Jūros šventė 2010: Jono kalnelis taps operos bastionu

Klaipėdos muzikinio teatro festivalis "Muzikinis pajūris" per Jūros šventę kviečia publiką į naują erdvę – Jono kalnelį.

Ten tris šio savaitgalio dienas muzikos salvės pliūptels iš „Klaipėdos operos bastiono“. Birželį prasidėjusio XIII operos ir simfonins muzikos festivalio „Muzikinis pajūris“ tąsa šiemet įsilies į Jūros šventės renginius, o paskutiniai akordai nuskambės Klaipėdos miesto 758-ajam gimtadieniui – rugpjūčio 1-ąją.

Atidarys „Carmina Burana“

„Klaipėdos operos bastioną“ šįvakar 20.30 val. atidarys vienas populiariausių pasaulinės muzikos lobyno kūrinių – Carlo Orffo sceninė kantata „Carmina Burana“. Sakoma, kad šios kantatos muzika  magiškai paveikia kiekvieną, kas ją išgirsta. Kūrinys sukurtas pagal XIII a. tekstus, rastus 1803 m. Bavarijos vienuolyne. Vis dėlto apie kantatą mes daugiau žinome ne iš žinių apie rankraštį, o iš pagrindinės „Carmina Burana“ temos „O Fortūna“, kuri pradeda ir užbaigia nuostabųjį C.Orffo veikalą.

Klaipėdos muzikinis teatras šį kūrinį publikai pirmąsyk pateikė dar 1996 m. Dabar kantatą atliks Klaipėdos muzikinio teatro choras, vadovaujamas Vladimiro Konstantinovo,  solistai Valerija Balsytė, Mindaugas Rojus, Algirdas Bagdonavičius. Prie dirigento pulto stos jaunas dirigentas Modestas Barkauskas, uostamiesčio publikai pažįstamas iš Klaipėdos muzikinio teatro surengtų jaunųjų talentų festivalių.

Tą patį liepos 30-osios vakarą 22 val. muzikos maratoną tęs šokio spektaklis pagal fonogramą „Nuo flamenko iki džiazo“. Viena žymiausių teatro šokėjų Beata Molytė-Kulikauskienė su kolegomis ne tik parengė ugninga nuotaika žaižaruojančią šokių programą, bet ir visus pageidaujančiuosius pamokys būdingiausių flamenko šokio judesių. Šio projekto pradžia siekia 2008-uosius ir tais metais teatro surengtą festivalį, sveikinusį Ispaniją.

Saulei leidžiantis – operų muzika

Šeštadienio popietę, 15 val., „Klaipėdos operos bastiono“ scena bus užleista vaikams – joje koncertuos Gargždų vaikų muzikos mokyklos dainos studijos „Svirplys“ atlikėjai, vadovaujami mokytojos Nijolės Usevičienės. 17 m. gyvuojantis gargždiškių kolektyvas, pelnęs apdovanojimų konkursuose Lietuvoje ir užsienyje, Klaipėdoje žada surengti įvairaus amžiaus „svirpliukų“ koncertą.

Šeštadienį vakarop scenoje vėl šeimininkaus Klaipėdos muzikinio teatro artistai. 18 val. žiūrovai kviečiami į dviejų dalių šokio spektaklį „Meilė prie jūros“ pagal Danieliaus Dolskio ir Algimanto Raudonikio dainas. Tai pernykščio „Muzikinio pajūrio“ aidas.

Saulei leidžiantis, 20.30 val., renginių maratoną užbaigs Klaipėdos ir Rygos operos solistų gala koncertas. Jame skambės populiarios arijos, duetai, ansambliai iš G.Verdi’o, G.Doniceti’o, G.Rossini’o, G.Bizet, G.Puccini‘o, V.A.Mozarto, A.Dvoržako, P.Čaikovskio, R.Wagnerio ir kitų kompozitorių operų.

Dainuos Klaipėdos muzikinio teatro solistai Valerija Balsytė, Rita Petrauskaitė, Rasa Ulteravičiūtė, Dalia Kužmarskytė, Svetlana Konstantinova, Aurelija Dovydaitienė, Loreta Ramelienė, Judita Butkytė, Mindaugas Rojus, Artūras Kozlovskis, taip pat Latvijos operos solistai sopranas Sonora Vaice ir tenoras Viesturis Jansonas. Koncerto dirigentas – Normundas Vaicis.

Baigsis operetės gala koncertu

„Klaipėdos operos bastiono“, taip pat ir XIII festivalio „Muzikinis pajūris“ uždarymo akordai nuskambės rugpjūčio 1-ąją - sekmadienį.

Pirmiausia 18 val. publika kviečiama įkvėpti gaivaus oro drauge su teatro solistu Virginijumi Pupšiu ir jo trumpomis muzikinėmis istorijomis „Alsuoti“. Jos irgi startavo tame pačiame festivalyje pernai, o šiemet išaugo iki dviejų dalių spektaklio.

Paskutines šiemečio festivalio muzikos salves iššaus operetės gala koncertas. Skambės valsų karaliaus J.Strausso, I.Kalmano, F.Leharo, J.Offenbacho ir kitų kompozitorių populiarių operečių melodijos. Vėl dainuos klaipėdiečiai R.Ulteravičiūtė, D.Kužmarskytė, V.Balsytė, A.Dovydaitienė, J.Butkytė, M.Rojus ir svečiai iš Rygos S.Vaice bei V.Jansonas. Orkestrui diriguos N.Vaicis.

Kaip paaiškino Klaipėdos muzikinio teatro specialistė ryšiams su visuomene Valentina Žigienė, visas tris dienas vakariniams festivalio renginiams Jono kalnelio saloje bus įrengtos sėdimos vietos, bet jų skaičius – ribotas. Todėl ten pakliūti bus galima tik su bilietais. Bilietas suaugusiajam – 20 Lt į abu to vakaro koncertus, vaikams iki 12 metų įėjimas nemokamas. Bilietus galima įsigyti Bilietai.lt kasose arba Klaipėdos muzikinio teatro kasoje.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių