J.Miltinio teatre – permainų gūsiai

Naujo vadovo Romo Vikšraičio sulaukęs J.Miltinio dramos teatras pajuto pirmąsias permainas. Nuo vakar pagausėjo įstaigos vadovų gretos – direktoriaus pavaduotoja rinkodarai pradėjo dirbti teatrui vadovauti konkurse siekusi rašytoja Liuda Jonušienė.

Iki šiol teatre direktoriui padėjo vienintelis pavaduotojas Vaidotas Rutkauskas.

„Mane pakvietė užimti šias pareigas ir iš karto sutikau“, – teigė L.Jonušienė.

Už teatro populiarinimą ir viešuosius ryšius būsianti atsakinga pavaduotoja apie savo darbą plačiau kalbėti kol kas nenusiteikusi.

L.Jonušienės paskyrimas teatro direktoriaus pavaduotoja buvo netikėtas ir patiems aktoriams.

„Rinkodaros sritį gal ir reikia stiprinti, bet gal yra ir kitų kelių, kaip tą padaryti. Gal dabartinei administracijai buvo galima dar vieną pavaldinį skirti, o gavome dar vieną viršininką, nors ir už pusę etato“, – svarstė aktorius Algirdas Paulavičius.

L.Jonušienė buvo viena iš trijų pretendentų, siekusių J.Miltinio teatro vadovo posto pirmajame Kultūros ministerijos skelbtame konkurse.

Ji taip pat bandė laimę ir Savivaldybės skelbtame konkurse Panevėžio Dailės galerijos direktoriaus vietai užimti. Pralaimėjusi ilgametei įstaigos vadovei Jolantai Lebednykienei, antra likusi rašytoja, suabejojusi, ar konkursas buvęs skaidrus, kreipėsi į miesto merą Vitalijų Satkevičių.  Miesto Tarybai nesutikus patvirtinti laimėtojos direktore, konkurso peripetijas ėmėsi aiškinti teismas. Jo verdiktas liko palankus J.Lebednykienei.

Permainos Meno taryboje

Pastarosiomis dienomis teatro darbuotojai vos spėja sekti permainas.  Direktoriaus įsakymu iš vadovui patariančios Meno tarybos atstatydintos literatūrinės dalies vedėja Jūratė Urbšienė bei vyriausioji administratorė Beatričė Miškinienė. Jas pakeitė aktoriai Vytautas Kupšys ir Vidmantas Fijalkauskas. Į Meno tarybą pakviestas pagal autorinę sutartį teatre dirbantis režisierius Rolandas Atkočiūnas.

Meno tarybai vadovaujantis A.Paulavičius prasitaria svarstantis iš jos atsistatydinti.

„Atėjo naujas vadovas, gal jam reikia naujos komandos. Norėjau atsistatydinti, bet manęs paprašė dar likti. Kol kas likau, kaip bus toliau – dar matysim“, – teigė aktorius.

Kol teatras laukė naujo direktoriaus, dėl Meno tarybos buvo užvirusios aistros. Apkaltinę tarybą lojalumu buvusiam vadovui Rimantui Teresui, aktoriai Kultūros ministeriją perspėjo pradėsiantys streiką, jei ši neatsistatydinsianti. Tarp grasinančiųjų streiku buvo ir V.Kupšys. Kompromisas buvo rastas tarybai sustabdžius savo veiklą iki naujojo vadovo paskyrimo.

Kad turi aktorių, stojusių prieš keliolika metų teatrui vadovavusį R.Teresą, dabartinis direktorius R.Vikšraitis pasakojo vos laimėjęs konkursą. Su teatro kolektyvu jis konsultavosi rengdamas konkursui teatro veiklos programą.

Stojo ginti archyvo

Iš administracijos patalpų į grimo kambarį persikraustęs direktoriaus pareigų netekęs R.Teresas stebisi ir dar viena naujojo vadovo užmačia teatro archyvą perkelti į rūsį. Bylų prigrūstų lentynų vietoje planuojama įrengti kabinetą naujajai pavaduotojai.

„1996-aisiais skandalas teatre irgi buvo kilęs dėl archyvo iškėlimo. Tuomet jis vos ne į šiukliadėžę buvo metamas, buvę vadovai tiesiog neatidžiai pažiūrėjo į tokį reikšmingą dalyką. Per keturiolika metų po kruopelytę tą archyvą atkūriau. Nesuprantu, kodėl dabar jį reikia iškelti“, – teigė R.Teresas.

Anot jo, dabartinė archyvo vieta atitinka visus teisės aktuose numatytus reikalavimus.  Buvęs vadovas baiminasi, kad į kitas patalpas perkeltas bylas gali paveikti netinkamos laikymo sąlygos ir bėgant laikui svarbūs duomenys būtų sunaikinti.

„Tikrai nemaloniai reagavau į tokią naujieną. Gal nežinančiam žmogui atrodo, kad archyvą perkelti nieko nereiškia. Naujas direktorius turi daug gražių ir įdomių idėjų, tik reikia devynis kartus pamatuoti, o tik dešimtą pjauti“, – pažymi R.Teresas.

Vidaus reikalų neviešina

R.Vikšraitis apie permainas teatre nelinkęs atvirauti. Paprašęs klausimus atsiųsti raštu, vėliau teatro direktorius pareiškė į juos visai neatsakysiantis. Vadovas nepanoro paaiškinti nei naujos pavaduotojos rinkodarai pareigybės svarbos, nei kodėl  svarstoma perkelti archyvą, nei pokyčių Meno taryboje. Nors J.Miltinio dramos teatras – valstybinė įstaiga, kas vyksta po jos stogu, R.Vikšraitis linkęs nutylėti, tarsi tai būtų privati bendrovė.

„Tai teatro vidaus reikalai ir aš neatsakysiu. Kai suformuosim visą rinkodaros komandą, tada ją ir pristatysim“, – pareiškė direktorius.


Šiame straipsnyje: Juozo Miltinio dramos teatras

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Uostamiestyje tapytojai renkasi į plenerą
  Uostamiestyje tapytojai renkasi į plenerą

  Penktadienį Klaipėdoje prasideda ir iki birželio 4-osios vyks Lietuvos dalininkų sąjungos (LDS) Klaipėdos skyriaus organizuojamo respublikinio meninio projekto „Klaipėdos miesto ir jūrinis peizažas mene“ pleneras. ...

 • Mirė italų mados kūrėja L. Biagiotti
  Mirė italų mados kūrėja L. Biagiotti

  Italų mados dizainerė Laura Biagiotti (Laura Bjadžoti) mirė nuo širdies smūgio, būdama 73 metų, penktadienio rytą "per "Twitter" paskelbė jos dukra Lavinia (Lavinija). ...

 • Kitą savaitę Klaipėdoje siaus džiazo fiesta
  Kitą savaitę Klaipėdoje siaus džiazo fiesta

  Daugiau nei 200 muzikantų ir atlikėjų iš Lietuvos bei užsienio, tarp kurių – garsiausios pasaulio džiazo ir „world“ muzikos žvaigždės, beveik trys dešimtys įvairių muzikinių pasirodymų ir koncertų, meninių projekt...

  1
 • Garbės ordiną V. Putinas paskyrė ir R. Tuminui
  Garbės ordiną V. Putinas paskyrė ir R. Tuminui

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas paskyrė valstybės apdovanojimus kai kuriems užsienio šalių piliečiams, tarp jų - Jevgenijaus Vachtangovo teatro Maskvoje meno vadovui Rimui Tuminui. ...

  7
 • Sostinės mero premija įteikta D. Pocevičiui
  Sostinės mero premija įteikta D. Pocevičiui

  Gegužės 25 d. Vilniaus meras Remigijus Šimašius Rotušėje pasveikino tarptautinio poezijos festivalio „Poezijos pavasaris 2017” dalyvius ir svečius. Kasmetinė tradicinė Vilniaus mero premija už knygą „100 istorini...

 • Filharmonijoje – dviejų pasaulinių garsenybių įrašai
  Filharmonijoje – dviejų pasaulinių garsenybių įrašai

  Kauno valstybinėje filharmonijoje visi priversti suktis kaip bitės ir vaikščioti ant pirštų galų. Čia vienu metu du garsūs pasaulio atlikėjai įrašė savo solines plokšteles. ...

  3
 • Tautinių mažumų vaikai dalyvaus festivalyje pajūryje
  Tautinių mažumų vaikai dalyvaus festivalyje pajūryje

  Gegužės 27–29 d. Klaipėdoje vyks XV-asis Lietuvos tautinių mažumų neformaliojo ugdymo įstaigų festivalis, kuriame dalyvaus daugiau nei 280 tautinių mažumų vaikų iš visos Lietuvos. ...

 • Spektaklio vadovo darbas – kad darbuotojai ateitų ir išeitų sveiki
  Spektaklio vadovo darbas – kad darbuotojai ateitų ir išeitų sveiki

  Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro scenoje esame įpratę matyti choristus, solistus, orkestrą, tačiau ne ką mažiau svarbūs ir scenos prožektorių neapšviesti žmonės. ...

 • Kinijoje – ovacijos Vilniaus mažojo teatro aktoriams
  Kinijoje – ovacijos Vilniaus mažojo teatro aktoriams

  Gegužės 25-28 d. kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson lankosi Pekine, kur susitinka su Kinijos Liaudies Respublikos kultūros ministru Luo Shugang bei kultūros institucijų vadovais. Tuo pat metu Vilniaus mažasis teatras baigia gastrolių turą Kinij...

 • Pilies džiazo festivalyje – bosinės gitaros virtuozas
  Pilies džiazo festivalyje – bosinės gitaros virtuozas

  Nenumaldomai artėjantis 23-iasis Klaipėdos pilies džiazo festivalis pristato dar vieną ypatingą savo svečią – vieną žymiausių Lenkijos bosinės gitaros virtuozų ir džiazo muzikos revoliucionierių Wojtek Pilichowski. ...

Daugiau straipsnių