Kaip išsaugoti gerus santykius?

 

Norime mylėti ir būti mylimais, tačiau ne visiems tai pavyksta padaryti. Kodėl? Į šį klausimą padės atsakyti psichologai, sudarę patarimų sąrašą, kurių vertėtų laikytis, norint ne tik išsaugoti, bet ir pagerinti tarpusavio santykius.

1. Reikėtų žinoti, ką galvoja jūsų antra pusė apie jųdviejų santykius. Juk jūs nenorite artimai bendrauti su žmogumi, kuris neketina būti su jumis atviras?

2. Nepainiokite meilės su seksu. Santykių pradžioje dažniausiai būna tik aistringas seksas, o galvojama, kad tai – meilė.

3. Jūs turėtumėte žinoti, ko norėtumėte iš santykių ir apie tai atvirai kalbėkite su savo partneriu. Dauguma vyrų ir moterų kažkodėl bijo atskleisti savo norus, linkę nutylėti, todėl rezultatas liūdnas: atsiranda nusivylimo jausmas, nes negauna to, ko tikėjosi. Dviejų žmonių santykiai – tai ne kryžiažodžių narpliojimas. Artumas neįmanomas be atvirumo ir sąžiningumo.

4. Pora turi būti viena komanda. Prisitaikydami, palaikydami vienas kitą jūs turite siekti vieno tikslo.

5. Išmokite gerbti savo partnerį kartu su visais jo trūkumais ir ydomis, neatsiželgiant į tai, kad  jūs turite mažiau šių „blogybių. Nes vienodų žmonių nebūna. O gyvenimas todėl ir įdomus, kad visi žmonės skirtingi.

6. Nepaisant to, kad idealių žmonių nebūna, tačiau viskas priklauso tik nuo jūsų, kaip pažvelgsite į partnerio trūkumus: susitaikysite su jais ar mėginsite kažką pakeisti. Jei jūsų vis dėlto kas nors netenkina, tai atvirai tai ir sakykite. Tegul partneris paaiškina, kodėl taip elgiasi. Tik tada jūs galėsite rasti bendrą išeitį.

7. Kartu spręskite problemas, kai tik jos atsiras. Jei atidėsite problemų sprendimą vėlesniam laikui, tai jos tik pagilės ir jūsų santykiuose gali prasidėti negrįžtamas procesas.

8. Išmokite susitarti. Tie laikai, kai nuotaką išrinkdavo tėvai, seniai praeityje. Dabar santykių kultūra tarp vyro ir moters vaidina gerokai didesnį vaidmenį. Todėl viskas priklauso tik nuo jūsų abiejų.

9. Išmokite klausyti ką sako jūsų partneris. Tada jam atsiras atramos ir pasitikėjimo jausmas.

10. Negailėkite energijos ir laiko,  kad tarp jųdviejų atsirastų stipresnis artumo pojūtis. Kadangi artumas pats savaime neatsiranda. Kai jo nėra, žmonės būna neįdomūs vienas kitam ir susvetimėja.

11. Dalinkitės vienas su kitu savo ateities planais. Neužsiliūliuokite atšokę vestuves, nes tai dar nereiškia, kad visą likusį gyvenimą praleisite kartu.

12. Negailėkite dėmesio sau ir nuolat rūpinkitės savo išvaizda. Kadangi ji vaidina vieną pagrindinių vaidmenų jūsų santykiuose.

13. Nepamirškite sekso. Tai vienas svarbiausių elementų žmonių tarpusavio santykiuose. Atviri pokalbiai po viena antklode stiprina tarpusavio santykius.

14. Niekada negulkite į vieną lovą, jei esate susipykę ir jaučiate vienas kitam negatyvius jausmus. Pasistenkite atsikratyti jų iki uždarant miegamojo duris.

15. Nebijokite prašyti atleidimo. Kiekvienas iš mūsų klystame, ir kuo greičiau pavyksta ištaisyti klaidas, tuo mažiau lieka nuosėdų.

16. Jūs turėtumėte priklausyti vienas nuo kito, tačiau tas neturėtų pasireikšti visose gyvenimo sferose. Visiška priklausomybė nuo savo partnerio daro nelaimingus abu.

17. Išsaugokite savigarbą ir orumą. Jūsų antra pusė jus mylės, jei pirmiausiai patys save mylėsite.

18. Paįvairinkite savo santykius naujais pomėgiais. Pavyzdžiui, pradėkite kartu sportuoti ar lankyti šokių kursus.

19. Daugiau bendraukite vienas su kitu. Nevenkite įsipareigojimų. Kuo sąžiningesnis bus bendradarbiavimas, tuo rimtesni ir tvirtesni bus jūsų santykiai.

20. Nebūkite abejingi savo sveikatai, nes gera sveikata – gerų santykių užuomazga.

 


Šiame straipsnyje: porasantykiai

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Laikrodžių muziejuje – unikalus eksponatas
  Laikrodžių muziejuje – unikalus eksponatas

  Mediniai smagračiai, korpusas ir visos kitos detalės – taip pat iš medžio. Tai – kol kas vienintelis Lietuvoje medinis švytuoklinis veikiantis laikrodis. Jo meistras Vytautas Brazauskas – ne profesionalus laikrodininkas, bet ...

 • V. Putvinskio gatvės šventė subūrė gyventojus, turistus ir praeivius
  V. Putvinskio gatvės šventė subūrė gyventojus, turistus ir praeivius

  Gatvėje piešiami Mikalojaus Konstantino Čiurlionio portretai, Tai Či treniruotės, blusturgiai, ekskursijos, galimybė patekti į vietos gyventojų namus, parodos ir filosofinės diskusijos. Visa tai vietos gyventojus ir praeivius šešta...

  4
 • Paveldosaugininkai tiria Jurbarko rajone rastą kalaviją
  Paveldosaugininkai tiria Jurbarko rajone rastą kalaviją

  Paveldosaugininkai tiria praėjusią savaitę Jurbarko rajone rastą kalaviją. Manoma, kad jis galėjo būti pagamintas XIII amžiuje. ...

 • Amerikiečių menininkui – kaltinimai ukrainiečių skulptūros kopijavimu
  Amerikiečių menininkui – kaltinimai ukrainiečių skulptūros kopijavimu

  Ukrainiečiai ketvirtadienį internete piktinosi naujausia JAV menininko Jeffo Koonso (Džefo Kunso) Niujorke įrengta instaliacija – didžiule balerinos skulptūra – esą labai panašia į vienos 1993 metais mirusios ukrainiečių meninink...

 • Bistrampolio dvaro festivalyje – širdžiai mielas menas
  Bistrampolio dvaro festivalyje – širdžiai mielas menas

  Šį sekmadienį „Jazz Classic Quartet“ ir Čiurlionio styginių kvarteto pasirodymu prasidės XV-asis Bistrampolio dvaro festivalis. Jame skambės muzikinė programa, šiam dvarui sukurta užsienio muzikantų ir Lietuvos žvaigždži...

 • Uostamiestyje tapytojai renkasi į plenerą
  Uostamiestyje tapytojai renkasi į plenerą

  Penktadienį Klaipėdoje prasideda ir iki birželio 4-osios vyks Lietuvos dalininkų sąjungos (LDS) Klaipėdos skyriaus organizuojamo respublikinio meninio projekto „Klaipėdos miesto ir jūrinis peizažas mene“ pleneras. ...

 • Mirė italų mados kūrėja L. Biagiotti
  Mirė italų mados kūrėja L. Biagiotti

  Italų mados dizainerė Laura Biagiotti (Laura Bjadžoti) mirė nuo širdies smūgio, būdama 73 metų, penktadienio rytą "per "Twitter" paskelbė jos dukra Lavinia (Lavinija). ...

 • Kitą savaitę Klaipėdoje siaus džiazo fiesta
  Kitą savaitę Klaipėdoje siaus džiazo fiesta

  Daugiau nei 200 muzikantų ir atlikėjų iš Lietuvos bei užsienio, tarp kurių – garsiausios pasaulio džiazo ir „world“ muzikos žvaigždės, beveik trys dešimtys įvairių muzikinių pasirodymų ir koncertų, meninių projekt...

  2
 • Garbės ordiną V. Putinas paskyrė ir R. Tuminui
  Garbės ordiną V. Putinas paskyrė ir R. Tuminui

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas paskyrė valstybės apdovanojimus kai kuriems užsienio šalių piliečiams, tarp jų - Jevgenijaus Vachtangovo teatro Maskvoje meno vadovui Rimui Tuminui. ...

  8
 • Sostinės mero premija įteikta D. Pocevičiui
  Sostinės mero premija įteikta D. Pocevičiui

  Gegužės 25 d. Vilniaus meras Remigijus Šimašius Rotušėje pasveikino tarptautinio poezijos festivalio „Poezijos pavasaris 2017” dalyvius ir svečius. Kasmetinė tradicinė Vilniaus mero premija už knygą „100 istorini...

Daugiau straipsnių