, sukūrusi jos lietuvišką versiją, kompozitorė Zita Bružaitė, specialiai parašiusi jai muziką, ir aktorė Gintarė Latvėnaitė, atliekanti Sofijos vaidmenį bei režisavusi pastatymą. Spektaklyje pasirodo Klaipėdos kamerinis orkestras (meno vadovas Mindaugas Bačkus), aktoriai Laura Rakauskaitė ir Šarūnas Navickas.

Dirigento M.Piečaičio nuomone, Sofijos istorijos eiga muzikoje tobulai atitinka rondo formą. Taip ir gimė idėja, kad šis literatūrinis kūrinys galėtų būti „išverstas“ ir į muzikinę kalbą. Kiekviena situacija, į kurią herojė patenka, yra savita, charakteringa, kaip atskiri muzikiniai paveikslai, kuriuos vienija jos nuolatinis refrenas – savojo „aš“ paieškos. Sofija niekur nepritampa, nes kriterijai, pagal kuriuos vertinama muzika, yra tiesiog stulbinantys: tai jos ragai ne tos formos, tai spalva ne ta, tai ji nepakankamai elegantiškai apsirengusi...

Žingsnis – į priekį

„Gyvenime dažnai su viltimi varstome duris ir gauname įvairiausių atsakymų. Kartais durys užveriamos prieš mūsų nosį, bet tai nebūtinai yra blogas ženklas. Greičiausiai, tai tiesiog ne ta vieta, ne tie žmonės, ne ta aplinka. Po žaisminga šios istorijos fabula slepiasi kur kas gilesnės mintys, kurios aktualios ne vien jauniesiems klausytojams: išmok atpažinti tai, kas tikra, ir būk savarankiškas priimdamas sprendimus Nes tik tokie sprendimai padeda žengti žingsnį į priekį... Nors ir nedidelį, bet – į priekį...“ – teigė M.Piečaitis.

Kompozitorė Z.Bružaitė teigė, kad visada, kai ji rašo vaikams, nusikelia į buvusį laiką, ir tai jai yra be galo malonu. Autorė džiaugėsi, kad jos operėlė – parodija „Grybų karas ir taika“ bei opera-baletas „Voro vestuvės“ (abu kūriniai sukurti pagal Justino Marcinkevičiaus eiles) sėkmingai įsitvirtino Kauno valstybinio muzikinio teatro repertuare.

Pasaka ne pasaka

Savo kūrinį „Sofija muzikuoja“ Z.Bružaitė vadina muzikine pasaka, kurioje vykstantys įvykiai sutinkami ir realiame gyvenime.

Todėl spektaklis yra artimas tiek vaikams, tiek suaugusiesiems. Jo muzika melodinga, virtuoziška, patraukianti spalvomis, džiazo elementais ir ritminiu pradu, kuris spektakliui suteikia energijos. Pasak kompozitorės, „muzikinė pasaka sukurta kūrybingai interpretacijai, kurios esmė yra improvizacija ir žaismė ne tik aktoriui (aktoriams), bet ir dirigentui bei visiems muzikos atlikėjams“.

Kaip sekėsi karvytei Sofijai ieškoti orkestro? Kokie nuotykiai ir išbandymai jos laukė dideliame mieste? Kaip su muzika susijęs kūno svoris, ūgis, spalva, ragai ar elegancija? Kokią dainelę atliko Sofija ir jos suburtas „Muzikos draugų“ orkestras? Spektaklyje publika išgirs jos melodiją ir galės dainuoti kartu:

Aš ėjau, keliavau, sutikau, pamačiau...

Kiek garsų ir kiek spalvų!

Kiek melodijų painių!

Kiek praeivių ir draugų, muzikos gražios kelių...

Spektaklio kūrėjai ir atlikėjai kviečia visus susipažinti su karvyte Sofija ir muzikuoti kartu. Muzikinio vaidinimo pradžia – 18 val. Jis vyks Klaipėdos koncertų salėje (Šaulių g. 36). Bilietai – po 15 Lt, taikomos nuolaidos.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių